Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Публикувай отговор
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от ZAPLESKA »

само че се зарива така че 1/3 от костилката да стърчи :) 3то авокадо подкарвам :)
1вото ми го умори майстора дето ми слагаше прозореца -стъпа директно върху него....
2рото е две педи с огромни листа и се кефи много на всекидневното пръскане и гледане на шарена сянка, тор не е видяло само водица от аквариума,
3тото е потопено в аквариума на 1/2 и плува на подложка от стириопорени кръгчета и е добре покълнала семка с избиващи листенца

мимета за бонзай не става твърде огромни са му листата, но може да си го направиш малко спретнато храсче с редовно подстригване
п.п. много го морят някакви акари, обича кисела почва, и докато е младо шарена сянка - от пряко слънце му изгарят листата, обича и висока въздушна влажност
Последно промяна от ZAPLESKA на Авг 12, '10, 20:57, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от johnstalker »

ZAPLESKA написа:само че се зарива така че 1/3 от костилката да стърчи :) 3то авокадо подкарвам :)
1вото ми го умори майстора дето ми слагаше прозореца -стъпа директно върху него....
2рото е две педи с огромни листа и се кефи много на всекидневното пръскане и гледане на шарена сянка тор не е видяло само водица от аквариума,
3тото е потопено в аквариума на 1/2 и плува на подложка от стириопорени кръгчета и е добре покълнала семка с избиващи листенца
Дай снимки на третото-оооооооо! :tzvetentze: Направи веднага, внимателно, използвай макрото, оправдания не се приемат. :daaa:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от ZAPLESKA »

джони фотоапарата го е хванала липсата а и без тфа не мога да снимам, кръгчетата са от тия за дисковете дето ги има най-отгоре в кутииките, закрепени на цилиндърче с клечки за зъби / за да издържат тежеста на семката/ и това е с една смучка/лепка за термометър към стъклото задното до филтъра, така че да го пръска флейтата ... а предното авокадо покара във хранилката за тубифекс :) скаларията го обикаляше обикаляше ама нътцки червей нямаше за закуска :hihihi:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от johnstalker »

Бре излезе с цели два нови работещи варианта за покълване на костилка от авокадо. Кака ти Лила ще требе да разшири статуята! Ама тя сега е на сбирка в София и шмулят разни вискита с онзи дека го има сниман с чашата.. Равик май беше?! :hihihi:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от ZAPLESKA »

1вото покълна на памук в един стъклен свещник и беше на 3-4-5 листа когато го настъпа "майстора", толкоз ме беше яд и за семката и за свещника че ми идеше да го отровя ... и му пресолих манджата :lol:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от DarinaN »

Джони, какъв бяс те е хванал да покълваш семки от авокадо ? пусни го в една чаша с вода до половината на костилката и само доливай . ако не те мързи го дупчи с клечки за зъби и му топни дупето във вода . и пак доливай. като изкара корен и две листенца - засаждай в саксия и слагай в градината . расте като лудо
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от johnstalker »

Баси, вие май не четете. Понеже прочетох, че трудно се вкоренява от резник, аз реших, че това е моето призвание и си продължавам с експериментите. Имам си и 25 годишно авокадо, от което си набавям и стъблени и връхни резници ;) :daaa:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от DarinaN »

знам че имаш 25 год. авокадо и затова се учудих че питаш
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от subversive »

Имам си и 25 годишно авокадо, от което си набавям и стъблени и връхни резници
Хъмчи, ако набавиш 1 на съфорумка, няма да ти се разсърдя, ама хич :oops: :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Авокадо — Persea. Отглеждане. Размножаване

Мнение от johnstalker »

subversive написа:
Имам си и 25 годишно авокадо, от което си набавям и стъблени и връхни резници
Хъмчи, ако набавиш 1 на съфорумка, няма да ти се разсърдя, ама хич :oops: :D
Нямаш проблеми, скоро ще го прибирам на топло и ще го окастря преди това. Предупреждавам те, да не се разочароваш, ако не успееш да вкорениш резник, аз прявя безуспешни опити от доста години насам, дори и в момента съм захлупил един стеблен в перлит. Прати ми адрес на ЛС къде да ти метна калемите. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”