Флокс - Phlox sp.

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от Blue sky »

ето и моите флоксове

този прилича на огромна фуния сметанов сладолед

Изображение

едър, ранен сорт, ярко наситено искрящо розово

Изображение

и два много интересни, безименни от Сортови семена. Интересни, защото цвета се променя през деня :hmmm:

този е с дребни цветчета

сутрин
Изображение

на обед
Изображение

а този, вероятно е сорт Аметист :hmmm:

сутрин и вечер е невероятно, опушено, студено лилаво

Изображение

а по обяд е наситено цикламено

Изображение

Изобщо, абсолютен фаворит ми е това цвете, и смятам за догодина всички дупки, които се появяват ей по това никакво лятно време, когато всичко друго изцъфти, да ги запълня точно с флокс. И тук е момента да кажа, че усилено издирвам и други сортове - за размяна с мили съфорумки :tzeluvka: , както и замислям поръчка :angelche:
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от dal »

аз мога да ти дам есента от на майка , на балкана има 7 цвята , ще ги видя кое какво е тя им знае цветовете....
но за жалост освен показания не им знам на другите цветовете , знам че има бял розов цикламен , хубави но нищо уникално /ще питам/
и така :liubov:
тук има и от кафявия

http://www.mmtr-bg.com/item.php?prom=0& ... &filter=11

и в есвелд гледам че има

http://www.esveld.nl/~laur/index.php?la ... cp=vastepl
Последно промяна от dal на Авг 4, '10, 10:02, променено общо 1 път.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от Blue sky »

7 !!!!!!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
ура :tzeluvka: :gush: :liubov:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от calico »

Блу, благодаря, благодаря за тази тема! :gush: Обичам, обожавам флокса, особено този за който Дал казва че не става за сухи и жарки лета.
При мен е такова, обаче ТРЯБВА да имам флокс. Ако някой продава купувам, всякакъв от сорта паникулата и макулата. Ако янкой подарява, приемам всякакви цветове от високите многогодишни.
Едногодишния- друмонди, съм го гледала, и той дори се самозасява, но изобщо не е като другия, по-слаби стебла и по-рехав цвят.

какво установих аз- Дал е права. Преди 3-4 години баба Данче ми даде от нейния прост и розов флокс. Той все се маносваше, или правеше някакви сухи съцветия, мижави. Уж поливан, а не вървеше. Докато реших да го подрязвам поне едни път преди да цъфне. Така хем му се забавя цъфтежа к около може би месец и се избягват най-жарките дни, хем цъфти двойно и тройно повече. Като изкара на 30 см от земята го подстригвам, всеки връх. Той се разклонява и ако много бързо тръгне да прави пъпки, като поарстне още една педя- пак го режа. В резултат на това август и септември имам голяма цъфтяща сфера. Вярно че е по-късно, и че не става по-висок от 60-70 см така, но е цъфтежа е обилен и не изсъхва.


Ето още около 100 страници флоксове, тами ма и макулати и паникулати http://pushin.ucoz.ru/photo/6


някакъв флокс макулата - с по издължено съцветие, като делфиниумите са

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от Виола »

Този е моят
Изображение
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от Ламята Спаска »

calico пращам кадро да си го видиш бъдещия флокс- това е 1 цветле. Високи са по 1.50 м.
До блока ни има и бял с червеничко в средата, ама още не съм го откопала, че цъфти :mrgreen:
Като му дойде времето свиркай, щот аз забравям!
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от calico »

Оооо, няма да забравя, Ламята Спаска, и много благодаря. :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

ще напоомня, че то се забравя, нека заесенее.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Флокс / Phlox

Мнение от Denis »

Видях, че тези флоксове-ниските се поръчват в момента и затова пускам снимики на някои от моите, които цъфтяха през пролетта
Изображение

Изображение

Изображение
Когато цъфти прави облаци от цвят, особено на втората година - много се разпростира, но има един недостатък - като прецъфти, започва да съхне и през лятото и есента е толкова грозно, че се чудя къде да го крия. Напролет обаче от уж напълно изсъхналите клонки избиват листа и пъпки.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
dal

Re: Флокс / Phlox

Мнение от dal »

колко време цъфти?!
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Флокс / Phlox

Мнение от Denis »

Дал, не съм го засичала, но поне 1-1.5 месеца има цвят повече или по-малко и е красиво, после дразни, защото изглежда като неполивано изсъхнало цвете. Затова и го местя от големите кашпи в зелените пластмасови и го слагам на сянка и на скрито-че не е за гледане. Наесен го деля и засаждам пак. Сега съм направила същото даже купих и 2 други цвята. При мен обаче има много слънце и пек и много сянка и север - полу нямам. Ако е в градината директно и на припек според мен-нещо пред него да го крие след като прецъфти.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”