Зокум -Nerium oleander

Публикувай отговор
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от Роза1924 »

Някой има ли за размяна клонки от кичест розов и бананов зокум? Аз предлагам бял кичест и тъмночервен некичест.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от johnstalker »

Роза1924 написа:Някой има ли за размяна клонки от кичест розов и бананов зокум? Аз предлагам бял кичест и тъмночервен некичест.
Маман е фенка на таез 'върбички', имаме и тези разцветки, но ще могат да се разпознаят чак на чъфтеж, щото са над 20 кофи . ;) Така че, догодина на лято свиркай. :daaa:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от Роза1924 »

Благодаря на маман предварително, ще настроя свирката отсега :dovolen:
dal

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от dal »

стригане , торене пресаждане къпане с маркуча смяна на почвата марш навън до ноември -не задължително в този ред :ieeee:

Изображение
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от desitata »

Акари по моите и на свеки не съм виждала но всичките онзи ден имаха такъв ръждив цвят отгоре а отдолу на точки -черни и белезникави,Строих ротата навън и им теглих една доза бИ58 с прилепител веро и ще се оправят/всяка година са така напролет/.Елена ,виж отдолу листата ако са на тоя хал направи като мен,ако ли не акарицид. :stiskam:
dal

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от dal »

зокумите трябва да се режат отгоре
тревогата е че ще ги оставим на пръчки , а всъщност им пречим да са здрави и да са облистени и цъфтящи
това всичкото с акарите няма да е свестно и живо , ами режи натори разкопай и да станат на храсти :stiskam:
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от danielka_y »

Кога се реже зокума? И колко годишно трябва да е, за да се реже.
Имам 2 млади растения, сега стават на 3 г, особено едното е може би около 1,5-1,6м, което беше заложено като резник не тази ами миналата есен. Миналата пролет от едно 30см растенийце, засадено в градината, есента достигна тези размери. Другото е двойно по-ниско, но е разклонено ниско отдолу.
Изображение
dal

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от dal »

Пролет
най цъфтят като са ето така :Изображение-т.е. резитбата ги кара да избиват цветоносни клони
и като расте -тук е оформено като ниско дърво две педи и посрле са рязани основните клони-ето така
Изображение

тия са млади , Изображениеи да речем следващата пролет февруари края-март като ги изкараш-режеш наполовина ;


говорим за нашия климат , в страните на юг където цъфтят в земята край пътищата или никой ги не сече , или ги минават с резачките периодично наполовина отгоре...
Изображение :liubov2:

Изображение
прецъфтелите се махат , съцветията
ето едни схеми Изображение
Някои ги режат късно есен когато ги прибират , аз режа пролет за да форсирам облистването и да махна повреденото от зимуването
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от danielka_y »

Дал, благодаря за информацията, ще ми е много от полза, когато дойде момента за рязане, но в крайна сметка не разбрах - моите сега трябва ли да ги режа или да изчакам идната пролет ...
ето и една снимка - до сега не са цъфтели, явно са били прекалено заети да растат :mrgreen:

Изображение
Изображение
dal

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от dal »

аз бих ги отрязала наполовина....и непременно пълно слънце :stiskam:
а ти както си прецениш
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”