Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

Сетих се още нещо. На едно място в двора расте еньовче. Ще го извадя и ще го сложа там. Мнооооого е красиво! Особено нежно е преди да цъне, прави фонтанче и се поклаща елегантно от вятъра. Ще стои разкошно с треви!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от greeneyed »

лалесъм написа:Розовата гаура я водят нетрайна и аз всяка зима й треперя на моята. :liubov2:
Въх, лале, само да не ми поникне гаурата! :svekurva:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

greeneyed написа:
лалесъм написа:Розовата гаура я водят нетрайна и аз всяка зима й треперя на моята. :liubov2:
Въх, лале, само да не ми поникне гаурата! :svekurva:
Грийни, вече ще съм така :stiskam: и за твоята, не само за моята :D Има различни сортове и се надявам нашите да са от столетниците - все пак доста Еко ги отглеждаме ;)
Deleted User 5091

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Deleted User 5091 »

russian photo host
Ай, защо неустойчива гаурата :cry: Толкова я искам! Ами, ако я сложа в някаква саксия и зимата я прибирам, м?
Изображение
Нямам нищо против тази перовския да си поляга, да се разширява, тъкмо ще омекоти изправената стойка на мискснтуса. Поръчала съм си 5 от нея, ще ги разхвърлям из двора да ме радват.[/quote]

Тази гаура е бялата гаура и при мен издържа вече втори сезон, цъфти си и се разраства.
Моите 2 броя бели гаури не могат да са в саксия както на снимката, доста по-високи са и ако не ги привържа полягат доста.
Розово цикламената обаче си отиде още първата зима.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

:cry: не искам да ми умира гаурата. Не! Ще я разменя с бяла. При нас редовно температурата зимата пада под - 20° А пък и късните пролетни слани са почти ежегодно. Прочетох, че pennisetum Moudry и мискантусите са студоустойчиви, нали?!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Margaritenia »

лалесъм написа:Ааа, не ги разхвърляй толкова перовскиите - видя ли на Маргаритения бордюра от перовскии :daaa: Красиви са в група :liubov2:
Освен това се и самозасява при мен в камънака...така че току виж из целия двор постигнеш лилави облачета ако не внимаваш:))))))))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

Margaritenia написа:
лалесъм написа:Ааа, не ги разхвърляй толкова перовскиите - видя ли на Маргаритения бордюра от перовскии :daaa: Красиви са в група :liubov2:
Освен това се и самозасява при мен в камънака...така че току виж из целия двор постигнеш лилави облачета ако не внимаваш:))))))))))
:ieeee: :tzvetoman: :ieeee:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

Еличка написа::cry: не искам да ми умира гаурата. Не! Ще я разменя с бяла. При нас редовно температурата зимата пада под - 20° А пък и късните пролетни слани са почти ежегодно. Прочетох, че pennisetum Moudry и мискантусите са студоустойчиви, нали?!
Еличка, не температурите ги плашат толкова, нито сланите. Трябва им мноого отцедлива почва. Имах 2 розови - едната си отиде още първата зима, другата вече 3 зима преживява, но и бера страха всяка пролет дали ще се покаже. При мен пък бялата гаура се самозасява, от което съм невероятно щастлива :ieeemyzh: Всички гаури съм засаждала след подобряване пропускливостта на почвата :nod: Тревите ти са зимоустойчиви достатъчно, но виж за пенисетума имаше нещо...., защото той обича водичка, но дали и на него не трябваше да му е дрениано :hmmm:
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Оля »

И аз съм за перовскиите в група- супер са издържливи на засушаване и като е голяма туфата или са няколко са страшно красиви за доста дълъг период от време. Според мен ще придадат ефирност на композицията.При Незабравка имаше и по- компактна перовския- около 50см. От едногодишните бих помислила и за аржентинската вербена. Аз нямам личен опит с нея (тази година ще пробвам), но съм чувала, че се самозасява.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от greeneyed »

лалесъм написа:Трябва им мноого отцедлива почва. Имах 2 розови - едната си отиде още първата зима, другата вече 3 зима преживява, но и бера страха всяка пролет дали ще се покаже.
Ех, да му се не види! Защо трябваше да и научавам табиетите на тази гаура по трудния начин! 8-) Ми пропусклива е според мен почвата, горска почва. Ама на Мия и нейната почва е пропусклива, а розовата и гаура не е издържала. Сега се сещам и за друго- първата гаура, бяла я взех на разсад от Пландорекс , засадих есента и напролет нямаше никой, а сегашната розова е купена голямо растение, разви се цялото лято,може пък да оцелее напролет. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”