Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Въпреки, че не е рязана, пампайката цъфна, заже и захлупена от глицинията.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Пампайката с още гриви. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Мария Николова »

Бях долу с фотото и ще ви досаждам с още две фотки на леееко розови и бели гриви.

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Тутти »

Това лято не можех да се грижа за градината. Косенето го имаше, рязане на храсти също, но разни други дейности като плевене, отстраняване на цветове и какво ли не остана за друг път. И видях колко е важно градината да има едри обитатели като дървета, иглолистни, храсти и ето такива пампаски треви и мискантуси. Това като го има, другите несъвършенства не се виждат.
Като си правим градина е умно да си правим красота, която да не зависи постоянно от нашето участие, да имаме време да се радваме и наслаждаваме, а не да не вдигаме глава от копане и плевене. Аз се уморих да слугувам, сега обмислям кое как да направя по-лесно. Ще имам цяла зима за мислене.
Мария, разкошна трева си имаш. Като блондинка в розов тон.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от ljuboznatelna »

Тутти написа: Окт 11, '23, 15:23 И видях колко е важно градината да има едри обитатели като дървета, иглолистни, храсти и ето такива пампаски треви и мискантуси. Това като го има, другите несъвършенства не се виждат.
Мхм, в моята джунгла има работа за десет градинаря, но от септември си давам (почти) пълна почивка! И не личи, защото всичко е в максималните си размери.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1040 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от gevkati »

Тревите вече са само форма. Парадът на цветовете отмина.
Изображение
Nastenka
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Фев 14, '14, 12:32
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Nastenka »

Не са само форма, тези землисти цветове са цветовете на есента и зимата.Тревите, дори и в този си вид, умиротворяват и хармонизират пейзажа. Освен това започват сланите и заскрежаването, а с тях внасят още филигранен чар.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Di_Va »

Тутти написа: Окт 11, '23, 15:23 ... колко е важно градината да има едри обитатели като дървета, иглолистни, храсти и ето такива пампаски треви и мискантуси. Това като го има, другите несъвършенства не се виждат.
Като си правим градина е умно да си правим красота, която да не зависи постоянно от нашето участие, да имаме време да се радваме и наслаждаваме, а не да не вдигаме глава от копане и плевене. Аз се уморих да слугувам, сега обмислям кое как да направя по-лесно....
Тути, това трябва да го има предвид всеки, но в началото на градинарстването, а не като мен, след десетина години опити да създам красив двор :lol: !
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Тутти »

Di_Va, нашия двор беше направен умно и с мисъл за след десет и нагоре години. И ние имахме малко акъл, много изчетохме списания и гледахме картинки и дворове и паркове насам-натам. Но основния акъл имаха озеленителите и имаха и почтеност, та не ни “набълбукаха” с много растения за повече пари. На нас ни беше рехаво, а те ни успокояваха, че след десет години всичко ще е уплътнено. Така и стана, така си има структура - дървета и храсти, иглолистни и треви.
После моя акъл отслабна и започнах да уплътнявам с китки, като свърши мястото, започнах да крадна от тревата като кръгчета, бъбречета и дъгички, където насадих рози и други красоти.
Всичко чудно, но сега от четири-пет години подарявам рози, защото преядох с тях и ми натежава и пролет и есен. Вече може да се каже, че са оптимално количество. На три декара сто рози я има, я не, не ми се брои сега. Но определено треви, иглолистни, дървета и храсти си остават безгрижни и определящи за градината. Цъфтящите са с временна и чаровна красота, и като са поетапно, има къде да се обикаля и да се вдишва аромат и да си гледаш цветове и видове. Та и аз лично, защото ММ нямаше участие с преяждането с рози и други китки, прекалих и сега раздавам, защото грижата трябва да е адекватна на възможностите. И както има глад за хора, които искат да помагат в градината, тежестта пада на мен. Та ми е трябвало повече акъл, не ми е бил достатъчен.😜😜😜
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Di_Va »

Тути, аз съм те чела за началото озеленяване на вашия двор, (да си призная с известна завист)! Дори след твоите разкази за глициниите, се отказах напълно от това, иначе тъй красиво растение, т.е. може да се каже, че съм проявила достатъчно здрав разум да не допусна поредната грешка :lol: , че исках и аз няколко :lol:...
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”