калатея

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: калатея

Мнение от Гео, граф »

tanya1602 написа: Благодаря ти , мило !!! :tzeluvka: :tzeluvka: Яд ме е , че уморих живо същество, а не че нямам въпросната китка.. :gush:
Нали знаеш какво удоволствие е да подаряваш и да видиш как някой се радва на подаръка ти :shappy: ... Сигурна съм, че при теб ще вирее прекрасно :sflower:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Ива
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Май 30, '11, 15:02

Re: калатея

Мнение от Ива »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: калатея

Мнение от johnstalker »

Гео, граф написа:Офъках почти нула номер калатеята преди 2-3 седмици и вижте как изглежда сега :sflower: ... И въпреки всичко - на листото от дясно долу се вижда завяхването по ръбчето. Що става така ???
..
Колко често опръскваш растението? По някакъв начин повишаваш ли влагата около него? :hmmm:
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: калатея

Мнение от iana_hk »

Калатеите изискват висока въздушна влажност, която трудно се постига в домашни условия, затова им покафеняват връхчетата.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: калатея

Мнение от paju4eto_Ligla »

И винаги пипват акари :x
Аватар
nadiak
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Ное 23, '10, 13:06
Местоположение: София

Re: калатея

Мнение от nadiak »

Ох като чета какво пишете за калатеите, нещо взех да се отчайвам. Подариха ми сега за именният ден една и започвам да се замислям как ще я караме с нея като е толкова капризна. Не съм я проверявала за акари но утре ще трябва да го направя, като чета тук как почти всички имали такива.Ето я
Изображение
Животът е кратък. Прощавайте бързо, целувайте бавно, обичайте истински.
denitsavm

Re: калатея

Мнение от denitsavm »

Аз имам една същата, "открадната" от боклука на един цветарски магазин, позагнила и на нищо неприличаща. Развиваше се идеално, но миналата есен си акаряса с всички останали домашни цветя. Взе да жълтее, да съхнат листата. Напролет я орязах до почвата и я изнесох навън, с разсадите, до ранния следобяд е и на пек. Изкара си нови листа, лятото я пресуших и пак изсъхна, сега пак е с нови листа.. Изглежда добре и бих казала, че е като котките с поне 9 живота :shock: Друго толкова неуморяемо цвете, освен спатифилума не се сещам .... А зимата си живя на вечерни температури 35 градуса та и повече - пред камината, точно на пътя на топлото течение :shock: , сутрин пък и до обяд беше около 16-18 градуса... фалчетата измряха, тя не. Само малко повече вода изисква и добър дренаж :nod:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: калатея

Мнение от vodo-leika »

Тази калатея не спира да ме изумява. Поради липса на място съм я забила в един изключително тъмен ъгъл на терасата, поливам я, като се сетя и то директно с чешмяна вода. Не пръскам, май не съм и я торила, а миналата година я забравих и на закритата тераса цяла зима :x .
Като резултат избуява и расте, изключително непретенциозно цвеке ми се струва! :nod:
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: калатея

Мнение от frigus »

Здравейте!
Подхвърлиха ми тези "???" приличат на калатеи, ама :hmmm: и аз нали съм Димитър Общи ги съжалих и прибрах. Някой ще ги идентифицира ли, че да чета как се чуват? :stiskam:
Изображение
Изображение
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: калатея

Мнение от stanislava »

Страхотни са!
Според мен:
сн.1 - Calathea rufibarba 'Tropistar' или 'Wavestar'
сн.2 - Ctenanthe setosa 'Compactstar'
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”