Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Ооо, благодаря за предложението, Пепеляш, много мило :sbear: :skiss: ! Обаче ще ти откажа, защото няма как да защитя такъв тип растение под всичките тези дървета. Даже днес забелязах, че едната върба, която е много голяма и е сравнително близо до самия блок, е тръгнала да се изкоренява от собствената си тежест и опасно се е наклонила към пешеходната пътека. Още една такава ситуация със сняг или силен вятър направо ще убие някого. Намерих връзка с общината, ще звъня в понеделник, за да подам сигнал.

Но да ти разправям каква изненада - мазохистично ходих да ровя в листата и открих, че руса не е изкоренен, а само е пречупен на нивото на почвата, а на две педи от него има покарала издънка! Засега няма да бързам да се радвам, че я куче ще я стъпче, я метеорит ще се стовари или кой знае какъв библейски катаклизъм ще ме изуми. Ще изчакам пролетта и ако нещо е оцеляло, ще набия големи колци наоколо и ще връзвам. Дотогава :stiskam: :stiskam: :stiskam:.........
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Много красиво дърво, радвам се, че се е запазил! Щях да пиша, че е неизтребим, защото прави издънки,и общо взето е много досаден заради това си качество, но като не знам докъде е стигнало усърдието им, се въздържах.

Гео, днес гледах една плъзгаща дограма, и се сетих за твоя казус с дограмата. :)
Аз съм се размечтала за една барачка за отдих до едно басейнче, и като си го представих, веднага си представих и каква би трябвало да е дограмата МИ, а виж в твоя случай не ми мина през ум. Така че ти каквото се сетиш, никой няма да се сети 🤣

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от alys »

Люб, това е луксозен палат! :) ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

alys написа: Дек 3, '23, 13:05 Люб, това е луксозен палат! :) ;)
Не го приемай буквално, де :) Просто на тази картинка ми светна лампичката.Нужно е да отличиш детайла от цялото. В случая за мен е ниска стая със скосяване , ниски прозорци, непосредствено под тях място за сядане. Ролетни щори-мрежа. За останалото съм сляпа 😁
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Колко за взирах в тоз прозорец да го видя тоз палат... :srofl: докато разбрах, че в поста има и линк...
Само да кажа, че плъзгащите прозорци не уплътнявали мн. добре - да се има предвид! За нещо като остъглена тераса са идеални, ама ако се цели добра изолация, не стрували... Та, зависи какво се очаква от конкретното помещение, ама да си кажа, че да няма после тъжни :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
ljuboznatelna написа: Дек 3, '23, 12:51 Много красиво дърво, радвам се, че се е запазил! Щях да пиша, че е неизтребим, защото прави издънки,и общо взето е много досаден заради това си качество, но като не знам докъде е стигнало усърдието им, се въздържах.

Гео, днес гледах една плъзгаща дограма, и се сетих за твоя казус с дограмата. :)
Аз съм се размечтала за една барачка за отдих до едно басейнче, и като си го представих, веднага си представих и каква би трябвало да е дограмата МИ, а виж в твоя случай не ми мина през ум. Така че ти каквото се сетиш, никой няма да се сети 🤣

Изображение
Ей, като фокустник си, Люб, винаги можеш да извадиш зайче от цилиндъра :nod: ! Тази възможност сме я обговаряли с началството, но бързо се отказахме по две причини. Първата я обясни по-горе Лечето, нея я застъпва Шефа, втората е естетиката, на която държа аз. Не ме радва плъзгащ джам на селска къща нЕкакси, сметам, че ме разбираш 8-). Виж груби капаци върху плъзгащи се релси, са друго нещо - тях май го коментирахме. Или капаци на обикновени панти, ето такива да речем (не червени разбира се :twisted: ):

Изображение

Ще ги мислим, време има бол (рибата е още в морето, аз за капаци мечтая :lol: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от zeleno »

да вметна нещо за плъзгащите прозорци
нашето набедено барбекю / защото в него няма такова / е изцяло с плъзгаща се дограма / висока по два метра / , само с един фикс и две врати - всичко останало се плъзга / три страни остъклени , + комарници , също плъзгащи се /
ми , много си е топло зимата , свещ гори без да и се вее пламъка
та вероятно опира и до качеството на изработката / нито фирмата , нито профила са "маркови " ...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от pepelqshka71 »

zeleno написа: Мар 6, '24, 13:21 да вметна нещо за плъзгащите прозорци
нашето набедено барбекю / защото в него няма такова / е изцяло с плъзгаща се дограма / висока по два метра / , само с един фикс и две врати - всичко останало се плъзга / три страни остъклени , + комарници , също плъзгащи се /
ми , много си е топло зимата , свещ гори без да и се вее пламъка
та вероятно опира и до качеството на изработката / нито фирмата , нито профила са "маркови " ...
Зеленко, можеш ли да пуснеш снимчица. И нашето искме да затворим с плъзгаща дограма и комарници, и събирам идеи. Ако може габарити и цена.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от zeleno »

Пепеляш , преместих отговора си на лични
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Букета ми от Джордж за празника, фук-фук :wooow2:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”