Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

За сянка от юг най-добре помага асма. На мен ми е сянка и още, даже мисля другата седмица да режа, защото захладня, и искам вече да влиза слънце. Нямам завеси даже.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
Клеър написа: Окт 17, '23, 22:35 Лалелче , вероятно съм чела през ред или съм се подвела по това ,че " бленува " , а и също вероятно по- назад не съм прочела и съм недоразбрала .

Извинявам се на Гео , най- сърдечно , за лекцията и моля да ми прости !
Ако искаш Гео , изтрий ми поста , то значи е безсмислен , а и друг път ще си взема поука от случилото се , да чета хубаво и да мисля какво са казали хората , ама честно , направо се изплаших , че Гео може да им види сметката . Пък и не ми е работа да се бъркам де . Сори , Сори :tzeluvka:
Клеър, я да спреш да се извиняваш веднага :hihihi: ! Нали си говорим тук, мнения разменяме, това ми е целта, как ще ти трия поста, бе, момиче :o !?! Аз пък ти се зарадвах, че с такава жар защитаваш прекрасните ми щори :gush: ! Продължавай да мислиш над казуса и пиши пак така много :daaa: :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Окт 17, '23, 22:40 Ще взема да ти пратя на месинджъра няколко клипчета, които съм правила, за да добиеш обемна представа за ситуацията :nod:
Виж ся. Аз няма какво да ги гледам, вие сте си там и си знаете как е най-добре, обаче от известно време се опитвам да си припомня и малкото, което съм запомнила от една графична програма, SketchUp, и си въртя мебелите в стаята, дето ще я обзавеждам някога. Ако искаш, да опитаме да въртим в твоята дневна, с удоволствие ще се упражнявам на твой терен :D Може да не е съвсем реалистично, даже може да е схематично, но ще е мащабно. Искаш ли? За целта ми трябват вътрешните размери заедно със съществуващи врати и прозорци, и разстоянията до колоните. тавана ще го приемем с някаква височина, каквато кажеш.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Окт 17, '23, 22:43 За сянка от юг най-добре помага асма. На мен ми е сянка и още, даже мисля другата седмица да режа, защото захладня, и искам вече да влиза слънце. Нямам завеси даже.
Аман от асми вече, байгън са ми, нещо друго ще слагам. Оттам е входа към долния етаж и стълбите към горния. Наблизо има оформена като дърво текома, но тя не може да осигури засенчване на точно този прозорец. Ох, много трудно за обяснение, ще ти пусна видео и утре ще ти се обадя да си пофантазираме :nod:

ПП. Видях предложението ти за програмата, искам, как да не искам, ще го направим :ieeee: :ieeemyzh: ! Аз, знаеш, не съм особено грамотна компютърно и ще бъда безкрайно доволна да се упражняваш връз моя обект :wooow2: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Окт 17, '23, 22:55
ljuboznatelna написа: Окт 17, '23, 22:43 За сянка от юг най-добре помага асма. На мен ми е сянка и още, даже мисля другата седмица да режа, защото захладня, и искам вече да влиза слънце. Нямам завеси даже.
Аман от асми вече, байгън са ми, нещо друго ще слагам. Оттам е входа към долния етаж и стълбите към горния. Наблизо има оформена като дърво текома, но тя не може да осигури засенчване на точно този прозорец. Ох, много трудно за обяснение, ще ти пусна видео и утре ще ти се обадя да си пофантазираме :nod:

ПП. Видях предложението ти за програмата, искам, как да не искам, ще го направим :ieeee: :ieeemyzh: ! Аз, знаеш, не съм особено грамотна компютърно и ще бъда безкрайно доволна да се упражняваш връз моя обект :wooow2: !
Ми махни другите! :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Окт 17, '23, 23:07 Ми махни другите! :lol:щ
Бива, ама после ще ми ходите бавно, щото Шефа ще ме удуши, ако му посегна на асмите за вино :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Да ви разправям какво свърших в края на сезона, почти за последно. Поканих (уж) на гости дъщеря ми със семейството ѝ и най-диаболично накарах Жоро да ми изкопае улей за живия плет от лигуструм :twisted:. И тъй като той е добра душа, угоди ми и за няколко дупки за отдавна купени китки, които беше крайно време да бъдат засадени. Само че избяга за снимката, та не можете да го видите.

Изображение

Тук долу вече са набодени лигуструмите, те ще отделят оптически цветната от зеленчуковата градина. На снимката всъщност се вижда почти цялата цветна площ - около стотина квадрата, тя ще бъде точно пред новата соба :nod:

Ако някой е забелязал сините и червени пръчки с ръкохватки, с които съм маркирала, да, щеки са :lol: :lol: ! На долната снимка се вижда в близък план една червена - там са Очите. Знаете ли колко добре се забелязват и няма никаква възможност малки растения да бъдат стъпкани с тия щеки. Има засадени смрадлика (която трябваше да бъде червенолистна, ама май не е), един тревист хибискус (синята щека) и една мини пампаска трева (до към 1,20-1,30 според производителя), която съм вързала за зимата.

Изображение

Повдигнатата леха я напълних предзимно с около кило и половина чесън. Имало било зимен и летен такъв. Ам аз отде да знам, че имало, за сефте научих от Жоро, напролет ще се разбере кой какъв е :hmmm: . Сложила съм четири десена - една шепа дребни глави от съседка, два модела, които купих от пазара в Радомир и друг, който ми даде колежка. Отгоре мулч и стеблата от доматите, да не се разхвърчи от вятъра.

Изображение

Изрязах доматите, махнах мулча, поразкопах с вилата малко по-голяма площ и засях сидерати - най-отпред има вече покълнали фацелия и синап, нататък омешах семена от ечемик, жито, ръж и още нещо, ма не помня какво, а и не можах да го разпозная. Каквото - такова :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Да се изплача, само вие тук ще ме разберете :scry: !

Имах пред блока рустифина. Трета поред. Първата ми я окосиха от общината, втората Шефа я бастиса с тримера. Третата я дундурках 5-6 години. До неделния сняг. Изпочупил много клони от върбата и другите дървета, те паднали върху нея, а вчера от общината минали да ги съберат - забрали и руса. Ама барабар с корените го изскубали... Няма да си имам рус пред блока и това е :cry: :cry: :cry: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, не плачи. Напролет ще ти изпратя. Ти само имай грижата да ме подсетиш. Не помня от къде е купувана и не помня кой точно сорт е, но е железна. Не мръзне, снега не и пречи, издържа на суша. Зелена е, а есента се обагря в червено, оранжево, жълто. За съжаление не намирам снимка.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Дек 1, '23, 14:46 ..само вие тук ще ме разберете :scry: !
:snif: :gush: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”