Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Идва, идвааааа :wooow2: :wooow2: :wooow2: !

Изображение

Изображение

Изображение

С обещание за цвят :tzvetoman:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Вчера за втори път тази година ходихме на вилата и се раз-си-пах-ме от работата 😵‍💫! Насадих още десетина лигуструма, че ми беше възкъсичък живият плет, а покрай него подготвих тясна лехица за хойхери, хости и декоративни треви. Засега настаних в нея само три бергении, но ми малеят, ще си взема още две, за да допълня. Точно тук съм се запънала да направя абсолютно симетрична и антиГео леха - подредена в стил "роднина-милиционер"... пък да видим докога ще издържа :lol:


Изображение


Уф, утре ще продължа, че ми изчезна половончасово кълване по клавиатурата, бях копирала за всеки случай само това горе :ufff: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Мар 24, '24, 16:01 ..Уф, утре ще продължа, че ми изчезна половончасово кълване по клавиатурата, бях копирала за всеки случай само това горе :ufff: ...
Еее! :evil:
Аз понякога си пиша първо в Word, хем има и проверка на правописа, че мойте клавиатури нещо много пестеливи ли са станали, изгладнели ли са.. както и да е, много интересно ми стана за антиГео лехата! Дружно значи с тебе ще си имаме симетрични изпълнения, макар че аз мойто смятам по някое време да го трансформирам в полукръгче, че не виждам никакъв смисъл да му редя китки “на гърба”.
То това място не беше подходящо за кръгче, ама нацъфканите китки наоколо ми попречиха да го разгърна. Като ги изрина, ш мисля, засега имам по-важни дейности.

Обаче мен таз твойта леха леекинко ма притесни - нещо не откривам симетрията :lol:
И тез тримата ся от роднините ли са, или от милиционерите? :lol:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от zeleno »

" лехица за хойхери, хости и декоративни треви " е буквално в краката на лигуструма
то е ясно , че ще се шири колкото му позволиш , но все пак насаденото ще се окаже един ден под него
и освен това , по тази пътечка ще се минава ли с ръчна количка примерно , защото ще отеснее лека полека
изказвам съображения с най- добри намерения , разбира се :liubov:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от libra »

Аз имам рози до живия плет и при едно разкопаване установих, че той има доста ентусиазирана мрежа от тънки корени. Имам чувството, че ще задушават всичко. Доста сгъчкана ще стане лехата и ще си пречат взаимно, а и на пътеката. Клечките, които е сега, ще станат стена с определена ширина. А и живият плет трябва да се подрязва, вкл и от страни.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Мар 24, '24, 19:53 Еее! :evil:
Аз понякога си пиша първо в Word, хем има и проверка на правописа, че мойте клавиатури нещо много пестеливи ли са станали, изгладнели ли са.. както и да е, много интересно ми стана за антиГео лехата! Дружно значи с тебе ще си имаме симетрични изпълнения, макар че аз мойто смятам по някое време да го трансформирам в полукръгче, че не виждам никакъв смисъл да му редя китки “на гърба”.
То това място не беше подходящо за кръгче, ама нацъфканите китки наоколо ми попречиха да го разгърна. Като ги изрина, ш мисля, засега имам по-важни дейности.

"АнтиГео леха'' означава, че ще вървя срещу себе си, Лечко, ще правя невъзможното - симетрия, прави линии и еднакви китки на еднакви разстояния. Терапия от естествената ми еклектиката ми един вид :lol: :lol: . Ще сравняваме резултати с теб ;)

Обаче мен таз твойта леха леекинко ма притесни - нещо не откривам симетрията :lol:
И тез тримата ся от роднините ли са, или от милиционерите? :lol:

:lol: :lol: :lol: Още не знам, ще видим как ще дойдат като насадя останалите :hmmm:
Спойлер
Покажи
zeleno написа: Мар 25, '24, 11:38 " лехица за хойхери, хости и декоративни треви " е буквално в краката на лигуструма
то е ясно , че ще се шири колкото му позволиш , но все пак насаденото ще се окаже един ден под него
и освен това , по тази пътечка ще се минава ли с ръчна количка примерно , защото ще отеснее лека полека
изказвам съображения с най- добри намерения , разбира се :liubov:
Спойлер
Покажи
libra написа: Мар 25, '24, 12:21 Аз имам рози до живия плет и при едно разкопаване установих, че той има доста ентусиазирана мрежа от тънки корени. Имам чувството, че ще задушават всичко. Доста сгъчкана ще стане лехата и ще си пречат взаимно, а и на пътеката. Клечките, които е сега, ще станат стена с определена ширина. А и живият плет трябва да се подрязва, вкл и от страни.
А така сегааа :shock: ! Замислихте ме, Зеленко и Либре :hmmm: ! Съдейки по начина, по който подстригвам лигуструма пред блока и му оголвам краката, реших, че няма да представлява трудност под него да направя тази лехица. Хостите и хойхите ще са от медиумите най-много, от тревите съм се спряла на обикновените зелени фестуки, които ще извадя от ливадата, че имам много. Практически най-едрите растения там ще бъдат бергениите (ама не очаквах чак такива зелки да ми изпратят от hrasti.bg!). По пътеката няма да минава количка, тя е само за градинари-пешеходци. Но ако се окаже тясна, ще намалявам площта на зеленчуковата градина отляво. М@йната им на думатито, китките са по-важни :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от daneda »

Гео, да ръсна акъл и аз. Понеже моята градина, както знаеш е малка и всичко е едно върху друго - важни са отстоянията. Хостите доста се разгръщат и покриват и задушават всичко около тях. Аз моите хости ги връзвам по някое време, че иначе става страшно.
Та мисълта ми е - имаш достатъчно място - сади колкото може по-надалеч растенията едно от друго. Бергениите също се разрастват.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Да продължа разказа за съботното виладжийстване.

Първата ми работа с пристигането беше да видя какво става с дренажа на ливадата (ония 25 метра напряко на склона). Възхитена и очарована съм от резултата :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: ! Течееее :wooow2: !!! Но не по ливадата, та да я превръща в блато, както беше до миналата есен, а през тръбата, извеждаща водата по безопасен терен! Ама тече, без да е валяло скоро! Тоест всичките подпочвени води са уловени и изведени. Толкова бях хепи, че сама се потупах по рамото и нахвалих яко Шефа, защото той настоя да се свърши тази работа :nod: ! Отлична инвестиция!

Изображение

...................................

След като набучках арпаджика до граха, го мулчирах обилно със сено. През две села преди нашето направиха козеферма. Пред сградите извън оградата е пълно със сено, на ония огромни ролки, питахме и ни казаха ''вземайте го всичкото''. Напълнихме един голям чувал 120л, дадоха ни и няколко малки чувалчета, та и тях натъпкахме. Самокомпостирало се е доста, може би ще останат само най-дълготрайните семена. Ама квот'-таквоз, важно е, че има с какво да покрия насажденията. Предложиха ни и бали със слама, но нямаше как да вземем, че Пасата не е камион все пак. И на това съм доволна :nod:

Изображение

Изображение

....................................

И последно. Започнахме втората повдигната леха. Обаче :!: Двете пружини са с различна ширина както се вижда. Сега чудом се чудим с какво да попълним липсващите 15-20 см на по-тясната, така че сляпото куче да не ми отмъква картофите :hmmm: . Опитах с керемиди, но нито мога да подпъхна под, нито да оставя над пружината, защото остава просвет, през който ще минава. Опитах да счупя надлъжно керемидата под присмехулния поглед на Шефа - стана на парчета, както предположихте :lol: . Мрежа някаква ли, що ли, в голяма чуденка съм/сме. Другата опция е да завлечем пружините до контейнера, а на дъното да наредя керемиди

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от botan »

Гео, не те разбирам защо си вървиш срещу дарбите. Докато ти си се мъчила с антиГео леха, аз се мъчих с антиБотан (т.е. Гео) леха. Бях забърсал разни диваци-семенаци от село и да изглеждат по-натурално трябваше да са разхвърляни. Въртях се, редих чашките, а после като ги насадих и погледнах пак в редици излезнаха и на вскичкото отгоре криви.
:chchaa:
В хаоса има също толкова красота. Отдай му се! :twisted:
Insta: ex_hort
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

daneda написа: Мар 25, '24, 13:36 Гео, да ръсна акъл и аз. Понеже моята градина, както знаеш е малка и всичко е едно върху друго - важни са отстоянията. Хостите доста се разгръщат и покриват и задушават всичко около тях. Аз моите хости ги връзвам по някое време, че иначе става страшно.
Та мисълта ми е - имаш достатъчно място - сади колкото може по-надалеч растенията едно от друго. Бергениите също се разрастват.
Добре, убеди ме, Дани, сменям концепцията, колку муй 8-) ! Ще преместя бергениите другаде, а там в тази лехица ще сложа нещо наистина дребно и непретенциозно - арабис, аубриета, от малките ароматни карамфилчета, фестуките остават - такива някакви дребняци (ако се сетиш за още нещо, сФиркай :daaa: ). И спирам да се главоболя за това място (докато не ми създаде поредния проблем :lol: :lol: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”