Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Ето ги съществуващите дървени щори. Отдолу се виждат дъските за втората част на оградата при хостената леха, явно правенето ѝ ще остане за догодина. Смятам тези на пристройката да ги докараме на външен вид като наличните, макар че не е задължително, защото не могат да се видят едновременно.

Изображение

Изображение

...................................

Миналите почивни дни освен малко зимнина, правих/поправях повдигнатата леха, че съвсем се беше разпаднала. Замених дъските с керемиди, с огромно удоволствие изкъртих кривите колци и изринах дъските :twisted: . Получи се доста по-добре. Беше така:

Изображение

Сега е така. Не е идеално права линия, ама ми харесва повече от преди.

Изображение

Изображение

И Бела одобри 8-)

Изображение

Само ще вържа конструкцията допълнително през ъгловите колчета с алуминиева тел, защото керемидите не са вкопани и може да започнат да падат. Тази леха ще я насадя цялата с чесън :nod:

А, да! Нахвърляхме плочки на ливадата под асмата, защото ако завали, там ще газим кал до ушите. Няма да остане така по средата, а ще бъде вдясно върху дренажа, да маркира къде е, за да не може да стъпва гума върху него.


Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ln_none »

А, ама ти си си имала капаци? Много са хубави, изчистени, и цветът е интересен :daaa:
Лехите много важно, че не били по конец - правите линии са надценени и не са модерни, както и гладките повърхности :angelche:
Бела не изглежда от котките, които одобряват каквото и да било, доста е строга :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

ПоъркАх се с тия пенджери, вече ги сънувам-бълнувам, ровя из Пинтереста и мечтая :angelche:

Изображение

Американския тип прозорци, които се плъзгат нагоре, ми изглеждат доста практични. Не съм виждала на живо, само по филмите, ще взема да се разровя, може пък да стане, знае ли човек.

Този тип щора, която се подпира отдолу, също ме впечатли. Утрепало се е за южен прозорец :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Хм, че то какъв им е смисъла на тия последните? Виждала съм май така на Етъра, но са плътни. Като са така подпряни, влиза малко светло. Иначе май ги закрепяха горе на еркера.
Има и щори, които се прибират на хармоника, но предполагам, че си ги видяла.
Днес стана дума за моя прозорец дето се отваря навън :mrgreen: Питам ММ защо не му пробие отвор отвътре, и да премести дръжката. Пречела на мрежата, минало му през ум. Та ако имаш и мрежа, да я предвидиш на подходящо разстояние.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Клеър »

Гео , та твоите капаци ( щори външни ) са сто пъти по- добри от тези прости от по три дъски сковани с две по- къси летви, дето всеки може да ги скове , за разлика от майсторството на съществуващите ти .
Да изглеждат добре на снимката от принта , обаче туй е защото са прясно направени и боядисани . Я , си представи , твоите освежени в този цвят , под перваза да се забият 2-3 куки на които да укачиш подобно на това сандъче и да го напълниш с китки .

Що се отнася до този вид отваряне на прозорци , или поне такъв , който аз съм виждала , има механизъм за повдигане и не знам в България дали някъде правят такива . Обаче , трябва да се има в предвид , че такъв тип прозорец , трябва да се стига от земята за да се почиства иначе от вътре е направо невъзможно , едното стъкло , винаги ще остава мръсно . Другото им неудобство е че като трябва да се покажеш за нещо през прозореца ( като да полееш китките да речем ) , трябва да се промушваш като патица . А пък ако решиш да сложиш и мрежа , то за нея също трябва да бъде предвидено , защото за мрежата също трябват релси, да се спуска и вдига .

ММ също има една къщичка , която полека лека ремонтират , става бавно поради липса на средства на куп . Казала съм му , въпреки че мен не ме засяга , да правят каквото искат , да къртят и събарят , прозорци да сменят , обаче това чудо на чудесата ( външните дървени щори) да не пипат.
Представяш ли си когато лятото напече и се наложи да затвориш тези плътни капаци , каква тъмница ще настане в стаята , докато твоите пускат светлина , но спират парещите лъчи .
На село имахме такива щори , капаци или кепенци им казват , разликата е огромна със стаите в които нямаше . Със сигурност знаеш плюсовете им , но си представи първо минусите на другите .
Не знам , има ли дърводелци , които все още ги изработват , но това е най- доброто ( практично) което съм виждала като външна щора .

Дано не се сърдиш , че пиша всичко това , но по добре гледай това което имаш , представяйки си го усвежено , от колкото да измислиш някоя глупост за която после няма да си простиш .
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Клеър написа: Окт 17, '23, 21:32 Гео , та твоите капаци ( щори външни ) са сто пъти по- добри от тези прости от по три дъски сковани…..
…но по добре гледай това което имаш , представяйки си го усвежено , от колкото да измислиш някоя глупост за която после няма да си простиш .
Клеърче, тя Гео няма да маха/заменя това, което има, а търси варианти за новите прозорци, които ще сложат на пристройката.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, аз бих помислила за нарове с поглед към градината. Тогава си слагаш каквито си искаш прозорци. Даже и такива, да си я гледаш винаги! Аз съм изключително доволна от моите, които опасват стените и на юг, и на изток. Мога да се любувам на природа и без да си подавам носа.

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Клеър, тези щори за нищо на света няма да се пипат, те са на етажа и почти не ги отваряме, само рано напролет да влезе малко топлинка, щото нали знаеш как е в къща, която не се отоплява. През лятото стоят затворени и се спи на приятна температура дори в жегите. Тя Лечето ти е обяснила, ама и аз да потвърдя :nod: . Пристрояваме/удължаваме стая, която е на кота нула и с мацките тук измисляме как ще бъде най-удачно да се решат прозорците, повече глави мислят по-добре, пък и изскачат разни интересни идеи. Аз държа на дървени външни щори като тези които имам, но не съм сигурна, че някой прави такива днес. Американския тип прозорци не са лоша опция, защото отвън ще мога да си ги мия безпроблемно, обаче, признавам, имам вътрешна съпротива срещу тях - искам да си е нашенско, селско, а не чуждо, колкото и да е функционално. Мога да си въздишам по пинтерестките прелести колкото си ща, но не бих ги пренесла папагалски у наше село, бих ги побългарила малко 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Клеър »

Лалелче , вероятно съм чела през ред или съм се подвела по това ,че " бленува " , а и също вероятно по- назад не съм прочела и съм недоразбрала .

Извинявам се на Гео , най- сърдечно , за лекцията и моля да ми прости !
Ако искаш Гео , изтрий ми поста , то значи е безсмислен , а и друг път ще си взема поука от случилото се , да чета хубаво и да мисля какво са казали хората , ама честно , направо се изплаших , че Гео може да им види сметката . Пък и не ми е работа да се бъркам де . Сори , Сори :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Окт 17, '23, 22:28 Гео, аз бих помислила за нарове с поглед към градината. Тогава си слагаш каквито си искаш прозорци. Даже и такива, да си я гледаш винаги! Аз съм изключително доволна от моите, които опасват стените и на юг, и на изток. Мога да се любувам на природа и без да си подавам носа.
В момента е така, Люб, през остъклението се вижда цялото място, но да не ти разправям до към 13-14.00 часа каква фурна е там, защото гледа на юг-югоизток. Като пристроим новата част, ще има два прозореца в същата посока (към цветната градина) и един, в който ще грее слънце до късно следобед - за него ми харесва щората, която се повдига и подпира отдолу. За вътрешни щори не говоря въобще, само външни (това е вила все пак и трябва да мисля и за сигурността). Ще взема да ти пратя на месинджъра няколко клипчета, които съм правила, за да добиеш обемна представа за ситуацията :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”