Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
ljuboznatelna написа: Мар 29, '24, 10:45 Един познат стигнал до тук заради сляпото куче. Картофите в чували.


Изображение
Майко мила :sooo: :ssweat: !

Аз все още се надявам да спечеля битката ако не с пружини, поне с керемиди. Но няма да се откажа - той инат, ама аз по-инат :sdevil:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Пружината е яка, поне пет-шест години ще минат, докато поддаде някъде. Под кокошарника поцинкованата рабица някъде на десетата година се даде на плъховете.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Ето така изглежда моята плачеща черница. Около 1,70-1,80 е в момента. Вижда се как е расла наляво-надясно от основното стебло.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
quote=ljuboznatelna post_id=1069688 time=1711732567 user_id=264]
Ето така изглежда моята плачеща черница. Около 1,70-1,80 е в момента. Вижда се как е расла наляво-надясно от основното стебло.
Изображение
[/quote]
Точно това искам да постигна, Люб, да стои естествено и да не е особено висока, за да мога да си зобам плодовете.

Я да се фукна с цъфналите Пурисими, сигур зарад чередето ме ощастливиха вчера :wooow2:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Брях! Те кат пеперуди! 😍
Мойте май не съм ги виждала в хубавата фаза на цъфтежа 🤔Таз година трябва да са постарая повечко!
Аа, сетих са - то миналата година един дъжд ги разпльока 😢
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Пуснахме си с Шефа по два дни отпуск и от събота до вчера бяхме на вилата, счупихме се от работа, но ще покажа само новата леха, че умирам от кеф :ieeee: :ieeemyzh: ! Тоя път го насметох, че искам да е не само функционална, но и прилична на външен вид, та той се постара. Аз нащраках с телбода изолация отвътре, за да не гният бързо дъските:

Изображение

Отказахме се от пружините, защото са с различни ширини и изкривяваха линията, което ми докара мигрена :sdrunk: . Заложих на циглите и (естествено!) лехата се оказа малко по-широка от четири подредени една до друга керемиди и се наложи да пълня по дължина. Шефа беше извъртял цялата контрукция (то си личи на снимката как е посукана)- в единия край разстоянието между двете лехи беше 1м, в другия - 85см и пак ме треснА главата :ssweat: ! Наложи се преместване и пререждане, та пълнеж не са само парчетата, които виждате, а и тухли. Но всяко зло за добро, стана много по-плътна :nod: .

Изображение

После картони...

Изображение

... клечки...

Изображение

... недоузрял компост от моя компостер, поръсен с няколко лопати пепел...

Изображение

... 17 колички почва, 3 чувала овча тор, 4 чувала долнибогровски компост и ето крайния резултат :swhew:

Изображение

После пристъпихме към преправяне на първата леха (три пъти за щастие :lol: :lol: ). Не ни стигна изолацията и едната дълга страна ще стои отворена до следващите почивни дни, но и нея ще оправим. Удължението ѝ е с метър и малко, за да са еднакви с втората, вече са дълги по 5 метра.

Изображение

Снимах от терасата, обаче при панорамна снимка лехите не изглеждат добре, а и натуриите също не са за показване :oops:

Тук съм снимала поразената от корояд ябълка, която дялахме - да видите как цъфти като луда! Само дано не падне слана, две години нямаме ябълки :stiskam: :stiskam: :stiskam:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

За какво ги казваш сега тези работи - посукана била, размерите различни... Ми не личи! Нямаше да разберем! :D
Да са ти честити новите лехи, много продукция да дадат!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Мария Николова »

Защо ми се струва, Графиньо, че това, което наберете от лехата, няма да се интересува права ли е тя, крива ли е, а?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Не може да не разкажа за гафовете, Люб и Мимет, те са най-вкусното от цялата история :mrgreen: . Колко скучно ще бъде, ако кажа направихме това и това и точка. А така има задявка, пък и нали знаете, че обичам да се излагам и да предизвиквам хората да се усмихват - клоунът у мен мира няма :angelche: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Я да покажа малко градина и аз, че лалетата много бързо прецъфтяват в тези жеги

Изображение

Изображение

Вертикалните снимки се оказва, че са огромни :shock: . Ще гледам да правя повече хоризонтални :nod:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”