Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15914
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Днес е Цветница и бях на концерт на моя играорец с големите зъбаци :mrgreen:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4403
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Emilly1212 »

Ех, че голям и хубав тоз Калоян, Гео! :liubov:
Голяма радост ти е, да ви е жив и здрав!
Прекрасен е с тази носия!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7354
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Браво! Много пораснало момчето!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15914
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Метнах се аз в зеленчукопроизводството, драги ми съфорумци, метнах се със страшна сила и сега плувам в него кучешката, обаче пък не можете да си представите колко се забавлявам :ieeee: ! Поревах си тихичко в ъгъла, потръшках се, че нищо не стана от разсадите ми (май семената бяха загубили кълняемост и даже ме досрамя да си кажа :oops: ), но бях спокойна, че във всеки момент мога да звънна на Мишето и тя ще ми намери поне двайсетина корена. Не щеш ли обаче Хави някак е усетила във въздуха моите терзания и мило ми предложи излишъците си от домати - ама домати ви казвам, едри, здрави, силни планински домати, да ти е драго да им приготвиш нова-новеничка площ (Хави, още веднъж :liubov:!). Междувременно от Лейди маркет (разбирай Женския пазар) си накупих праз, марулки, капия, чубрица, копър, после една мацка от групата във фейса ми изпрати кашонче с разсади, дойде ми и пратката от Мечтица и внезапно се оказах с доста сериозно количество зеленчуков разсад, до степен да се уплаша дали ще се справя и най-вече къде ще го сложа, щото нямам подготвени площи :sooo: :sdoh:. Ама нали си имам послушен Шеф! Наредих в петък вечерта четирите грамадни кашона в антрето (грамадни, щото имах и бая китки в тях естествено :sitwasntme: ), показах му ги с властен жест, разясних му какво се очаква от него на другия ден и той козирува милият. В събота вече бяхме на вилата, запретнахме се и воала:

Изображение

Седем метра дължина, четири в близкия край, към шест в далечния и всичкото това в непипано от години място, целина, пълна с бурени и самонасяли се рутбекии. Имах перфектния план да насея грах в старата леха, той да даде реколта до средата на май, да я събера, да го изрежа за мулч и там да слагам доматите, но двете седмици жега в началото на април провали целия ми замисъл - граха е на цвят :ufff: . Каквото-такова - изрязах два реда с по-слаби растения и засадих доматите от Мечтица и няколко от тези от Хави. Докато се помотвам, Шефа обърна с вилата новото място и започнах да правя първия ред, крив та чак къдрав. Стой! крещи Шефа, писна ми от твоите грозни лехи на око, ще опънеш канап и поне веднъж ще са прави!!! Добре, речено-сторено. Дръпнах канапа, оразмерих както що си требе, набучих марулките на еднакви разстояния (мерени с клечка с определена дължина :swait: ), после праза и ред капия. След това оформих доматените редове - аз садя, Шефа слага колците и връзвам - идилия. Накрая още един ред чушки за финиш, даже остана триъгълно парче за... ми за нещо друго, ще видим. На сутринта в неделя по росно време разстлах сеното по пътеките и около доматите и сега може да се ходи безпроблемно между редовете. Дойдоха децата и двамата с Жоро разставиха и капковото, обаче не ми стигна сеното да го покрия и него. Нищо, следващата седмица като ходим, пак ще си вземе от онази козеферма в съседното село и мляко, и сиренце, и сено. Ето и крайния резултат, даже паркирах и по един тагетес в началото:

Изображение

Картофите изглеждат също като истински

Изображение

Тук в сеното освен чесъна и репите се очакват няколко огнища боб-пешак, моркови и босилек

Изображение

Коренът тиквичка подарък от Мечтица пристигна направо с реколта :sbear:

Изображение

А ето и злополучния грах. Давам му срок две седмици да върже, ако не - режа и на негово място слагам останалите 25 корена домати, които са слабички и са за доотглеждане. Никаква милост няма да има :evil:

Изображение

Толкова със зеленчуците, след малко и цветята :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15914
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Основната засега леха (игнорирайте ръждивия кол от асмата и натрупаните вдясно плочки, с които ще настилам пътеките, затова се интересувам как слагаш тухлите, Люб)

Изображение

Ето кава е била същата леха на 24 март того

Изображение

Лупината я намалих наполовина, преместих я в друга част, че не се виждаха растенията зад нея, толкова висока избуя

Изображение

Бързах да фотна клематисите, докато може, че след седмица вече едва ли ще имат цвят (пуу, все забравям да не снимам вертикално :glupav: )

Изображение

Изображение

Първото хеме :tzvetoman:

Изображение

Този физокарпус Dart's Gold наистина е знатен, макар че е ниска трътка :lol:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15914
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Последно малко от пред блока - някаква крокосмия, която се мъчи всяка година, милата, но все пак има 3-4 цвята

Изображение

Една кашпа

Изображение

Мини Димовка с хойхера Карамела

Изображение

Ух, умОрих се :swhew:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1055
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от belika »

Гео, напълни ми душата. Прекрасно сте се справили. 🌷

Вдъхновяващо е да те чета тук.

Аз много не влизам в градинските теми на опитните, но днес не се сдържах.

Много цветя и реколти пожелавам! 🍀
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Хави
Виенско кафе
Мнения: 407
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Хави »

Става все по-хубаво!
Плодородно и цветно лято, ви желая! :liubov:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15914
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
belika написа: Май 13, '24, 16:43 Гео, напълни ми душата. Прекрасно сте се справили. 🌷

Вдъхновяващо е да те чета тук.

Аз много не влизам в градинските теми на опитните, но днес не се сдържах.

Много цветя и реколти пожелавам! 🍀
Благодаря, Белика :tzvetentze: ! Да показваш и ти реколти и китки :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7730
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, ти изби рибата. Сложи ни в малкия си джоб със зеленчуковия сектор. Бягай в доматената тема да се поФалиш :liubov:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”