Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от johnstalker »

[video][/video]

БАси, таз китка маа и плужеци! :daaa:
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dimitar »

johnstalker написа:Някъде да си прочел, че бебета се подрязват? Аз не :)


За сараценията обаче това е сигурно! :daaa:
Джони, първо това не са бебета, а са непентеси на по 5 - 7 години :nod:Ти като имаш опит я кажи къде си чел, че се подрязват изобщо?
За сарраценията е друга тема и там никой не оспорва подрязването, което е задължително!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от johnstalker »

dimitar написа:
johnstalker написа:Някъде да си прочел, че бебета се подрязват? Аз не :)


За сараценията обаче това е сигурно! :daaa:
Джони, първо това не са бебета, а са непентеси на по 5 - 7 години :nod:Ти като имаш опит я кажи къде си чел, че се подрязват изобщо?
За сарраценията е друга тема и там никой не оспорва подрязването, което е задължително!
Някъде да съм обявил, че имам опит? За момента мисля да се огранича в цветарството и да не навлизам в територията на 'хищниците', споко :) Кажи ми обаче, от къде мога да си поръчам семена, ти от къде си поръчал?
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dimitar »

Не бе Джони, защо се сърдиш? Ама глупаво е да се твърдят неща написани от някого си някъде си... и след това да се представят за истина без конкретни примери за това какво ще се случи... Лила, не визирам теб в случая. И аз мога да напиша много работи, ама те дали ще отговарят на действителността? Не! Това първо. Второ, от написаното в статията както е, става ясно, че по -старите непентеси могат да се подрязват през пролетта и това ще стимулира нов прираст, нали така? Е, ето примерно аз питам за тези, които са на 5 - 7 години и са възрастни екземпляри, да ги подрязвам ли? Разбира се, че не! Това е рвностойно да ги убия...! Затова в поста си написах, че могат да се подрязват само в краен случай и то когато са над 8 години и то само ако се взимат резници....., но и това е много относително и неможе да се обясни всичко в статията...
Представи си, аз незнам нищо за непентесите и попадна на тази статия и имам непентес като тези, които съм показал на снимките и го подрежа през пролетта с идеята да порасне повече.......и после не ми се мисли какво ще му се случи...
За над 8 години опит с насекомоядни доста неща са ми минали през главата....., така че няма да открия топлата вода сега...Има доста международни форуми специално за насекомоядни със световни спецове. Никой, никога и никъде не препоръчва подрязването изобщо на непентеси, а само за резници....Изключение от това правят само няколко руснака, но разбира се трябва да се уважава мнението на всеки!
Аз не препоръчвам на никой и никога да подрязва непентеса! Обаче всеки може да взема решенията си както намери за добре и да се доверява на това, което смята, че е вярно! Отделно аз може и да нямам успех с подрязването, но това не значи, че ти примерно няма да имаш....Пак казвам, увжавам мнението на всеки!

Джони,не ти препоръчвам изобщо, ама изобщо да се занимаваш със семена от непентес! Изискват се поне 3 години и много опит за да стане едва 2-3 см. Нищо няма да постигнеш! По -добре си купи отгледано растение, ако смяташ да притежаваш. Отделно, семената имат кълняемост 25-30% от всеки 100 семена дори, когато са прясно събрани и моментално посадени....ако имаш въпроси ще ти отговоря подробно.
Но, ако все пак държиш да пробваш ето тук има много видове http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks ... Categories" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от johnstalker »

dimitar написа:Не бе Джони, защо се сърдиш?....
:) Аз да се сърдя?! Ми то няма за какво бре! :D :hmmm: Аз чета, питам и се уча от грешките си. Ето, че ти ми отвори очите, да не се занимавам със семена. Оценявам го. :bira:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от lila »

dimitar написа:Равик, Лила, очаквам от вас да почерпите подобаващо ИзображениеИзображениеИзображение
Мите, за теб - винаги :nod: :bira: :tzeluvka:
dimitar написа:Ама глупаво е да се твърдят неща написани от някого си някъде си... и след това да се представят за истина без конкретни примери за това какво ще се случи... Лила, не визирам теб в случая. И аз мога да напиша много работи, ама те дали ще отговарят на действителността?
Мите, никой от нас не е измислил топлата вода :hmmm: . В този ред на мисли - всеки се опира на нечий опит, впоследствие придобива собствен, който може и да е коренно различен :hmmm: много е интересно и интригуващо :tzvetentze:
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dimitar »

И за да не бъда голословен, ето какво се случва, когато се подрязват непентеси. Масово започва да съхнат стебла, кани, като дори растението се мъчи да оцелее, като изполва спящи пъпки.

Изображение

След това остава ето това от него

Изображение

И след това ниищо не остава и този, който го е подрязъл отива да си купи ново растение. :nod:
Ако някой може да ме убеди в обратното нямам нищо против и аз да започна да подрязвам моите :lol:

Бележка: Използваните снимки са взети от FlyTrap Care Forum.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от lila »

А както е
TC култури
Митко?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от johnstalker »

Баси, тез листа не са подрязани а прерязани. подрязват се в дръжките :)
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Непентес - Nepenthes. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dimitar »

lila написа:А както е
TC култури
Митко?
Лила, извинявай, ама не разбирам въпроса :hmmm: какво имаш предвид?
Публикувай отговор

Обратно към “Насекомоядни растения”