ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от stela75 »

Преди време се бяхме завъдили с бълхи.Препоръчаха ни да ръсим целият двор и в къщи с Циперметрин.Купих го от аптеката и пише че се разрежда с 10 литра вода но ние направихме по концентриран разтвор..разредихме с6 литра.След напръскването измряха не само мухи комари и бълхи но и дни наред излизаха хлебарки и ходеха като опиянени...Препарата е отровен но поне не смърди като някой др. отрови
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Satori »

stela75 написа:Преди време се бяхме завъдили с бълхи.Препоръчаха ни да ръсим целият двор и в къщи с Циперметрин.Купих го от аптеката и пише че се разрежда с 10 литра вода но ние направихме по концентриран разтвор..разредихме с6 литра.След напръскването измряха не само мухи комари и бълхи но и дни наред излизаха хлебарки и ходеха като опиянени...Препарата е отровен но поне не смърди като някой др. отрови
Ог години пръскам растенията при проблеми само и единствено с циперметрин /"Клинес"/. Наистина действа и върху хлебарки - един-два пъти успешно трепах хлебарки с него. Всъщност не е чак толкова отровен, колкото други /или поне не и концентрацията на "Клинес"/, специално съм проверявала, заради което продължавам да го имам. Няма сила на света, която да ме накара да прилагам тежки и токсични препарати у дома.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от nel4o »

Сещам се за една анимация - Оги и Хлебарките :lol: :lol: :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от цеци »

Такааааа...Фипронил е основна съставка на Регент и на Фронтлайн също,т.е. и двете са еднакво опасни или безопасни.Моята информация е,че действа контактно и стомашно но на насекомите.На топлокръвните животни не действа и по тази причина се прилага за третиране на домашни любимци.Същото се отнася и за циперметрина.Арида не знам от къде е тази информация,която цитира,но аз имам съвършено различна.Регент е спрян заради пчеларите,а не защото е токсичен за хората.Пчелите са измирали масово,а кошерите обикновено са в близост до обработваеми площи.По-голяма част от предсеитбеното третиране на семената също се е извършвало с регент?!На официалната страница на производителя са изнесени данни,че една година плъхове са хранени с максимални дози фипронил и единственото ,което се е случило е,че е намаляла оплодителната способност при мъжките.Въпреки,че няма официални данни ,че именно фипронила е довел до този ефект,той все пак се споменава като възможен причинител. Ако ти се чете ето :
http://npic.orst.edu/factsheets/fipronil.pdf
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от nel4o »

Опитах с циперметрин - не се получи. Щъкат си и това е. Но им намерих цаката :ieeee: - Сийдж гел на BASF. Те тва ги тепа до една. Налага се повторно третиране след 30 дни, за да измрат и бебетата. Който иска координати - на ЛС. Не се предлага в търговската мрежа. :nod:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от DarinaN »

регент / ако намериш/ безотказен - трепе за години напред :daaa:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от naa »

stela75 написа:Преди време се бяхме завъдили с бълхи.Препоръчаха ни да ръсим целият двор и в къщи с Циперметрин.Купих го от аптеката и пише че се разрежда с 10 литра вода но ние направихме по концентриран разтвор..разредихме с6 литра.След напръскването измряха не само мухи комари и бълхи но и дни наред излизаха хлебарки и ходеха като опиянени...Препарата е отровен но поне не смърди като някой др. отрови
Ами не е ли отровен за домашните животни? Как човек да е сигурен?

За хлебарките съм чувала, че две-три жабета/жаби/, донесени в къщи, вършат всичката работа безотровно.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

мима13 написа:Някой има ли мнение по въпроса за електронните машинки за борба с хлебарките.Тези който излъчват сигнали.Дали са ефективни.Моля помогнете,ако сте чували нещо,защото пробвах всичко и резултат- никакъв(стават все повече).
Моя приятелка ползваше такива машинки само че не за хлебарки а за някакви други гадини.Те май са универсални,доколкото знам.Проблема им е ,че трябва да ги включваш в контакта,когато няма никой в къщи и то за дълъг период от време,защото иначе действат много зле на сърцето и нервната система.
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1447
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 52 пъти

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от kannamy »

Абе за тая гадинка аз купувам от левчовия магазин къщичка за хлебарки -май така се казваше .Горе долу намалява популацията и след зареждането й близо 1-2 месеца не ги засичам .После повтарям упражнението.Гледам да не пръскам и ръся с туй онуй,че в къщи съм с две кучета.Третото -някъде бях писала ,от ръсене за голи охлюве гранулки за една бройка да замине в кучешкия рай.Естествено даде поражения на черния дроб.От тогава нъц-никакви препарати ,които дзверовете могат да докопат,близнат ,хруснат и т.н.
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от денси »

Регент му е цяра .Трепе ги до крак и безотказно .Но го спряха от производство Ако някой го намери да ми пише .
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”