ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от maili »

:lol: :lol: Наще хлебарки ще дойде да са от тия ориенталските,грамадни черни с лепкащи крачка-точно каквито най мразя.Веднъж една се беше закачила за чорапа ми,нема да ви казвам кви брейкови движения здобих.Регент го няма вече със сигурност-търсила съм.Сега съм си купила от аптеката Ципертокс разрежда се в два литра вода и се пръска.Та това ще е моя боен ход. :sbandit:
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

:dovolen: Аз се свързах с една пловдивска фирма и чакам отговор за регент.Така че ще пиша ако го имат... :daaa:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от nel4o »

Arida написа::dovolen: Аз се свързах с една пловдивска фирма и чакам отговор за регент.Така че ще пиша ако го имат... :daaa:
:hmmmmmm:
Незабавно пиши и поръчай ако имат по-голямо количество, мамка им на хлебарките. Нещо и нас са нападнали, след 7 години липса. Успях да ги унищожа с една американска паста предназначена за складови помещения. Само една фирма в София я предлага, трябва да им се обадя. Помня обаче че беше солено. За съжаление. Но има гаранция 1 година. Просто те подминават. Може навсякъде около апартамента да има, вътре обаче не :twisted:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Satori »

Arida написа::ufff: Аз имам още по драстичен случай!Слагам да пека в микровелето някакво ядене,включвам го и те започват да се разхождат вътре!Яденето изгоря,а те останаха живи и здрави
Имах същото преживяване. :lol: Имахме много, от тези германските по снимките от Цеци. Живееха у дома. Ориенталските живеят навън и идват вкъщи понякога. Не зная как изчезнаха германските. Просто изведнъж се изпариха. На тяхно място обаче ни превзеха мравки. Вече се примирихме :lol:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от nel4o »

Виж мравките не ми пречат, дори по едно време имаха пътека през хола ми :lol: Но видя ли хлебарка скачам в ритуален танц отма :sdance:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Амидала
Kафенце
Мнения: 24
Регистриран на: Май 3, '10, 10:53
Местоположение: Варна

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Амидала »

Ние имахме от тия големите тлъсти хлеборки и най странното беше ча през вечер се появяваше някоя разхождайки се почти до тавана, няма как да я стигна да я отрепя чак там или току тупне върху главите ни докато спим направо отврат :potekoha: та тях ги уморихме с хлебомор, а тия по малките помня че с халек ги морихме.
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

:dovolen: Как хубаво си живеем в панелка!!!Направо се чуда дали да ги мора!!! :hmmm: Ще вземат да ми залипсват!!! :mrgreen: Друго си е да имаш срещу кого да прилагаш ежечасово химическо оръжие или механичен удар!!! :mrgreen:
:o А моите хлебарки бяха тръгнали да си правят гнезденце под рутера на компа!!! :o И аз сличайно ги видях!!! :shock: Даже бяха решили да се множат!! :o И добре че имам 42 размер чехъл под ръка!!!Бой,бой,бой, и така загинаха геройски! :ieeemyzh: От тогава не съм ги срещала край компа!!! :mrgreen:
Аватар
leti_at
Кана кафе
Мнения: 507
Регистриран на: Май 22, '10, 00:00
Местоположение: Plovdiv

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от leti_at »

:D Когато живеехме в панелка тези гадини си бяха направили гнездо във видеото и в касетофона..Видяхме една да се разхожда вътре в скалата на радиото :shock: .. :D
Уморихме ги с един препарат..Казва се GLOBOL, има го и сега,виждала съм го в Карфур..около 6лв. е..Гъст е като лепило..слагаш точки от него през най-честите им местообитания и път..горе- долу през 5-6 см..Страшно е ефикасен..Особено ако навиете и съседите под вас и над вас заедно да атакувате врага... :D
Иначе сме наблюдавали следния феномен..ние напръскаме с нещо и съседите отдолу или отгоре се заоплакват,че много хлебарки са им се появили...След някой друг ден-седмица от тях пък пак си прескачат у нас и само дето не ни правят :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Сещам се и за китайското тебеширче..драсваш с него..и пак измират гадините,че и мравките мори..беше супер евтино и ефикасно..само дето не съм го срещала вече по аптеки и магазини..
http://letiat.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Satori »

Лети, точно така, с ГЛОБОЛ имаше ефект :daaa: Ти ме подсети. Препоръчвам го препарата. Ние ползвахме и едни рамки, напоени с нещо си, пак на ГЛОБОЛ, дето се слагат някъде на високо в стаята.

У нас живееха в часовника на старата печка. Като пуспех фурната, започваха да излизат и да се евакуират :lol: Ужас. Ама вече ми е смешно. И заради тия хлебарки мравките дори не са ми противни. Направо им се радвам :mrgreen:
mama_li

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от mama_li »

Агропал предлагаха и препарати против хлебарки. Използвала съм Бандид ЕК. Имаше страхотно нашествие именно от тези дребните. С две пръскания решихме проблема.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”