ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

:cry: Тъй като това са най - честите обитатли на блоковете и панелките,кажете с какво се морат тези гадове!!! :svekurva: Предлагам всеки,който се е сблъсквал с гадините да каже ефикасен препарат за третиране на тези гадни паразитни бубулечки!!! :svekurva: Аз лично пробвах с какво ли не,но резултата е безуспешен... :svekurva: : :cry:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от DarinaN »

регент - дано намериш. отдавна е спрян от употреба. ако не е с изтекъл срок на годност - гарантирам за него. търси по разни "битаци" или възмоно най - забутаните агроаптеки - по принцип е за растителна защита - не съм го пробвала като такъв и не знам още коя гад мори. няма нужда да бъркаш с кортофи и др. направо разреждай в половин литър и пръскай.
успех, и кажи резултат :daaa:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
shinka
Виенско кафе
Мнения: 464
Регистриран на: Фев 18, '10, 12:21
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от shinka »

Знам че по принцип привикват към всякакви отрови :hmmmmmm:
Но аз си имам нещо с което не могат да свикнат-и двете ми котки морят както мухи и пеперуди,
така и хлебарки :nod: :mrgreen:
От както ги имаме не съм мяркала такава гадинка у дома :hihihi: :hihihi: :hihihi:
(ако някой ги иска под наем..... ;) :daaa: )
Няма по-ценно от верните приятели!
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от цеци »

shinka написа:Знам че по принцип привикват към всякакви отрови :hmmmmmm:
Но аз си имам нещо с което не могат да свикнат-и двете ми котки морят както мухи и пеперуди,
така и хлебарки :nod: :mrgreen:
От както ги имаме не съм мяркала такава гадинка у дома :hihihi: :hihihi: :hihihi:
(ако някой ги иска под наем..... ;) :daaa: )
Абе и аз имам котка,която ми помага,обаче синчето като донесе от София от тия дребните,дето тичат и скачат и ходят по хлебомора и хайванинът се отказа.Само Регент му е майката.Вече от година ги няма :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
vanq
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Юни 8, '10, 08:12
Местоположение: Бургас

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от vanq »

Потърси в аптека или дрогерия "HALEK"-30 лентички намазани с инсектицид.
Слагат пред вратите на банята,мокрите помещения, може и в кухнята под мивката.
Откакто ги ползвам гадина не съм видяла :syes:
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от el pistolero »

Те са толкова адаптивни тия гадове, че нищо чудно и от форума да прочетат какво им кроите :hihihi:
затова пишете кодирано, за да не би някоя хлебарка- хакер да разпространи новината :twisted:

Иначе аз знам за боракс на прах ( има го в аптеките) разбъркан там или с намчкани варени картофени или с жълтък, или и с двете и на топчета. Ама то преди време се продаваха и едни кубчета направо заредени с това. Ефекта обаче е много бавен да не кажа флегматичен. Аз действах ударно със спрейовете Байгон на Байер или слабите боклуци на Райд (които някои хлебарки мислят за дезодорант и не разбират че трябва да мрът) и като се гътне първата вълна гадинки после зареждах бораксовите примамки.
Проблемът е че наскоро засякох в банята една гадина и май след 3 години липса на тия гадове, сега са се активизирали и нахълтват някъде от вентилационните шахти.
Ще повторя старата стратегия, ако не подейства ... ще издиря хакера им, които им снася инфо от форума и ще унищожа първо него :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от цеци »

el pistolero написа:Те са толкова адаптивни тия гадове, че нищо чудно и от форума да прочета какво им кроите :hihihi:
затова пишете кодирано, за да не би някоя хлебарка- хакер да разпространи новината :twisted:
Направо ме уби с констатацията за хакера :lol: Затова ли оцеляват след ядрен взрив-имат внедрени агенти :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Без майтап-аз познавам 2 вида хлебарки.Едните са големи,тъмни и лъскави.Унищожават се лесно с кубчетата "Хлебомор" и са занимавка за домашните любимци.
Вторите са два пъти по-малки, с по-заострени форми :lol: ,светло кафяви,тичат много бързо, скачат и не знам дали не могат и да летят :lol: :lol: :lol: .Това чудо не го мори нищо-нито кубчета,нито лентички,нито Райт,нито къщички с отрова,абе нищо...Наричат се германски :
Изображение

Само РЕГЕНТ !!!
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

:ufff: Само като ги видях на картинката и грабнах чехала... :svekurva: Стигнала съм до извода,че механичният удар е най-сигурен...Аз ги гоня ,а те бягат,но докопам ли ги хич не им се разминава...:dovolen:Пък и процеса е необратим и сигурен. :daaa: :hihihi:
Мойте обитатели са от вторите два вида. :evil: Наистина са такива каквито си ги описала.Само дето не пеят и не говорят. :snif: Пръскала съм с какво ли не и нищо.Изчезнат за един месец и пак се появяват с нова сила. :cry: Дори са ми нападнали хладилника. :o Гадините се мъчат и вътре да влизат. :shock: Абе напаст голяма са.От блока бяха викали някаква фирма да пръска мазетата срещу тях и те пак оцеляха!!! :svekurva:Пръскам с какво ли не ,а те се разхождат по разтворите и ми се подиграват!!!Само с регент не съм пробвала!!!Дано го открия някъде.... :hmmm:
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от цеци »

Имах такава в дисплея на микровълновата печка,скачала е върху мен като във филм на Хичкок :x ! Обаче им разказах играта,тяхната м...а :sboi: :sboi: :sboi:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

Мнение от Arida »

:ufff: Аз имам още по драстичен случай!Слагам да пека в микровелето някакво ядене,включвам го и те започват да се разхождат вътре!Яденето изгоря,а те останаха живи и здрави,тяхната мммммма! :svekurva: И накрая с чехала ги избих.... :cry: В такива ситуацйи съм най-безпомощтна!!! :ufff:
:ieeee: Ето и един виц за тях;
"- Абе приятел, я кажи как да се отърва от тия хлебарки, пробвах с отрова, с къщички, с чехли ги бих - все нови и нови, няма край, ще се побъркам.
- А ти с тебешири пробва ли?
- Как така с тебешири, те убиват ли ги?
- Ами не, но поне си рисуват кротичко в ъгъла. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”