Икебана и още ещо...

Модератор: scleri

Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от ida_ili64 »

Ваня,тоя морков е дело на мама Катя-ядосала му се е нещо и го е сплела набързо на плитка :daaa: :lol: !Да я поздравиш! :tzvetentze:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
valentinikola
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 6, '10, 16:08

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от valentinikola »

Може и така да е Ида - ще я поздравя непременно тази вечер ни е приготвила нейното вълшебно пиле с ориз Ухае цялата къща, а аз се опитвам да й уредя документите за да я изпратя малко на релакс във Велинград. Подледните тропически варианти на времето тук жега и проливни дъждове не се отразяват много добре на здравето й. А ни предстои отговорен нов сезон. Най-малката внучка ще бъде гимназистка и баба ще е нужна - здрава и в добра кондиция. Поздрави и в твоята къща!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
valentinikola
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 6, '10, 16:08

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от valentinikola »

Изображение
valentinikola
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 6, '10, 16:08

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от valentinikola »

Аватар
vessellka
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Авг 12, '13, 15:40

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от vessellka »

Мноооого стара тема...
Да я освежа тук с това клипче. Сакурако Кувара от Киото е наследник и пазител на това древно изкуство. Денят и започва с ритуалност и аранжиране на цветя. По-хубави икебани не съм видяла още в нета ;)

" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от ida_ili64 »

Благодаря за '' освежаването'' не само в темата, изгледах клипа и ми стана някак лежерно и на душата :nod: , та се впуснах и в едно гледане на клипчета... та до сега, е в ръцете си творя "моята икебна'' ,но от клипчетата ми допадна това - много модели, и всички- финни, явно мен това ме привлича в икебаната най вече, а и реални идеи да си ги набоде човек в къщи, :hmmm: ама и за тук се искат инструменти и приспособления, в едното клипче освен трионче за рязанне на клони , имаше и едни ''шишчета'' за набождане на листа и телца на нарцисите и с помощта им те после бяха извити... Това доказва само, че всяко нещо за да се докара до съвършенството на даденото изкуство си иска и правилната екипировка, разбрах го съвсем точно с триизмерната бродерия и тази с панделки - без нужните игли- става пак, но не е така финно и елегантно, както с правилната игла, та... ако се позагледам още малко и тук...., ще стане лошо, щото ще почна да правя и икебани и да пищя за шишчета :lol: .Майтап! Аз съм от тези, дето приспособяват по възможност това, което имат под ръка, към това, което им е нужно.
Благодаря vessellka за клипчето и настроението, а ето и моя отговор:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Усмихнат и цветен ден! :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vessellka
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Авг 12, '13, 15:40

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от vessellka »

Мда, като си говорим за екипировка - тези поставки с иглите имаха ли си специално име? Че се опитвам да намеря в нета, но не успявам. Първо питах в цветарските магазини, но ми казаха, че отдавна нямало такива :)
Чакам с нетърпение пролетта да започне действието :angelche:
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от Titi »

Нещо ми се е повредило мисленето, незнам защо като прочета "икебана" първата ми асоциация е за оня идиот, дето събира съчки :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от ida_ili64 »

Тити, кой е тоя с клечките? :lol:
Веселка, рових вчера из нета да намеря такива ''шишчета'' за да им видя правилното име, но уви, не открих. И се замислих, че в Германия продават една т.н. ''Basteldraht"- навита на пръчка специална тел с дебелина около 1мм оцветена в по вечето случай в зелено :idea: .Та си мисля, като се приберем от Франция, да взема да си купя и от нея и да нарежа пръчици , които ще пробвам да пъхна в нарцис например. обаче в листо :hmmm: ... не вярвам да стане, много е тънко ликото му. Има и много тънка тел за хоби 0,1 или 0, 2 мм, от нея ползвам за триизмерната си бродерия, но пък е мека и не знам дали няма да се запре някъде в цветето :?: . Въпроса остава отворен, ще ги открием тия "шишчета" за цветя :lol: !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Икебана и още ещо...

Мнение от Димана »

Слец информация за Ида. Ей тоз, загащения, е Деян Неделчев. След като изпя песента "От икебана дървесата ги боли" го кръстиха Деян Икебаната.
[video][/video]

Взе се доста на сериозно и сътвори това:
[video][/video]
Та оттук идва "...оня с клечките", дето ги сАбира... :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”