Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13731
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 219 пъти
Получил благодарност: 447 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

от моя опит с различен тип кухня / пък в момента съм и на тази вълна / най-практично е нещо с подобна фаца
Изображение

мивката имам в предвид
всеки друг тип монтаж на мивката си има скрити дефекти / под плота , над плота , лят - бетонов плот ....
но ти сигурно си преобърнал нета за идей , така или иначе
та такъв тип плот е вечен , плочки зад плота / гръб / също е вечно
от там натам вече е въпрос на предпочитания и финанси
говоря само по принцип за вечно
темата е безкрайна и е добре да се премести в раздела за дома , май :hmmm:
lisunger
Kафенце
Мнения: 37
Регистриран на: Авг 23, '17, 16:01

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от lisunger »

Здравейте! Искам да си засадя една picea glauca conica, малко по-израснала около 60-70см. Чета, че понасят леко засенчване, но мястото, което ѝ е предназначено е слънчево до 13.00, след това е сянка. Мислите ли, че ще се развива добре там? Гледам разни пицеи, пооръфани и оголени на места.. не ми се ще след време да стане нещо такова.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4897
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 360 пъти
Получил благодарност: 302 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Di_Va »

Ботане, щом жилището е твое и не се предполага скорошно преместване, погледни дали имаш възможност да си оптимизираш разположението на основните кухн.уреди - мивка, печка, хладилник. Това е може много да ти улесни готвенето, щом се впускаш в кулинарни приключения ;) и да намали хаоса, който съпътства този процес понякога.
За мивката, ако не си купил или пък харесал вече нещо, един съвет от мен - вземи си голямо корито, изключително удобно е, независимо от наличие на съдомиялна машина.
Относно гърба и евентуални течове, ако е направено както трябва, не би следвало да има проблеми, а и продкукти за изолиране и запушване има колкото си искаш и достатъчно качествени.
Приятно събиране на къща ти пожелавам!
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 273 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Skio »

botan написа: Юни 4, '18, 15:25 ... а перваз на мен лично ми е нужен защото кухнята трябва да я направя така че да понесе апокалипсисът, който настъпва докато готвя. :oops:
Ботан, аз пък, която готвя от невръстно дете :lol: и даже никога не проумях защо готвенето предизвиква толкова вълнение сред хората, мисля, че проблемът ти е малко по-друг. Ти трябва първо да се идентифицираш правилно пред гладната ти за истини съвест - дали си от типа "Гъзорък готвач" или "Готвачът, който оплесква всичко наоколо, докато само още бели картофите".
Първо тези готвачи са двама различни хора.
Второ, по мои наблюдения, представителите от първи тип рано или късно каталясват, намират му колая и се лимитират да готвят броени неща, защото само те им се получават -- кой знае каква кухня не им трябва. Представителите от втори тип рано или късно каталясват, намират му колая и се лимитират да готвят броените неща, които не изискват кой знае какво плескане -- кой знае каква кухня не им трябва.
После пусни в ума си мисълта, че няма вечни неща(нито кухни), но има материали, които може да се приеме, че са вечни. И ако бюджетът ти позволява, започни с поне един вечен главен елемент в твоята кухня, избирайки да компенсираш временно с друг от по-маймунски материал, защо не. Дар например ти даде супер идея за големите гранитогресни плочки.
Последно -- както се описваш, то самата ти мивка трябва да е много дълбока и просторна, вероятно не кръгла.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 273 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Skio »

dar написа: Май 30, '18, 23:23 Ботане, ние сме сложили гранитогрес 60 см на 120 см и съм много доволна. Почиства се лесно и няма почти фуги заради размера. Не съжалявам. Успех
Дар, ако погледнеш тук, имам два въпроса - каква дебелина на плочката, буквално това са плоскости 60х120, и как избрахте да ги залепите -- дългата страна вертикално, или хоризонтално?
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5153
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 246 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от mileni »

Моля,ако някой знае много добър адвокат,по граждански дела ,да ми изпрати координати.За София ми трябва.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dar »

Skio написа: Юни 5, '18, 14:04
dar написа: Май 30, '18, 23:23 Ботане, ние сме сложили гранитогрес 60 см на 120 см и съм много доволна. Почиства се лесно и няма почти фуги заради размера. Не съжалявам. Успех
Дар, ако погледнеш тук, имам два въпроса - каква дебелина на плочката, буквално това са плоскости 60х120, и как избрахте да ги залепите -- дългата страна вертикално, или хоризонтално?
Скио, дебелината е 8 мм и са поставени дългата страна хоризонтално, така че между долни и горни шкафове разстоянието да е 60 см.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от сюзан »

Защо преди с imgBB се появяваше снимката, а от няколко дни се изписва линк към снимката?
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 273 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Skio »

dar написа: Юни 5, '18, 22:31

Скио, дебелината е 8 мм и са поставени дългата страна хоризонтално, така че между долни и горни шкафове разстоянието да е 60 см.
Дар, благодаря! Чудесно се е получило у вас, та ти едва ли имаш и 2 метра фуга общо в кухнята, подложена на риск от замърсяване :stiskam: :D
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 882
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 273 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Skio »

сюзан написа: Юни 7, '18, 08:30 Защо преди с imgBB се появяваше снимката, а от няколко дни се изписва линк към снимката?
Сюзан, аз ползвам същия сайт. Показват ти се линкове, защото ти потвърждаваш, че линковете искаш.
Погледни как изглежда линкът, който е за директно показване на изображението в/у уеб страница. Просто от менюто Embed codes ти трябва да избираш опцията BBCode full и вдясно имаш даже готов бутон Copy.

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”