Швертер-снимки и обсъждане

lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от lila »

Джон Сталкер, така е . Ама и Евита е права - я марш в ОНАЯ тема. Тук не обсъждаме доставчика, а растенията. Нелчо, много съжалявам за дидиерито. :snif:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от nel4o »

Не му било писано :mrgreen: За това пък стилозата е цепеняк :ieeee: ....засега :twisted:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от evita »

Пфуууу да му се не види значи :svekurva: Phal.Stuartiana var.nobilis ми е изгнила.Пфуууу :svekurva:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от lila »

:sangry: :sangry: :sangry:
На мен и двете. И на рекламацията и капят нещо листата. Усещам, че ще търся от друго място.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от johnstalker »

Я да не се оплаквате! :hihihi: :hihihi: :hihihi: И пак от г-жа Швестер да си поръчате! :twisted:
Аватар
zlatniq
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Окт 16, '12, 16:29
Местоположение: Пловдив

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от zlatniq »

От този доставчик досега имах само бебе C. dowiana aurea. Минало, заминало. Дойде преполято в сфагнум и с изгнили корени. Предполагам понякога се случват тези неща.
Изображение
След първоначалния оглед реших, че това не е толкова притеснително и я сложих в нов сфагнум. След около 2 месеца пусна малка нова булба
Изображение
и тогава ми се наложи да пътувам извън страната. Реших да я разбутам и да я сложа в керамизит на полухидропонно отглеждане, за да си черпи вода докато ме няма. За съжаление след седмица я заварих изгнила (май щеше да е по-добре ако я бях оставил суха в сфагнума).
До края на седмицата очаквам още 3 растения от там. Като пристигнат ще споделя впечатления.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от libra »

Може би ,е трябвало да я сложиш в някакво парниче-т.е да се увеличи въздушната влага,а не да се наводняват корените.Това ,според мен ,е големия проблем при отглеждане на орхидеи извън естествените им местообитния.Макар,че обикновено се снабдяваме с хибриди.В къщи е 30% влажност и моите постепенно си заминават .
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от evita »

Либре,катлеите ли ти заминават?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от libra »

Не ,само те не са заминали,даже една миризливка е цъфнала сега :angelche: .Фаленопсисите много страдат и разни други,които даже ги бях докара до цъфтеж,но се вижда ,че са дехидратирани. :snif:
Виждам ,че има нови съформци ,които яко са се запалили по орхидеите-помислете дали имате подходящи условия,преди да ги направите 100-200 саксии!
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от evita »

Питах за катлеите,защото голяма част от моите си заминаха от едно много неприятно загниване.Проблемът тръгва винаги от най-младата булба и нараства със 1 един сантиметър на 24 часа(понеже съм експериментатор засякох време).Пръсках с какво ли не,не се повлиява.
За протокола ето тези отидоха в орхидеения рай-
http://media.snimka.bg/8834/023922817.jpg?r=0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://media.snimka.bg/8892/024039696.jpg?r=0" onclick="window.open(this.href);return false;
и тази е на път-
http://media.snimka.bg/7691/021637591.jpg?r=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”