Ралица (Delphinium)

Публикувай отговор
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: делфиниум , ралица

Мнение от isa »

Е тогава чакаме снимките,няма да мине без нагледна информация.А да не би да е аконитум, на определен етап много си приличат И има един вид аконитум който цъфти точно есента, много голям. Но не знам сорт, и не знам какво му е коренището. Ще потърся негова снимка.
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Debi »

Моят аконит точно сега цъфти :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: делфиниум , ралица

Мнение от calico »

Наистина е аконитум Иса, :ieeee: :ieeee: търсих в нета инфо и снимки, същото е, и листата и цвета.
цвета точно сега се отваря и е точно ей такъв.
а ми го дадоха за ралица....

Изображение

ся ше търпся инфо кво е това чудо и как се гледа и де да го слагам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: делфиниум , ралица

Мнение от orkud »

Като начало да знаеш, че е силно отровно :nod:
Митологията твърди, че е изникнало от отровните слюнки на Цербер ,многоглавото куче на подземното царство, което героят Херакъл извел на светло.
Действа на централната нервна система и предизвиква парализа на дишането. Ползва се за много лекарства
И е много красив ....уфффф и това ще въдя явно :mrgreen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31744
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1120 пъти
Получил благодарност: 2744 пъти

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Калико е права, това не е ризом, сиреч удебелен корен в някаква форма - далия, ирис, канна и др. Това си е коренище с млади пОници около стеблото - като при всички коренищни цветя.

Оркуд, верно е 99%.
Дозата е само 1%, но е решаваща. ;) Никой не е посочил дали 12 кг., дали 2 кг., дали 200 гр. от растението трябва да изядеш, за получиш признаци на отравяне, или само като допреш показалец до ръкавиците, с които си пипала аконитум, мигом издъхваш от отровата му ... :ovtza:
Последно промяна от Мария Николова на Окт 13, '10, 22:36, променено общо 2 пъти.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Виола »

Мери, моля те слагай снимка на аконитума в неговата си тема, тази да си остане само за делфиниумите. :tzeluvka:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11828
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 158 пъти
Получил благодарност: 197 пъти
Обратна връзка:

Re: делфиниум , ралица

Мнение от johnstalker »

Айде сега вземете да се хванете за гушите.. и да почне едно - Ти що ми пишеш в темата :) Снимката на Мерита е супер. :)
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Виола »

Джони, нема такава опастност :D. Абе, ти нямаш ли рожден ден днес? Я отивай да празнуваш! :tzeluvka: :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31744
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1120 пъти
Получил благодарност: 2744 пъти

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Мария Николова »

Виола написа:Мери, моля те слагай снимка на аконитума в неговата си тема, тази да си остане само за делфиниумите. :tzeluvka:
:oops: :oops: :oops:

Хайде, Джони, чакам те в бара да черпиш :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: делфиниум , ралица

Мнение от denitsavm »

Виола написа:Мъчила съм ги февруари, март, април, май, юни...еее по-трудни семена не съм сяла. Тия сега дето съм ги сяла са на Polan - пише само Делфиниум култорум, семената са микс
Вчера четох в едно от цветарските списания - "още не е късно да се сеят семена от делфиниум, за да цъфтят другото лято" . Явно си е сега момента :nod: Тия разсадчета ще си ги пазиш ли зимата или ще ги заселиш в лехата? Ще взема да насея и аз ако имам останали някакви, да видим дали ще никнат :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”