Хортензии прекрасни

Заключено
Аватар
Мерил
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Апр 19, '20, 11:56
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Мерил »

От Шмит - Полша вече няма ли да се правят поръчки? Там предлагаха много добре развити хортензии. Имам много поръчани от тях и стават разкошни храсти още първата година.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Lilly »

https://www.provenwinners.com/panicle-hydrangeas
Попаднах на едно супер подробно ръководство за отглеждане на паникулати - който се интересува от хортензии, не е лошо да го изчете. Много е добро. А provenwinners наистина са доказали, че са победители.
Дават и отговор на въпроса защо по нашите ширини не може да очакваме хубавия червен цвят от картинките в нета - за да разчитаме на този бонус, температурите при отглеждане не трябва да надвишават 21 градуса С . Къде сме ние ... :snif:
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от popov »

Моите в Пазарджик са на средата на ливадата. Не знам при всекидневно поливане как ще са. Сега си се изпичат добре, ама поне са живи.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Lilly »

popov написа: Фев 7, '24, 11:25 Моите в Пазарджик са на средата на ливадата. Не знам при всекидневно поливане как ще са. Сега си се изпичат добре, ама поне са живи.
Не си сложил много високо летвата :lol:
Моите хортензии се поливат редовно и обилно , но някъде съм чела , че при Т над 28-30 градуса растението престава да функционира по нормален начин , някакви процеси спират , престава да пие вода ...Това съм го видяла лично - при големите жеги виждам листата клюмнали , като че ли хортензията е умряла от суша , но като пипна почвата - тя си е доста мокра. Прекомерното поливане в неподходящо време при големите жеги крие риска от загниване на корените.
За съжаление , може би дойде време вече да мислим не какво харесваме, а кои видове са приспособими към тия сериозни горещини.
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от popov »

Точно така е. От известно време практикувам импорт/експорт трънско - пазарджишко
Гледам да им нацеля местата.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от jozefin »

Имаме НОВА ТЕМА за хортензиите.
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”