Хортензии прекрасни

Заключено
dal

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от dal »

Мислила съм си го , не бях сигурна , щом казваш обаче ще я полея ..
нали Мери ни купи разни шишета , едното е калций едното желязо едното е фолиар и едно за корени...
благодаря ти :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Мария Николова »

И ние с моята прясна-прясна синя хортензия-варненка (ЧИД-подарък от Sunlight и al.yank :ssvirka: ) се нареждаме най-отзад в четата. Вече редовно ще ви чета и в тази тема. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от denitsavm »

И аз! И аз :ieeemyzh: . Имам 2 резника с по 2 мм. коренчета. От Villi 60 са ми. Едната трябва да е синя, а другата розова. Отделно и си купих една розова, също малка. Сега остава да се сдобия и със зелената отнякъде, че за нея ми е най-зор :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Мария Николова »

denitsavm написа:И аз!.......................................
Сега остава да се сдобия и със зелената :D
Дени, хвърляш ме в оркестъра - казваш, че има хортензии със зелена багра на цвета? :sthinking: :sthinking:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от denitsavm »

Ами аз от детството ми помня.... все такива, зеленикави
http://www.esveld.nl/~laur/index.php?la ... pl&id=4866" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.esveld.nl/~laur/index.php?la ... pl&id=5317" onclick="window.open(this.href);return false;
ама май са бели, по-скоро?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от calico »

Това са белите хортензии паникулата, а не макрофила, те като прецъфтят и цвета става зелен и стои така месеци наред
режат се всяка година наесен, цъфтят на нови леторасти.

в тоя сайт за поръчки има 24 страници по около десет вида на страница хортензии http://www.esveld.nl/~laur/index.php?la ... esters&p=1
Последно промяна от calico на Авг 20, '10, 09:15, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от denitsavm »

Бели, зелени... искам такава :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от calico »

denitsavm написа:Бели, зелени... искам такава :nod:

Значи ето тази е хортензията, не е паникулата както писах. малко време цвета стой бял и после мнооого време е зелен. по 12 лв са тук

http://florryana.com/index.php?page=sho ... t&Itemid=1

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Гео, граф »

Майка ми има на вилата няколко огромни храста бяла хортензия, а аз й подарих лани една синя и една розова, нямам идея какви сортове. Е, сега освен белите, има две розови :o :hmmm: ... Порових из нета, почетох и ми стана ясно, че цвета зависи от киселинността на почвата. Дали има начин да върна синия цвят, без да се налага да подменям почвата ?

И защо никой не казва как се размножава тази прелест ? Пак четох тук-там и реших да се пробвам да си завъдя от резник. Наложих в пясък с торф под найлон три резника преди месец, един оцеля. Чудя се кога ще стане време да го прехвърля в саксия ? Таман имам почва за азалии, та направо синя да ми стане. И друго да питам - ако махна найлона и хакна вкорененото растение в света да се справя само, дали няма да го стресирам и да го изпусна ? Приемам всякакви съвети, за които благодаря предварително :!:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Албена »

Аз нямам опит с вкореняването,но свекърва ми ги вкоренява успешно.През юли взема връхни резници около 15 см.,съкращава големите листа и ги държи във вода.За около месец образуват коренчета и ги сади направо в градината.Дават по някоя жертва през зимата,но тя залага по повече резници и все нещо оцелява.Може би със зимна защита ще е по-добре.Поне през първата зима.
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”