Исмене / Ismene

Публикувай отговор
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Исмене / Ismene

Мнение от simplyred »

Явно и аз имам исмене, преди няколко години Наска ми го беше дала за нерине. Но чак сега запълни саксията с луковици и почти всички се изреждат да цъфтят. А уханието е божествено. :D
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

simplyred написа:Явно и аз имам исмене, преди няколко години Наска ми го беше дала за нерине. Но чак сега запълни саксията с луковици и почти всички се изреждат да цъфтят. А уханието е божествено. :D
Изображение
Това е най-веселяшкото цвете! Цвете с чувство за хумор! :daaa:
Първо вижте му фустата каква е съдрана. :lol: Като на някоя палава мома. ;)
После вижте от къде излизат дръжките на прашниците му /тичинките/. На никое друго цвете не му е хрумвало точно от венчелистчетата да излизат тези дръжки. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Трето вижте му тия завъртяни на където си искат 2 пъти по-дълги от цвета прицветни листа. Като панаирджийски синджирени люлки. Излизат зад цвета, сякаш нямат нищо общо с него.
Четвърто вижте му близалцето. Дълго и тъъъъничко - не е по-дебело от косъм на конска опашка.
И над всичко това се носи неописуемо нежен, неповторим аромат!!! :sheart: :sheart: :sheart:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Исмене / Ismene

Мнение от botan »

Това не са венчета и върху тях тичинки, ами дръжките на прашниците са се слели и разширили образувайки чашка. Завъртяното пък не са прицветни листа, ами истинският периант. ;)
Иначе това със сливането и образуването на чашка и други китки го правят: Eucharis, Himenocalis, Pancratium и други по-неизвестни от кокичевите.
Insta: ex_hort
GIOIA(Джоя)

Re: Исмене / Ismene

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Мария Николова написа:
simplyred написа:Явно и аз имам исмене, преди няколко години Наска ми го беше дала за нерине. Но чак сега запълни саксията с луковици и почти всички се изреждат да цъфтят. А уханието е божествено. :D
Изображение
Това е най-веселяшкото цвете! Цвете с чувство за хумор! :daaa:
Първо вижте му фустата каква е съдрана. :lol: Като на някоя палава мома. ;)
После вижте от къде излизат дръжките на прашниците му /тичинките/. На никое друго цвете не му е хрумвало точно от венчелистчетата да излизат тези дръжки. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Трето вижте му тия завъртяни на където си искат 2 пъти по-дълги от цвета прицветни листа. Като панаирджийски синджирени люлки. Излизат зад цвета, сякаш нямат нищо общо с него.
Четвърто вижте му близалцето. Дълго и тъъъъничко - не е по-дебело от косъм на конска опашка.
И над всичко това се носи неописуемо нежен, неповторим аромат!!! :sheart: :sheart: :sheart:
Мерка,разби ме с това описание :o :lol:
Браво!!!Много ме развесели!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

botan написа:Това не са венчета и върху тях тичинки, ами дръжките на прашниците са се слели и разширили образувайки чашка. Завъртяното пък не са прицветни листа, ами истинският периант. ;)
Иначе това със сливането и образуването на чашка и други китки го правят: Eucharis, Himenocalis, Pancratium и други по-неизвестни от кокичевите.
Виждала съм на снимка само Himenocalis, не съм забелязала.
Обаче, всичкото на куп, ;) го има само И с мене, и с тебе, или иначе - Хисмене. :daaa: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Исмене / Ismene

Мнение от simplyred »

Не само цветето, но и описанието на Мария е забавно. :liubov2:
Аз имам още една саксия, която се напълни с луковици, дано там поне си е нерине, но със сигурност цъфтежът му е по-скучен. :nod:
Тъкмо за градината всичките натрупаха годинки за цъфтеж. :D
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Исмене / Ismene

Мнение от radoctina69 »

И във втората саксия исменето цъфна Изображение :ieeee:
Мери, наистина ухае божествено!
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Исмене / Ismene

Мнение от sendi1966 »

Днес вече отвори цвят.
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Честито, Сенди! :ieeee: :ieeee: :ieeee: И следващите цветове ще чакам да покажеш. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Исмене / Ismene

Мнение от kali »

Искам малко помощ, моля.я. Извадих луковиците на исменето. Миналата година, като за първа извадих само две луковици, а сега представляват това:
Изображение
Сега да ги разделям ли, за да съхнат поотделно или така да ги оставя до напролет. А стеблата кога да изрежа:?:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”