Исмене / Ismene

Публикувай отговор
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от gabi123 »

vivianna444 написа:Gabi, разкошно е :slove: и твойто ли е в саксия?
Ваня ,да в саксийка е! :tzvetentze:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Виола »

И моя дзвер цъфна. :D
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Виииилииии!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :liubov2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Исмене / Ismene

Мнение от rumivarna »

Виола написа:И моя дзвер цъфна. :D
Изображение
Страхотен дзвер :potekoha: :shock: Направо извънземен :mrgreen: Кръстоска между нарцис и дяволски нокът :hihihi: :lol: Прекрасен!!!! :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Исмене / Ismene

Мнение от calico »

време ли е да вадим исменетата? моите са още в земята, и листаците са зелени
множат се ама досега не са цъфтяли, Мери, от теб са ми, чинно ги садя всяка пролет и всичко правя, ама само се множат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Ани, тази година преди 2-3 седмици ги извадих, заради врътнята около новата лалеена полянка. Мислех, че до днес още ще я правя, няма да имам време за летните луци и спеших ваденето. Изрязах зелените листаци на амарилисите, исменето, туберозата и спрекелията, повъртях ги 1-2 дена да се обветрят и ги натирих в градинския гараж да спят. :lol: Вади ги вече. Забелязала съм, че на исменето луковиците трябва да станат на 2-3 години, за да цъфнат. Бавноразвиващо се е. ;) :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Исмене / Ismene

Мнение от botan »

Мери, на това твоето исмене да му знаеш латинското? Може би Ismene x festalis? :hmmm: Не че имам 1000 исменета и ще го объркам, ама за протокола. :lol:
Аз в саксия си го гледам, още не е цъфтяло, но пък вади едни страхоотни листаци, сигурно тази година ще ме зарадва. :stiskam:
Insta: ex_hort
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

botan написа:Мери, на това твоето исмене да му знаеш латинското? Може би Ismene festalis? :hmmm: Не че имам 1000 исменета и ще го объркам, ама за протокола. :lol:
Аз в саксия си го гледам, още не е цъфтяло, но пък вади едни страхоотни листаци, сигурно тази година ще ме зарадва. :stiskam:
Точно така - Ismene festalis. :nod: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Исмене / Ismene

Мнение от botan »

Мерси! Веднага си го записвам. :)
Между другото защо си ми махнаха знака за умножение в цитата? :lol: :oops: Той е индикатор, че става въпрос за хибрид и е пред епитета показвайки, че не такъв да е, ами в границите на рода. В случаите, когато хибрида е естествен може да се разглежда като отделен вид и тогава "име епитет" = "име х епитет", но в този случай става въпрос за направен от човека хибирид за това правилното изписване е Ismene x festalis или Ismene 'Festalis'
Insta: ex_hort
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

botan написа:Мерси! Веднага си го записвам. :)
Между другото защо си ми махнаха знака за умножение в цитата? :lol: :oops: Той е индикатор, че става въпрос за хибрид и е пред епитета показвайки, че не такъв да е, ами в границите на рода. В случаите, когато хибрида е естествен може да се разглежда като отделен вид и тогава "име епитет" = "име х епитет", но в този случай става въпрос за направен от човека хибирид за това правилното изписване е Ismene x festalis или Ismene 'Festalis'
:lol: Защото на опаковките така беше изписано още около 2000 г., като не са знаели, че са пропуснали едно "Х". :hihihi:
Мерси! :gush: Ще запомня. :sdaaa: Как щеше да ми го кажеш, ако хикса си стоеше? :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”