Какво ще местим таз година ?

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от ida_ili64 »

Като ви чета само как местите и се вихрите,направо онемявам! :shock:
Аз,когато трябва да преместя едно цвете,ми отнема няколко часа(много,ама много не мога да копая :snif: ) ,а вие направо цяло село преобръщате за един ден!Браво на вас! :tzvetoman: :daaa:
А днес понеже ми е едно клисаво и схванато, заради влагата , няма ли да се намери един с вълшебна причица и да ме измести барабар с къщата на сухо, топло и слънчево място?!Искам Аладиновата лампа!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от tzarina »

Аз вчера обърнах с права лопата едно ново парцелче в двора, че се оказа, че място не ми стига за всичко накупено, получено и поръчано. И сега съм като вдървена от болки в рамото и ръката :hmmm: Местих едни хемерокалиси, едни хебета, сантолина...и тиквите на свекъра преместих, че се спъвах в тях, а той човека ги бил сложил на видно място, та като си тръгваме да си взема поне за една баница:lol:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

иска ми се да се похваля, че и аз всичко свърших, но имам работа за още 4 следобеда :evil:
обаче, да докладвам, онази грамадната роза, 30 годишната, за която ревах че ще трябава дя тегля с колата, най-накрая я изкопах :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
и какво, оказа се, че като за диаметъра си от 1,50, и височината си от 2 метра, има направо несъществуващия корен от 3 коренчета, по 30-40 см дълги :shock: :shock: :shock: а трудноста идвала от факта, че под нея е просто каменна кариера, ама на третото изкривяване на лопатата и скачането й отгоре, че да се изправи - надвих на камънаците :lol: :ieeemyzh:
пък аз се чудя защо не цъфти хубаво, ми то няма корени :evil:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

И аз имам да местя една като твоята Блу., отсега ме е страх.
Ама ти си отличник с тия 4 следобеда :mrgreen:

по твоя почин засадих на 1,5 кв.метра 3 рози файрита, три ехинацеи и 2 бр. от ония сини бодили. може пак да местя рози след три години, ама тогава ще имам мноооого време :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от ida_ili64 »

calico написа:И аз имам да местя една като твоята Блу., отсега ме е страх.
Ама ти си отличник с тия 4 следобеда :mrgreen:

по твоя почин засадих на 1,5 кв.метра 3 рози файрита, три ехинацеи и 2 бр. от ония сини бодили. може пак да местя рози след три години, ама тогава ще имам мноооого време :ieeemyzh:

Да не излизаш в пенсия след три години??! :angel2:

Тогава няма да имаш време да пишеш по форуми,щото на работа човек май-най го прави! :lol: Ще махаш с мотика ,лопата,ще развяваш маркуч насам-натам и така-хоп,деня отлетял ...
Усмивка! :dovolen:
Ида
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

ами, отличник, с тези две педи място, което имам, 4 следобеда са си доста :nod:
а колко работа отметнах, направо не е за вярване, вие с повечето земя, наистина не ми го побира акъла, как успявате :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

да Идааа :liubov: , ура от сега ако не променят законите отново. :ieeemyzh:
даже от 2012 пролетта трябва да съм щастлив пенсионер с много време.
първото лято на 2012 няма да си давам зор, щото, нали...там, края -декември 2012 ще изчакам да видя какво ще стане, да не се имна с работа напразно, обаче послееее....
..ще си купя кола, щото сега нямам, ще търча по форумни срещи и ще ходя да си вземам китките които ще ми подарявате, щото от песията за купуване на китки много няма да остава :lol: :lol: :lol:

аз не успявам Блу, не се и надявам вече да успея :cry: . просто чакам периода с повече време и се занимавам по малко с цветята.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от ida_ili64 »

calico написа:да Идааа :liubov: , ура от сега ако не променят законите отново. :ieeemyzh:
даже от 2012 пролетта трябва да съм щастлив пенсионер с много време.
първото лято на 2012 няма да си давам зор, щото, нали...там, края -декември 2012 ще изчакам да видя какво ще стане, да не се имна с работа напразно, обаче послееее....
..ще си купя кола, щото сега нямам, ще търча по форумни срещи и ще ходя да си вземам китките които ще ми подарявате, щото от песията за купуване на китки много няма да остава :lol: :lol: :lol:

аз не успявам Блу, не се и надявам вече да успея :cry: . просто чакам периода с повече време и се занимавам по малко с цветята.
Еееее,успокоих се! :liubov2: Сега знам поне,че ще има един,дето ще ми е в двора и ще подскача върху лопатата с мен ;) ,като се наложи в далечната 2014 да се дялка в двора! :ieeemyzh:
А колкото до събирането на китки,викам да го почваш още от сега,че после да ги разнасяш с каручката,и ...за мен да заделиш :oops: даже...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

Ти гледай да си наоколо Ида, да си наблизо.
и забрави за правите лопати- тревичка и петна с цветя по почина на Блу- без място за права лопата.
да има сенки под дървета за почивка и кафе, че не обичам модерните тенти и пр. щуротии, искам отгоре листа да шумолят. :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
sasha

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от sasha »

Ех, да се включа и аз. По повод предислокацията: Имам си един много, даже най -важен тефтер. В него през цялата година водя записки: кой кога е цъфнал, колко време е цъфтял, колко висок е станал, на кого е пречел, лоши прояви /напр. отказ от социални контакти с околните, разбирай агресивно поведение/ и т.н. В друг раздел : записки с препоръки за местене. И така напролет изваждам тефтера и с дядо Сръчко /доживотният ми господар/ започваме. Това се случва всяка година, много често неколкократно. Споделям го за тези, които имат градини отскоро, останалите си знаят. Но в това е очарованието. Господи, колко е мило чувството, че местиш нещо някъде, където считаш, че ще се чувства много по-добре и че градината ще изглежда по-добре. Разбира се , с годините става все по-трудно - кръст, крак, ръка и...цялата анатомия. Много мечтая да съм пенсионерка, ама много. Не знам дали ще дочакам. Колко щастливи бяха нашите майки и баби - на 55 в пенсия!!!!!!!! Искам и аз, ама нъц! Яд ме е на сушата, на вятъра , на пенсионните фондове, на кризата, на лихвените проценти, на съседското куче, което вие, на арктическата зима, която се задава, на клиентите, които тъй ли не искат да си купят нещо. Единствената радост ми останаха цветята и надеждата напролет да ги видя да цъфтят! Май това не е за тази тема, ама пуста мисъл: като полети, та спиране няма :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”