галерия сукуленти

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1928
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 499 пъти
Получил благодарност: 843 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Alien »

А! Това последното, издържа ли навън!? Може ли по-близка снимка (ако има и на цъвтеж)?
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от Mike »

Не, не издържа навън.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Lilly »

Mike, вчера от мерак да му намеря сорта на това сукулентче, прегледах всичките 1700 растения в енциклопедията, която чета.
И не намерих такова растение. Вярно е, че си намерих сортовете на 2-3 от моите , които купувам само с етикет "сукулент ", но висулката не я открих . Какво е това ?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Lilly »

Sedum burrito (Burro’s Tail, Baby Donkey Tail) - така мисля
Изображение

Изображение

видяла съм го в енциклопедията , но не съм го разпознала - такова рехавичко в сравнение със снимките в нета.
Втората снимка / и подобни/ сме виждали всички.


от семейство Crassulaceae
Sedum burrito е многогодишно, вечнозелено, с много дълги, висящи стъбла с дължина до 1 м и месести, синьо-зелени листа. Прилича на Sedum morganianum , но има по-малки и по-компактни, сферични и по-къси листа.
Зона 10 а. Като изключим това, иначе си е седум - не изисква грижи, обича много слънце, ще се справи с оскъдно поливане.Прекаляването с поливане и торене по-скоро ще има обратен ефект - така че - кротко с грижите :D
Прихваща се лесно - чупите клонче и слагате в торф, пясък и перлит. Има един детайл, който не е споменат в енциклопедията, но Майк ми каза да оставя клончето 2 седмици без поливане и без да го садя / в различните източници времето е различно - от часове, няколко дни до 1-2 седмици/. Това ми се видя малко душмански подход, но на много места срещнах , че по време на това засушаване върху отреза се създава някакво покритие, което предполагам пречи на проникването на патогени и способства вкореняването.
Това е теорията - практиката може Майк да сподели, защото той ми изпрати такъв резник / според мен е Sedum morganianum / и той очевидно има много практически опит . Така че - чакаме продължение :D
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: галерия сукуленти

Мнение от Албена »

Едно пънче от миналата пролет!
Изображение

Ако дадете възможност на семпервивумите , достигат внушителни размери. Тези са на завет ,слънце и направо в градината.

Изображение

И една стара снимка. Отдавна препълниха менчето! :D

Изображение

А тоя жълтия седум успях някак да уморя :oops: ,въпреки ,че не е никак капризен.

Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Lilly »

Пънчето е ...уау :slove:
За седума - дума няма, талант си , щом си успяла да го умориш :lol: - те обикновено не се дават така лесно
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от Mike »

Разнообразието във формите е голямо - общото е че съхраняват вода някъде из тялото си -корен, стъбло,листа. Ето някои от моите питомци:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от polyabs »

Ето и моите на терасата, а на работа имам цяла правоъгълна пластмасова тава от луминсцентна лампа, пълна с пясък и най различни кактуси и сукуленти боднати ей така небрежно.
Crassula argentea
Изображение

Senecio Rowleyanus
Изображение

При Сенециото има боднат още един сукулент на който не знам името. Купени са от Колекцията на семейство Серафимови в село Велика Бургаско.
Лили, много са ти красиви скъпоценностите, ще те чакам като се стопли да идем до с. Велика, направо ще се разтопиш там, а и можеш нещо да си купиш предлагат разни неща, въпреки че след като почина стария Серафимов, по младите не гледат така с любов съкровищата които имат.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Lilly »

Полииии....на какво невероятно място е това село :slove:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от polyabs »

Лили мястото е страхотно и от там нататък на юг до границата е все още тихо, диво и красиво.
http://www.serafimovi.com/home
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”