галерия сукуленти

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от botan »

Бреда, какво е това от 4тата снимка? Не е от типичните зимоустойчиви, които знам от Дебелецовите. :hmmm:
Insta: ex_hort
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Breda »

Ешеверия,имаше ги в Практикер миналото лято.Не можах да намеря снимка от лятото,явно не съм я снимала.Много светло сива е,почти бяла,без тези зимни червени краища,като мраморна стои,още не ми е правила бебета,както другите бълват
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от johnstalker »

Breda написа: Яну 23, '19, 18:53 Ешеверия,имаше ги в Практикер миналото лято.Не можах да намеря снимка от лятото,явно не съм я снимала.Много светло сива е,почти бяла,без тези зимни червени краища,като мраморна стои,още не ми е правила бебета,както другите бълват
Echeveria lilacina ?! :) Там табелки не слагат.. май?! :)
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Breda »

Спойлер
Покажи
johnstalker написа: Яну 23, '19, 19:00
Breda написа: Яну 23, '19, 18:53 Ешеверия,имаше ги в Практикер миналото лято.Не можах да намеря снимка от лятото,явно не съм я снимала.Много светло сива е,почти бяла,без тези зимни червени краища,като мраморна стои,още не ми е правила бебета,както другите бълват
Echeveria lilacina ?! :) Там табелки не слагат.. май?! :)
Нямаше етикет,да,само ешеверия пишеше
https://www.praktiker.bg/bg/Cactuses/%D ... F/p/461951 -гледам има наличност в някои градове
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от johnstalker »

Спойлер
Покажи
Breda написа: Яну 23, '19, 19:03
Спойлер
Покажи
johnstalker написа: Яну 23, '19, 19:00
Breda написа: Яну 23, '19, 18:53 Ешеверия,имаше ги в Практикер миналото лято.Не можах да намеря снимка от лятото,явно не съм я снимала.Много светло сива е,почти бяла,без тези зимни червени краища,като мраморна стои,още не ми е правила бебета,както другите бълват
Echeveria lilacina ?! :) Там табелки не слагат.. май?! :)
Нямаше етикет,да,само ешеверия пишеше
https://www.praktiker.bg/bg/Cactuses/%D ... F/p/461951 -гледам има наличност в някои градове
;) Вече има. ;) :daaa:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Breda »

Дам,благодаря,с това и горните разпознавания на Скио започвам обучението си за сукулентите ми в алпинеума,за тях съм най-невежа от всички растения ,които имам.Досега само ги садях,чат пат поливах и обичах :dovolen:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Lilly »

Добре , де , в worldofsucculents пише, че тази Echeveria lilacina е за 9-та зона. Как или по-скоро къде в БГ , мила Бреда, успяваш да я отгледаш тая красавица навън в студа :hmmm:
https://surrealsucculents.co.uk/product ... ia/page/4/ - от тук си купих пролетта няколко сукулентчета, станаха много красиви лятото и като ги внесох есента вътре, загинаха :cry:
но на всичките Echeveria си пише , че са за отглеждане вътре.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Lilly »

Breda написа: Яну 23, '19, 19:17 Дам,благодаря,с това и горните разпознавания на Скио започвам обучението си за сукулентите ми в алпинеума,за тях съм най-невежа от всички растения ,които имам.Досега само ги садях,чат пат поливах и обичах :dovolen:
https://worldofsucculents.com/echeveria ... echeveria/
ето ти за обучение

лелееее...май наруших някакво правило... :oops: за постове един след друг :hmmm: срам...няма да пиша повече
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от botan »

Хубаво е да бъдем, както се казва на чист български: up to date. След дискусия, още на 25ти това правило се оказа несъстоятелно за нашият форум и отпадна.

Зимоустойчивостта варира както от индивид на индивид така и според различните условия на средата, така че е нормално да има разминаване в някои източници. Онлайн магазините обаче са едни от най-ненадеждните що се отнася до проверена информация, така че винаги като се четат трябва да се има предвид, че там не фактите, а маркетинга взима превес.
В този сайт има зимоустойчивости от личен опит: http://n-s-succulents.co.uk/Plants.php

И не забравяйте, че пилците се броят на пролет. Температурният стрес може да не покаже веднага негативното си влияние и визията на растението да се запази същата, но да отмре в следващият вегетационен сезон. Още от сега се виждат повреди върху листата, които според мен са от замръзване.
Insta: ex_hort
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Lilly »

Благодаря ти за отговора.
https://worldofsucculents.com - това е сайта, който съм цитирала и доколкото виждам - не са онлайн магазин и нямат интерес да ни лъжат.
Не че в нета не е пълно с безкрайно много глупости/измислици/лъжи и без източникът да има комерсиална цел :hmmmmmm: .
Оценката за зимоустойчивостта на тази cheveria lilacina е еднаква в двата сайта .
Без да имам твоето академично образование / което много ми липсва, откакто се опитвам да чета повечко за растенията/ , по интуиция не бих оставила растение с толкова месести листа през зимата навън - съхраняваната течност в листатата не е от незамръзващите за чистачки.
И дори -9 / цитирани в сайта , който ти посочваш/ , ми се струват малко оптимистични.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”