Уаби-Куса

Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Уаби-Куса

Мнение от ZAPLESKA »

джони а на мене глосостигма? :cry:
иначе утре ще ходя да си купувам селагинелка, че предната докато разбера че не е аквариумно и я уморих :eeeh:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Уаби-Куса

Мнение от johnstalker »

ravik написа:
johnstalker написа:Дека се вика, почнете от малкото. Аз отивам за папрати от гората.. :D
Ти ми кажи за зеленясването, не се скатавай (както и да се пише тази дума :hmmm: ). :hmmmmmm:

В големите танкове като онзи на снимката задължително има и биологочна, и механическа филтрация. Иначе в малките, лесно ще се справим с алгите.. важно условие е, да нямаме пряко огряване от слънчевите лъчи на бъдещият ни Уаби-Кус-Гьол. :daaa:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1121 пъти

Re: Уаби-Куса

Мнение от greeneyed »

johnstalker написа:важно условие е, да нямаме пряко огряване от слънчевите лъчи на бъдещият ни Уаби-Кус-Гьол. :daaa:
Според мен това е основният фактор за нежеланите водорасли- светлината. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Уаби-Куса

Мнение от johnstalker »

greeneyed написа:
johnstalker написа:важно условие е, да нямаме пряко огряване от слънчевите лъчи на бъдещият ни Уаби-Кус-Гьол. :daaa:
Според мен това е основният фактор за нежеланите водорасли- светлината. :hmmm:
Гниещата органика и натрупването на нитрати също са много важни фактори.. :)
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Уаби-Куса

Мнение от Голем Бел Нико »

Мда, Дадох и аз лош пример с тия красиви снимки. Виждам че се отплеснахте в леко погрешна посока.

Уаби-Кусата не е аквариум с плитка вода, рибки и филтри.

Пак да кажа - Уаби-Кусата е просто влажна топка торф сложена в съдче което има малко вода (да речем половин сантиметър). Това е. Ето така:

Изображение

Поддръжаме топката влажна и в това се състои цялата грижа. Растенията (водни или не) предпочитат да имат влажни и окислородени корени. А не напълно потопени във вода. Ако познавате някой дето отглежда марихуана хидропонно нека той да ви каже как най-бързо му растат растенията. Именно така - влажна среда за корените с много кислород. Тука е мястото някой да се заинтересува от хидропоника, не заради марихуаната, а заради преимуществата които има. Тук поливам доматките всяка сутрин че през деня става поне 40 градуса всеки ден. Намислил съм хидропонна система и знам че растежа ще е поне 3 пъти по-бърз от посяването в почва, торене и обилно поливане.

Има дори варианти на Уаби-Кусата с порести камъни вместо торф. Имам дори един неприличен антуриум който с корените си е сграбчил един вулканичен порест камък. Точно като този. Направено в Китай:
Изображение

--Николай
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Уаби-Куса

Мнение от ZAPLESKA »

лош лош на великден ми подариха антуриум
знаеш ли сега кфи мисли ми идват само
после ще ми се сърдят кръщелниците като го уморя :cry:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Уаби-Куса

Мнение от nel4o »

Хайде сега пък вулканични камъни. И откъде сега ще ги търсим :svekurva: :twisted: Много ме запалихте :nod:

Лиле, искам те на съвещание на по кафе с уиски :ieeee: Трябва да обсъдим проекти :nazdrave: И без това започва световното :mrgreen:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Уаби-Куса

Мнение от ZAPLESKA »

може ли малко инфо кои камъни са вулканични или порести?
имам около 100кила колекция от камъни все някои подходящ ще изскочи
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Уаби-Куса

Мнение от Мария Николова »

Да, Нико! Още преди 20-25 г. четох и изрязвах вестникарски статии за високите резултати от автоматизирано хидропонно отглеждане на оранжерийни домати с цветно допълнително осветляване. Естествения вулканичен камък беше заместен от изкуствена пореста материя. На снимките се виждаха огромни оранжерии със сложни апаратури и съоръжения, домати по 2 м. отрупани с по няколко китки червени домати. :mrgreen: И тогава това ми се виждаше страхотно скъпо. Предполагам, че поради тази причина хидропонното зеленчукопроизводство не измести традиционната оранжерия с хумус.



Например, камъните, които се продават за търкане на пети, или "бигор" - от едната страна четка, от другата страна порест камък.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Уаби-Куса

Мнение от ravik »

Аз по едно време повечето орхидеи ги отглеждах полухидропонно, но не съм доволна. Според мен в кори си виреят по-добре, ама това е друга тема.
Ако няма филтри, то проблемът със зеленясването си е на най-преден план. :hmmmmmm: Аз май отпадам от мини-блатцето в буркан, но, нел4о, бих послушала за вашите проекти. ;) Току-виж съм размислила. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”