За семената, гъдела и още нещо :)

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Миша »

s_t_m написа:Значи всичките вкупом тръгват към Миша. :sdaaa:

" onclick="window.open(this.href);return false;
:liubov: :tzvetentze: Ще докладвам как върви експеримента :D

А за песничката :sheart: :gush: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от rumivarna »

О, обожавам ABBA :ieeee: :ieeee:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Мария Николова »

Вече пътуват, Мише! В опаковката на страхотния парфюм, подарък от Лунен сън. :liubov2:

[video][/video]
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
незабравка

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от незабравка »

meduza написа:Здравейте момичета, начинаеща съм, а искам да съживя една градина. Моля, препоръчайте ми семена от цветя, многогодишни, които са по - лесни за отглеждане. Не мога да си позволя/ за сега/ да си купувам готови саксиики, а много искам да видя всичко цъфнало. Мястото е по скоро сянка- полусянка, има и малко слънце /5-6 часа на ден/, разделено е на няколко малки градинки. Семената ще ги поръчам по ebay, просто искам да започна с нещо по - лесно.

И още нещо, ако посея семена хойхера, колко голяма туфичка ще стане до пролетта?
Доста е икономично да си отгледаш сама многогодишни от семена,дори и да не изникнат всичките семена,все няколко растения ще се получат.Лесно никнат семената на кампанулите,кореопсиса,гаилардията,аубретата,хеухерата,аквилегиите,ехинацеята,платикодона,геума,хелениума,декоративния лен и мн.др.
Аз си купувам семена на многогодишни от http://www.thompson-morgan.com" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.plant-world-seeds.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от незабравка »

Tази година избързах и си напазарувах всички семена още по Коледа-за да използвам, някои намаления.Има обаче доста време докато ги сея.Оранжерията ми е пълна с мушката,съкъзи,бегонии,фукции,колеуси,олеандри ,вкоренени резници на храсти и т.н.Затова семената на многогодишните ги сея чак в края на април,когато опразня оранжерията.Тази пролет ще сея
Alcea Rozea Fiesta Time
Gailardia Arizona Apricot
Gailardia Arizona Red Shades
Aquilegia Yelloy Star
Dianthus Arctic Fire
Gaur aLindhemerii
Angelica Ebony
Lupinus Arboreus Blue
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Виола »

Незабравке, пишеш за хелениума, че лесно никне. Дай по-подробно инфо, моля! :tzvetentze: Кога се сее, как, покриват ли се семената с почва, с фолио или без? Аз имам семена от http://www.plant-world-seeds.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;, но тъй като нямам опит точно с тези семена, все още си ги държа.
незабравка

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от незабравка »

Ами аз миналата година ги сях по мое усмотрение,без да следвам някакви инструкции,понеже бяха събрани от моите хелениуми .В средата на април Използвах готова торфено почвена смеска за семена,полях я с фунгицид за обеззаразяване,покрих семената с около 2 мм.почва,не ги покрих с фолио,защото в оранжерията ми е доста влажно.Понеже пръснах доста семена излязоха нагъсто и се наложи да ги прореждам.
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от gogoman »

Поръчах си 50 бр. семана - абисински банан - мисля, че така се казваше!
ICQ: 260535431
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Виола »

Благодаря ти, много! :tzvetentze:
незабравка

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от незабравка »

gogoman написа:Поръчах си 50 бр. семана - абисински банан - мисля, че така се казваше!
Какво е това чудо,я дай снимка
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”