Български филми - стари/нови

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Български филми - стари/нови

Мнение от vodo-leika »

Имам колекцията ди ви ди-та с български филми на 24часа. Днес гледах за 134 път сигурно "Таралежите се раждат без бодли" и "Следите остават" и просто денят ми се озари :dovolen: ! Няма други толкова прекрасни филми - поне за мен. Заради играта, сценария, абсолютната достоверност на времето, иронията и не на последно място - възможността да видя стара София :dovolen: . Та нека си поговорим за български филми - стари/нови/любими - все български! :ieeee:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: български филми - стари/нови

Мнение от evita »

Водолейче,прекрасна тема.
Да си кажа честно ,харесвам повече по-старите българси филми,почти всички с Тодор Колев,той е уникален артист.
От детските Рицарят на бялата дама,беше страшно забавен,Таралежите се раждат без бодли,Куче в чекмедже.Тези филми са пълни с едно очарование,спокойствие и доста хумор :nod: .
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: български филми - стари/нови

Мнение от lila »

А култовата репликка - "аз кюфтетата без лук не ги одобрявам" :lol: :lol: :lol:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: български филми - стари/нови

Мнение от bouquet »

Оркестър без име е пълен с култови реплики :lol: Харесват ми Време разделно, Всичко е любов, Вчера, Крадецът на праскови, Да обичаш на инат, Мъже в командировка ... От по-новите филми - Маймуни през зимата, Рут, ИЗТОЧНИ ПИЕСИ :daaa:
Търся добри хора
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: български филми - стари/нови

Мнение от dora »

Скоро гледах (за кой ли път)"Щурец в ухото" :daaa:
Аз лично харесвам и тези ни филми тип музикален театър, (не ,че има такъв тип :oops: )" Криворазбраната цивилизация"," Взех та Радке"....сега се сетих и за " Вестникар ли?" :daaa:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: български филми - стари/нови

Мнение от nel4o »

"Вилна зона" е култов, сто пъти съм го гледала, Козият рог с Катя Паскалева, Време разделно, всички детски филми, абе толкова са много, че не мога да ги изброя... Винаги когато дават български филм се зареждам пред телевизора :ieeee:

Водолейче и аз имам колекция :ieeee: Тия дни ще я прегледам :daaa:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: български филми - стари/нови

Мнение от Fado »

От българските филми на първо място слагам "Авантаж" на Георги Дюлгеров с Руси Чанев. Всъщност филмът е по-скоро на Руси Чанев, отколкото на Г. Дюлгеров, защото другите филми на този режисьор са само много амбициозни без покритие. Другите ми любими са споменати по-горе - "Опасен чар", "Топло", "Куче в чекмедже" и т. н. :dovolen:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: български филми - стари/нови

Мнение от Зари »

Да не забравяме "Адио Рио", с незабравимото участие на Ваня Цветкова, в тандем с Филип Трифонов. Ееееех! :D
Ами "13-та годеница на принца"? У-ни-ка-лен!
Оф, спирам!
Само още и "Лачените обувки на незнайния войн"?... :dovolen:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: български филми - стари/нови

Мнение от vodo-leika »

Е, Топло ми е един от любимите :D - гледала съм го над 20 пъти! А помните ли "Един снимачен ден"? Не зная защо не са го издавали до сега, но също много ми харесва.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: български филми - стари/нови

Мнение от nel4o »

"Един снимачен ден" го даваха наскоро, не помня дали по БНТ или по сателитната :hmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”