Трева - Райграс?

Публикувай отговор
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от polyabs »

gevkati :gush: Благодаря ! Супер изглежда ще си запазя модела, щом е изпитан.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от tsvetina »

Вече втора година имаме проблем с тревата - първо мъх, сега петна. Прилича ми на ръжда, но не съм сигурна. С какъв фунгицид да пръскаме? Топсин? Десет години нямахме никакъв проблем с тревата и беше гъст зелен килим, прекрасна. Дано успеем да се справим с проблема!Изображение


Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gevkati »

пролетно уравнение :

Изображение

МИНУС

Изображение

ПЛЮС

Изображение :lol: :lol: :lol:

Е РАВНО НА

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1358 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ljuboznatelna »

Йеее, супер! Грапена ли е ?

Ръжда - с топсин пръскам и аз. Но по-често не пръскам, като напече и се стопли, тя изчезва.
Оранжево ли е? Така отдалеч ми прилича като да има нужда от малко тор.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gevkati »

аерирана, скарифицирана и наторена ;)
Desi cj
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Апр 14, '21, 17:04

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Desi cj »

Здравейте,
Нова съм във форума , но ми предстои засяване на трева .Изчетох темата , но не намерих отговори,затова реших да попитам, но първо да разкажа малко:
Ще засаждам наклонен терен с голяма денивелация и дървета орех , бор, бреза и др. с площ около 100 кв. м. Намира се в полите на Витоша на 800-900 метра надморска височина( доста хладно). Петното на което искам да хвърля трева е сенчесто и почти неогрято от слънце. Харесват ми тревите с цветя и затова си поръчах семенца за ниски маргаритки, парички и други , но остана въпроса с тревната смеска ,за което моля за помощ . Мястото няма да има поливна система и ще се коси 1-2 пъти годишно с тример.Спряла съм се на тази https://totex.net/produkt/gazon-pelouse ... ива-трева/ , но приемам и други варианти. За тази смеска все още не съм попитала какво съдържа и как изглежда , но това което искам си го представям ,като тучна зелена поляна с ниски цветенца. Незнам дали е възможно и приемам всякакви съвети.
fani34
Дълго кафе
Мнения: 122
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Трева - Райграс?

Мнение от fani34 »

gevkati написа: Апр 12, '21, 13:00 пролетно уравнение :

Изображение

МИНУС

Изображение

ПЛЮС

Изображение :lol: :lol: :lol:

Е РАВНО НА

Изображение
Тъкмо щях да питам за това аериране и видях снимките. Тревата ни е на 12години, от далеч е много хубава, но има сухи петна . Почвата е сбита. Гледах машини под наем - аератор- вертикулатор, бензинов. Мислим да вземем за 24часа. Купих и тор Оsmocote topdress цял чувал и ще пробвам да я съживя малко. Gevkati с какава машина го направи това? Голямо ходене е било. И продължавам да ти се възхищавам.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gevkati »

Машинката е Електрически аератор Stiga SV 415 E . Добре се представи ;)
Radost12
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Апр 18, '21, 22:52

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Radost12 »

Здравейте. Нова съм във форума. Ще се радвам, ако може да ми помогнете. Имам заравнен терен, на който ще садим райграс. От това, което прочетох в темата се насочих към Расана като се колебая между спорт плюс Headstart или Расана плюс Headstart и Proradix, тъй като искаме до лятото да имаме макар и не перфектен тревен килим. Теренът е слънчев, няма изградена поливна система, но има сондаж за вода. Според вас дали съм направила правилен избор за трева или ще ми препоръчате друга, която е с бърз растеж и устойчива, трябва ли да наторя с нещо след като я засеем, всеки ден ли трябва да се полива като посеем семената и като цяло всякакви насоки ще са ми от полза, за да имаме хубав тревен килим. Като цяло ще се използва за игра на децата, шезлонги, които няма да стоят постоянно там. Благодаря
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ninkatatata »

Здравей, Радост!Първо за райграс трябва поливна система. Като посеете тревата се полива по два, три пъти на ден. Когато тревата поникне чак тогава тор. Успех :stiskam: :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”