Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Аватар
liljana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1128
Регистриран на: Фев 5, '10, 11:46
Местоположение: Пловдив

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от liljana »

Резни го,колкото можеш по-ниско.Нищо не променяй в грижите,и след месец ще започне да пуща нови булби :daaa:
http://liljana.snimka.bg/flowers/orhi-v ... 8.30411789" onclick="window.open(this.href);return false;
Не можеш да състариш мисълта. Можеш да състариш само формата.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от greeneyed »

Чакаш да изсъхне, няма да е дълго чакането. После го оставяш да си почине до пролетта, с повишаването на температурите ще тръгнат нови булби, увеличаваш поливането, внимаваш най-много през лятото със сухия въздух и високите темп. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от Bi_ »

Благодаря ви,дано се огледаме
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от lila »

liljana написа:Резни го,колкото можеш по-ниско.Нищо не променяй в грижите,и след месец ще започне да пуща нови булби :daaa:
Ако питаш мен - и аз така казвам :dovolen:
Хибридизираните нямат толкова ясно изразен период на почивка като че ли в крайна сметка :hmmm: това е размисъл в момента, мислех за моите.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от Feeriq »

Това го имам от няколко месеца цъфтя обилно отначало .През лятото опита да изкара цветоноси пак но изсъхнаха предполагам от големите жеги .Обаче оттогава не расте хич и няма и помен от нови цветоноси въпреки, че поливам торя и бая :lol: Нещо ме прифвана и взех, че го разделих на две дали събракх не знам ама свършен факт..Първи онцидиум ми е , надявам се от много грижи да не съм го уморила .Как ви изглеждат ще ги бъде ли ?
Изображение
Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от evita »

Понякога разделянето на орхидеи забавя цъфтежа :nod: .Но ще го видиш пак цъфнал,на втората снимка ми се видя млада булбичка :nod: даже две са.
Някои от корите са доста големи,други пък твърде тънки като ленти,но ако му е добре така не го пипай.Имай предвид ,че новите кори задържат по малко влага :nod: .Можеш да го опръскваш сутрин с вода,гледам ,че ти е ниска въздушната влажност.От това се получава "плисирането "на листата,но внимавай да не попадне вода между листата,че тръгне ли гниене оправяне няма .
Успех!
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от Feeriq »

Да доста е сух въздуха при мен а от кори нищо не разбирам купих готови и набутах растението вътре и дори цъфна с тях значи няма проблеми и няма да тормозя растението повече ..сядам и чакам :D Благодаря много :nod:
Аватар
zlatniq
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Окт 16, '12, 16:29
Местоположение: Пловдив

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от zlatniq »

vodo-leika написа:Моето орхи-гури! :tzeluvka: :tzvetentze:
Много хубав! Страхотен жълтурко, и изглежда още по-добре на червения фон :tzvetoman:
Аватар
chingi4
Кана кафе
Мнения: 594
Регистриран на: Апр 24, '10, 09:59

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от chingi4 »

Feeriq , при онцидиума за да цъфти се нуждае от 10-градусова разлика в дневната и нощната температура. И моя не цъфтеше, лятото и сега още е на терасата и цъфти. :ieeemyzh:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Онцидиум - Oncidium. Отглеждане. Видове.

Мнение от secret_rose »

Претърпяхме авария :snif:
Дакела на Альпер ми събори пънчето с онцидиума и една булба се отчупи. Съвсем свежа булба, обаче няма нито едно коренче по нея, беше до по - стара и още растеше... Опитах да я задържа с привързване там, но беше съвсем отчупена и я отделих. Сега не знам какво да я правя, сложих я в жив сфагнум докато ми дадете съвет... :snif: В корички ли да я поставя или да седи в сфагнума? Има ли изобщо надежда да пусне корени...
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”