Eremurus

Публикувай отговор
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Клеър »

Ще си призная и аз без бой , подмазвачка съм , утре ще започне даскалото , поне тройка да мога да вържа , да не бера срам .
Бял нямам , само праскова и жълто -зелен ( страшен цвят , нека отвори хубаво цветчета пак ще го щракна ).
Бял от Меркиния сях от семенца , поникна , но после не уцеля през сухата зима .

Сега остава да се разплете сагата със подходящото време за вадене и готово !

Пък после ще уточним получаването как ще стане , на крака ли ще нося подкупа или Еконт ще свърши тази работа . То ако е на крака и четворката даже ми е в кърпа вързана :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Мария Николова »

Порових се от стр. 1 нататък и за всички любопитни копирах подробните обяснения на bibi - феята на еремурусите.
bibi написа: Яну 13, '15, 10:28 Семената на еремуруса ги сея през есента.В началото на септември.Според мен есенното засяване е по-добро.Определям си място,което няма да "пипам" поне 4 години,и си го отбелязвам с пръчки.Правя с мотиката браздичка дълбока около 3-4-5 см и пускам семената така както са си с боклука дето съм ги събрала.Гъст посев.През пролетта на първата година поникват тънки заоблени и единични листенца,които през август се скриват,и човек би си помислил,че са се преселили в цветния рай.НЕ пипайте мястото.През втората година ще видите по-заякнали листенца-двойни.Много е интересно.Отново през август се скриват.И така до четвъртата година.Някои семена никнат на първата година,други на втората и т. н.Съжалявам,че съм си изтрила снимките та не мога да показвам.
Според мен тези които имат незасяти семена от изминалото лято при първа възможност ги засейте,за да хванат влагата и малко студ.Нищо им няма.
Ако имате въпроси ще се радвам да бъда полезна.
Моите семеначета ги захванах от един купешки и го направих ей тъй за проба.То взе,че стана.На четвъртата година цъфнаха 5,а на петата година т.е. пролетта на 2014 цели 12,като измежду тях имаше и жълти и един розов.И както съм писала според мен при семенното размножаване се пръкват индивиди различни от майчиното.
Мария Николова ми прати преди 3 или 4 години семена от нейния еремурус и според моите изчисления тази година може и да цъфне нещо.
Само ме е страх съседите да не му направят нещо,че все го заглеждат и цъкат,а съседката е много зъл човек.

Като го видя първата година и непременно реши,че трябва да има това цвете, и някой и дал книфофия(щото те не разбират и нали си приличат двете) :lol: :lol: :lol:
Да,ама не...
Семената на еремуруса ги сея през есента.В началото на септември.Според мен есенното засяване е по-добро.Определям си място,което няма да "пипам" поне 4 години,и си го отбелязвам с пръчки.Правя с мотиката браздичка дълбока около 3-4-5 см и пускам семената така както са си с боклука дето съм ги събрала.Гъст посев.През пролетта на първата година поникват тънки заоблени и единични листенца,които през август се скриват,и човек би си помислил,че са се преселили в цветния рай.НЕ пипайте мястото.През втората година ще видите по-заякнали листенца-двойни.Много е интересно.Отново през август се скриват.И така до четвъртата година.Някои семена никнат на първата година,други на втората и т. н.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Breda »

Понеже искам да дам своя принос в борбата с корупцията,реших да потърся в нета еремуруси.Поръчах си 2 бр коренища бял - викам ще пробвам,пък ако сега не е време и го бастисам,щеа,не ща, ще приемам подкупи.Обадиха се да кажат,че баш от белите нямали,ама за същата цена (!13.60!!!) ще ми пратят микс от 5 бр.Ами ок - още по-добре,си викам ,таман шанса е по-голям.Днес получавам ето това :chchaa: Жената ми каза да ги накисна във вода за няколко часа преди засаждане



Изображение

Изображение


Цели 9 коренища,повечето с по две пъпки. Взех да се съмнявам от тази щедрост,дали пък пъпките са живи :hmmm: И за капак една торба с луковици на хабрентус - за пръв път го чувам това нещо,отивам да чета сега за него.

Изображение

Вероятно няма да цъфтят тази година,късно е,нали?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Мария Николова »

Късно е за тази година, Бреда.

Изображение

Изображение

Изображение

Последни фотки на еремуруси за тази година.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Клеър »

Бреда , според мен са си много хубави коренищата . Когато Мерка ми ги изпрати бяха така , само че коренчетата бяха разперени като крачета на паяче . И така както си бяха разкрачени много лекичко ги покрих с почва и полях , там където се оголиха посипах още малко пръстчица и готова .

Така като гледам мечтаните ми оценки се разминават , но нищо не се знае .

Майка ми е учителка , навремето когато била бременна с мен , дошли в къщи едни родители на един калпазанин и носили цяла огромна пуйка за да му пише тройка . Майка не приела пуйката, дала да научи нещо по- простичко детето да го изпита и да му пише истинска тройка . Заминали хората . Майка цяла нощ сънувала пуйката , едвам намерили после да купят пуйка да не и стане нещо . :lol: :lol: :lol:
Цялата тази сага за една тройка .

Бреййййй , неподкупни сте учителите бре , няма шанс със вас човек :tzeluvka:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Breda »

Клеър, :tzeluvka: Засадих ги вече,пък каквото стане.Като понакиснаха във водата,паячетата омекнаха и се отвориха,а пъпките леко се раззелениха.Интересно ми е какво ще стане.Само да не забравя къде съм ги засадила :lol:
Пуйки май не съм виждала да гледаш,но пилета съм виждала :hmmm: Ако имаш път към Варна може да склоня на една кокошка :lol: :lol: :lol:
Боже,докъде я докарахме,щом и отличниците предлагат подкупи вече! :gzzzzzz:

То ясно,че е късно за цъфтеж вече,сега се чудя чак напролет ли да очаквам признаци на живот или ще изкара някакви листенца да даде нишан ще го бъде ли?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Мария Николова »

Непременно ще изкарат листа, Бреда. :daaa:
Но непременно направи "колибки" от клечки около тях, за да не се втурнеш точно там да садиш виоли, тагетис, или японска вишна. :lol:

Изображение

Първо ще видиш такава гледка над земята. А догодина ще видиш и такава:

Изображение

И накарай Клеър да ти донесе кокошката направо заклана, оскубана, изчистена от вътрешности и опърлена, че да не се получи като в оня виц.

Свекървата заръчала на снахата да хване едно пиле и да го опържи за обед и тръгнала на работа.
Идват си свекървата, свекъра и ммладия мъж да обядват и... масата наредена, обаче няма пилешко в чиниите.
-Мале, ами хванах едно пиле, сложих го в тигана върху огъня, ама не бях затворила вратата и то избяга...

:hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Клеър »

Аз много мислих и накрая се сетих , още същата година като засадих еремурусите , някои от тях пуснаха малки цветоносчета и цъфнаха , но със сигурност засаждането е било малко по- раничко смятам , така че нищо не се знае , но поне ще се раззеленят .

Аз до Варна отскачам от време на време , в последно време доста често посещавах Варна . С кола лесно се оправяме ама последните два пъти се наложи да ходя самичка и съответно като не съм шофьор - с автобус . Трябваше да стигна до няколко дистанции и долу- горе бях подготвена, кой на къде ходи . До тук добре , ама как да знам на коя спирка да сляза . Намерих спирка , качих се в автобуса и ми светна лампата . Пуснах навигатора на телефона , вкарах адреса и зачаках . Той говори от време на време и автобусния шофьор изпълнява точно маршрута :lol: :lol: :lol: пътниците ме поглеждат с подозрения , че не съм в ред защото и аз се хиля сама на себе си , обаче се оправих безпогрешно . Колко ще му е другия път да се кача със кокошка ( вързана за двата крака и с главата надолу ) .

Мерко , как тъй ще я оскубя , няма да се види , че е маркова . Бреда ще каже , че съм и донесла обикновена кокошка . Абсурд .

Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Breda »

Е как си дошла във Варна ,пък не си се обадила :chokkkofa: Другият път задължително! Но,моля кокошката оскубана,вярвам ти ,че е маркова :nod: Разбрахме се,в едната ръка кокошка,в другата паяк на еремурус,в устата резник на Акрополис,че ми запали главата с тая роза :ufff: И те возя до където искаш във Варна да не се излагаме по автобусите.

Оспамихме темата,сори :tzvetentze: :
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Мария Николова »

Не!
Точно така темата е очовечена! :katericka:
На когото не му хареса - не чете и подминава. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”