Цимбидиум / Cymbidium

Публикувай отговор
andiab
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Сеп 8, '11, 18:59
Местоположение: Попово

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от andiab »

И аз тази зима се радвах на едно цимби, което щеше да цъфти за първи път при мен, но... :mrgreen: Изкара 6 цветоноса, беше на много студено, преместих го, цветоносите се развиха и.... един по един изсъхнаха :ufff: Сега ще чакам следващият цъфтеж :stiskam:
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от nora »

Бяха на тавана-около 10 градуса,преместих в хола-20 гр. сега капризника е в една студена стая -около 14гр. Наторих ги, защото тук някой писа ,че трябва да се тори за да изхрани цветоносите.Ако нещо цъфне -ще покажа.
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от megi »

Нора,много красив цимбидиум!Другите преди мен са ти казали,че грешката ти е в преместването.Когато започне да вади цветоноси не му се променят условията на гледане.А и 10 градуса за тях не е опасна температура.Те са студенолюбиви орхидеи :nod:
Ето единия от моите в момента цъфти с 5 цветоноса и едновременно ги отвори.Обаче не мога да ги хвана всички в снимка и затова от различни ъгли съм снимала.И моите са цяла зима на терасата и понякога,когато е било много студено е падало и под 10 градуса :nod:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от nora »

Прекрасен цимби Меги,навероятен е.Направо ти завиждам.
На този дето го снимах цъфна още 1 цветонос и се готви още 1.На другия обаченяма надежда всичките 6 умряха.
Меги,не си спомням името на цветето с червения цвят,но и аз имам от него.То като цимби ли се гледа ?
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от megi »

Антуриум е :nod: .Не е като него.Той трябва да е на топло и светло ,без пряка светлина,за да не изгорят листата.
Много се радвам,че цимбито е нацъфтяло още :ieeee: .Ако можа снимай отделното цветче от близо да му се порадваме.А другия ще цъфне догодина :stiskam: Важното е растението да е здраво.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от svetla06 »

Меги, супер е! Обожавам бели цветове! Един мой ще цъфти - цвят на късмет, представа нямам какъв ще е . Цветоноса е с 8-9 пъпки някъде. Но е на доста дтудено - средно 7-10 градуса. Страхувам се да го преместя обаче...
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от megi »

Благодаря Светле :tzvetentze:
Не го мести да не му пожълтеят и опадат пъпките.Непременно да го покажеш,като цъфне.
Той моя трябваше да е жълт,но се оказа бял :lol: Беше купуван прецъфтял,но ми казаха,че е жълт.
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от athina.palada »

Verji, Megi останах без дъх! Красота неземна!!!!
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от Lizi »

Меги много хубав !
От дребните цветове ли е ?
Аз лично ги държа на южна стая без отопление.Като видя цветоноси ги местя на стълбището , което също не е много топло . Няма проблем , стига да не се слагат на топло . За торенето - торя като покажат цветонос . Но не кисна. Поливам докато потече в чинийката и после изхвърлям водата.
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: Цимбидиум / Cymbidium

Мнение от megi »

Да, Лизи, от дребните е и няма никакъв аромат за съжаление.Моя стои на южна остъклена тераса.
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”