Да си направим жива вода

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Да си направим жива вода

Мнение от Blue sky »

Съществува древно поверие, че там, където има вода, има живот. Всъщност ние, хората, съществуваме главно като вода. Ембрионът започва живота си с 99% вода, при раждането тя е 90% от съществото, а на средна възраст спада, но пак е 70% от нас. Водата има простата и много важна функция да разнася хранителни вещества в организма и да го очиства от непотребните и токсични отпадъци. Едновременно с това тя е преносител на енергия и ни дава възможност да живеем активен живот.
По своите електролитически параметри живата вода е много близка до телесните течности (кръв, междуклетъчна течност и др.), затова се включва веднага в жизнената дейност на организма и влияе благоприятно на възстановяването на енергийния баланс на организма.
За да разберем как да си направим жива вода ще започнем от методите за пречистването й:
.... целият текст на статията

http://belladonna-sepphoras.blogspot.co ... 4ebna.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да си направим жива вода

Мнение от calico »

Сигурно поне 15 години у дома ползвахме жива и мъртва вода при всякакви случаи. Децата ми израстнаха с нея. Баща ми си беше направил собствено уредче, и произвеждаше редовно. После той почина, майка ми прави известно време, но електродите (алуминиеви) трябваше да се сменят, загубихме схемата и така вече над други 15 години не сме ползвали.
Докато наскоро видях в нета едни малки апаратчета, и си купих едно. Още не съм го ползвала и не съм тествала показателите на водата, но и това ще стане.
Мъжът ми и дъщеря ми си излекуваха хроничните гастрити, а за всякакви ранички по кожата е незаменима, бих казала вълшебна.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Да си направим жива вода

Мнение от botan »

Искате жива вода? Пийте от аквариума, там колко живот има в таз вода... Какво ще се занимавате с филтри? :mrgreen:
Insta: ex_hort
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Да си направим жива вода

Мнение от Tanet »

Да, вкъщи също пиехме такава,баща ми я разлагаше с едни електроди направени от алуминиева тава -единия потопен в чорапче от брезент пълно с вода ,а чорапчето потопено в кана, в която е другия електрод. Усеща се разлика във вкуса ,предполагам от йоните едните са отрицателни другите положителни или по-скоро водородни и хидроксилни . Веднъж опитахме с една местна минерална вода-станаха едни ръждиви парцали като утайка йод в единия сектор,а в другия бяло като мастика с вода-явно протича някакво разлагане.Не съм пила достатъчно дълго,че да усетя ефекта.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Да си направим жива вода

Мнение от subversive »

Оо да, аз като малка редовно съм пиела от аквариума
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да си направим жива вода

Мнение от calico »

subversive написа:Оо да, аз като малка редовно съм пиела от аквариума

жива вода ли си пиела или мъртва?
дай подробности щом ще пишеш и сподели резултати, нали темата е за това
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Да си направим жива вода

Мнение от subversive »

calico, аз в кръга на шегата го казах
Искате жива вода? Пийте от аквариума, там колко живот има в таз вода... Какво ще се занимавате с филтри?
, защото майка ми един път ме е хванала като малка покатерена до аквариума с една чашка за кафе и съм казала, че искам да си правя кафе :lol:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Да си направим жива вода

Мнение от Satori »

Хихи, ми тя реално тая вода е доста "жива" - що флора я обитава :lol:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Да си направим жива вода

Мнение от subversive »

Именно :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да си направим жива вода

Мнение от calico »

subversive написа:calico, аз в кръга на шегата го казах
Искате жива вода? Пийте от аквариума, там колко живот има в таз вода... Какво ще се занимавате с филтри?
, защото майка ми един път ме е хванала като малка покатерена до аквариума с една чашка за кафе и съм казала, че искам да си правя кафе :lol:

разбрах бе, разбрах още тогава :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”