Нашите градини 2024

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5701
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Ема, възхитително е всичко. Прекрасно е наистина.
Кажи ми, моля те, този лимон в саксия ли е или как така лимон, отрупан с плодове има в твоята градина?
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7359
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Нашите градини 2024

Мнение от ljuboznatelna »

Голямо предизвикателство си е , наистина! Справяш се и още как!
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1452
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Ема »

Тутти написа: Мар 31, '24, 23:16 Кажи ми, моля те, този лимон в саксия ли е или как така лимон, отрупан с плодове има в твоята градина?
Тутти, зимата го прибирам в мазето :nod:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13741
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59

Re: Нашите градини 2024

Мнение от zeleno »

Ема , прекрасно !
За укрепване на терен / насип от пясък и кръгли речни камъни / съм използвала перуники , м/у тях съм набола и момини сълзи .
Оказа се напълно успешно .
пери
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Ное 28, '09, 20:30

Re: Нашите градини 2024

Мнение от пери »

Ема написа: Мар 31, '24, 19:40 Първо трябваше да се оттърва от сливите и джанките
Успя ли да се справиш с издънките? Че при мен не се получава и ще се наложи да ползвам химия.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1215
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19

Re: Нашите градини 2024

Мнение от lilaby »

пери написа: Апр 1, '24, 19:41
Ема написа: Мар 31, '24, 19:40 Първо трябваше да се оттърва от сливите и джанките
Успя ли да се справиш с издънките? Че при мен не се получава и ще се наложи да ползвам химия.
Режи през Юли-Август. Това много ги изтощава.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10794
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Обратна връзка:

Re: Нашите градини 2024

Мнение от botan »

И като се среже, още докато са още свежи пъновете няколко дупки с дрелка и в тях концентриран глифосат без да разливаш и поливаш. :nod:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1452
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Ема »

zeleno написа: Апр 1, '24, 08:51 За укрепване на терен / насип от пясък и кръгли речни камъни / съм използвала перуники , м/у тях съм набола и момини сълзи .
Оказа се напълно успешно .
Зеленко, сложила съм тук-там перуники, но те пък нали трябва периодично да се разсаждат, за да цъфтят, а аз не искам там да копая. Така че сигурно скоро ще са само на листа, без цвят. Момина сълза там не ми се вярва да вирее, склона е южен и е голям пек, а доколкото съм запозната момините сълзи искат влага и сянка.
пери написа: Апр 1, '24, 19:41
Ема написа: Мар 31, '24, 19:40 Първо трябваше да се оттърва от сливите и джанките
Успя ли да се справиш с издънките? Че при мен не се получава и ще се наложи да ползвам химия.
Да, може да се каже, че почти съм се справила. След отрязването пъновете не са вадени, защото терена съвсем ще се срине.
Около всеки дънер изкопах неголяма дупка, насипах английска сол и поливах няколко пъти. Пръсках и с химия, но само 2-3 пъти, върху по яките издънки. Имаше една джанка, която ми създаде най-големи главоболия, беше доста стара и висока 5-6 метра. Та тя беше направила страшна коренова система и издънки никнеха отвсякъде на метри от дънера. Там се наложи да копая и вадя коренища с дължина по няколко метра и с дебелина на човешка ръка, но това е на равната част, където няма опасност да се срине терена. При тая джанка нито химията помагаше, нито английската сол, само кирката се справи.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13741
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59

Re: Нашите градини 2024

Мнение от zeleno »

при мен перуниките се катерят една върху друга и пак си цъфтят , въобще не съм ги пипала откато съм ги позиционирала там , а момините сълзи се развиват рано , когато все още е хладно и влажно , после и да изгорят от суша и жега , коренището в земята се запазва
можеш да пробваш , пък ако не оцелеят - ОК
там , на този насип / за улица , смятай .... / имам набодени и божури - и те цъфтят та се късат
първата година съм поливала , защото то си беше откровена купчина пясък и камъни , стръкче трева нямаше , но само една година , колкото перуниките да се вкоренят
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1452
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Ема »

Зеленко, мерси, много полезно инфо :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”