Нашите градини 2024

Публикувай отговор
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2894
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1400 пъти
Получил благодарност: 1411 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Клеър »

Ема , и аз съм така :chchaa: :chchaa: :chchaa:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4390
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2147 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Emilly1212 »

Невероятни градини, не мога да им се нагледам.
От последните страници се възхищавам на труда и умението да сътворите такива красоти - Петя, Мечтица, Ема , Тутти....и всички напред които не мога да изредя.
Всяка една градина има своя неповторим почерк и ме зарежда по свой си начин.
Lilaby, прекрасен начин да ни покажеш твоите цветя!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5648
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1767 пъти
Получил благодарност: 2023 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Ема, вълшебна градина, нямам думи, само въздишки и възхита. Страхотна мацка си - млада, хубава, работна, с вкус, с въображение и отношение. Браво!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5648
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1767 пъти
Получил благодарност: 2023 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Ето и мои красоти из градината. Звуков фон птици и една гласовита жаба, която ще последва сестрите си към близкия водоем, много силен глас. В езерцето пред къщата отглеждаме жълтокореместа бумка - тиха и красива жабка с жълто коремче, защитен вид. Тази гръмогласната е придошла и няма да й оказвам гостоприемство, имаме жалби от съседите нощем.
И така:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5648
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1767 пъти
Получил благодарност: 2023 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2601
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 761 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Lalel4e »

Ема написа: Апр 15, '24, 05:33 Не ми се тръгваше.
Да, нечовешко е!

Има в този форум няколко градини, които бих предпочела да посетя пред.. Лувъра например :mrgreen:

За лалетата казваш че всяка година купуваш нови, а със старите какво се случва?
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2601
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 761 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Lalel4e »

Тутти, и при теб е приказно!
Бая зациклих пред онова тъмно червено божуресто лале, дето едва се подава в някаква нетипична купчина от листа, докато схвана, че това са цветовете на самия божур! :lol:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7317
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 1469 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от ljuboznatelna »

Тутти написа: Апр 15, '24, 12:23 Ето и мои красоти из градината. Звуков фон птици и една гласовита жаба, която ще последва сестрите си към близкия водоем, много силен глас. В езерцето пред къщата отглеждаме жълтокореместа бумка - тиха и красива жабка с жълто коремче, защитен вид.
Тутти, как ги хващате? Съседите не зная колко силно ги чуват, но моите след месец като се разквакат подобаващо, направо не можем да си чуем приказката.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5648
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1767 пъти
Получил благодарност: 2023 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

С кепче за риба ги ловим, децата най-добре се справят и после ги носят до водоема и им казват “чао” даже.
Много крякане, много нещо.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1442
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 354 пъти
Получил благодарност: 467 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Ема »

мечтица написа: Апр 15, '24, 06:57 Искам да поседна там, под люляците .
Мечтице, и аз искам да се разходя из твоите необятни градини, с всичките тези прекрасни цветя и овошки, и декоративчни дървета, и зеленчуковия сектор, но пусто...далече сме една от друга. Но кой знае, някой ден :liubov:
Всъщност, няма градина, която да не искам да видя. Преди години се правеха страхотни градински обиколки, не малко градини видях, но и много останаха...жалко, че тази традиция замря....а беше толкова весело.


Тутти написа: Апр 15, '24, 12:13 Ема,
► Виж съдържание
Браво!
Лелее, Тутти, какво ме направи ти, толкова суперлативи накуп никога не бях получавала :worship:
Благодаря ти за хубавите думи :tzeluvka: , за "работна" си нацелила напълно и изцяло, самопризнавам се за работохолик.
И твоята градина е умопомрачителна, но отново се поправям, това твоето е парк, не градина.


Lalel4e написа: Апр 15, '24, 12:47 За лалетата казваш че всяка година купуваш нови, а със старите какво се случва?
Старите ги садя, или поне досега така правех, в две лехи с миксове, но тази година положението беше повече от плачевно.
Сигурно на 50 луковици, една цъфнала. В събота реших, че ще ги торя, така прочетох в един сайт, трябвало да се торят три пъти в годината. Наторих ги, а след това реших да извадя 2-3 луковици, да видя какво се случва. Като ги видях, ами те огромни, здрави...а отгоре едно голямо листо, като салата. Е, като се ядосах, като взех бела....и напълних половин контейнер с луковици и листа....стотици, събирани с години. Накрая ми стана малко тъжно, но....а май и доста кокичета заминаха покрай лалетата :hmmmmmm:


Благодаря на всички за хубавите думи, Клеър, Емили и всички вдигнати палчета :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”