От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11820
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от johnstalker »

Мисля, че преди време бях пуснал тема как да си направите сами метеостанция която следи времето в оранжерията аналитично и можете да проследите във времето какви са били температурите вътре през последната година, месец, ден. :)

Ето един пример на графика с температурите в оранжериите на няколко колеги кактусари обединени в една.

Изображение
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 635
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 34 пъти
Получил благодарност: 85 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от diado-ilian »

Пепи, Шами, всички термометри (метео станция е термометър с още нещо), като ги пипне слънцето (влагата за повечето дигитални) и рано или късно почват да послъгват. Трябва да го(ги) поприкриеш на сухо, сенчесто и проветриво място, тогава вече може да им им вярваш истински. Нещо като кашонче отворено отдолу и отгоре върши работа.

Аз много се закефих когато взех безкабелния (от типа като на хортензия, ако не е и същия). И в къщи и в офиса го тествах, като го изнасях отвън на прозореца. Гооооооолям кеф. Чувствах се доволен и щастлив. Гордо го занесох и показах на село при майка и парника. Мечтаех как тя ще си седи на топло в къщи през студената зима и пролет и ще знае какво става в парника. И аз ще се обаждам през двайсет минути: Как е? Колко стана сега? ..... Ииии нъц! До парника не можа да хвърли. Както и през две стени не може да се справи. През една донякъде, през две тц. Гордостта ми отече в канала, а надеждите по вятъра. :ufff: Сега мине се не мине и почвам да чета за Wi-Fi.
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

diado-ilian написа: Апр 23, '24, 21:52 Пепи, Шами, всички термометри (метео станция е термометър с още нещо), като ги пипне слънцето (влагата за повечето дигитални) и рано или късно почват да послъгват. Трябва да го(ги) поприкриеш на сухо, сенчесто и проветриво място, тогава вече може да им им вярваш истински. Нещо като кашонче отворено отдолу и отгоре върши работа.

Аз много се закефих когато взех безкабелния (от типа като на хортензия, ако не е и същия). И в къщи и в офиса го тествах, като го изнасях отвън на прозореца. Гооооооолям кеф. Чувствах се доволен и щастлив. Гордо го занесох и показах на село при майка и парника. Мечтаех как тя ще си седи на топло в къщи през студената зима и пролет и ще знае какво става в парника. И аз ще се обаждам през двайсет минути: Как е? Колко стана сега? ..... Ииии нъц! До парника не можа да хвърли. Както и през две стени не може да се справи. През една донякъде, през две тц. Гордостта ми отече в канала, а надеждите по вятъра. :ufff: Сега мине се не мине и почвам да чета за Wi-Fi.
Искаш да кажеш че няма смисъл ли?
На мен парника не ми е съвсем близо до къщата,хич даже. :hmmm:
Кабел е абсурдно да се пусне до там.Даже допълнително маркуч взехме и ще снаждаме два в един,това за да стигне вода до парника и да мога да поливам.
ММ викаше да купим два съвсем обикновенни термометри и да сложим един вътре и един вън.Но мен ме загложди това за влажността.
Последно промяна от Shami на Апр 23, '24, 22:16, променено общо 3 пъти.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7684
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2322 пъти
Получил благодарност: 1278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

alys написа: Апр 23, '24, 21:13 Пепеляш, твоите термометри автоматично ли се рестартират (нулират)?
Да Алис. на 24часа. Имам такъв:
https://www.aquabuilding.com/products.php?id=664
но понеже дадох почти 50лв миналата година ( предния беше същия, но му изчезнаха цифрите на моментната температура) го прибрах в къщата, а поръчах два от Тему, като и двата имат мин, мах, моментна температура и влажност за по 13лв и 14 лв (различни са). Ще ги снимам утре, щото влязох в поръчката за да сложа линкове, но и двата са изчерпани.

Рестартирала съм и трите в 22 часа, за да мога да виждам температурата от 10 вечерта до 10 вечерта на другия ден.

Влязох и снимах поръчката

Изображение
Последно промяна от pepelqshka71 на Апр 23, '24, 22:30, променено общо 1 път.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11820
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от johnstalker »

diado-ilian написа: Апр 23, '24, 21:52 Пепи, Шами, всички термометри (метео станция е термометър с още нещо), като ги пипне слънцето (влагата за повечето дигитални) и рано или късно почват да послъгват. Трябва да го(ги) поприкриеш на сухо, сенчесто и проветриво място, тогава вече може да им им вярваш истински. Нещо като кашонче отворено отдолу и отгоре върши работа.

Аз много се закефих когато взех безкабелния (от типа като на хортензия, ако не е и същия). И в къщи и в офиса го тествах, като го изнасях отвън на прозореца. Гооооооолям кеф. Чувствах се доволен и щастлив. Гордо го занесох и показах на село при майка и парника. Мечтаех как тя ще си седи на топло в къщи през студената зима и пролет и ще знае какво става в парника. И аз ще се обаждам през двайсет минути: Как е? Колко стана сега? ..... Ииии нъц! До парника не можа да хвърли. Както и през две стени не може да се справи. През една донякъде, през две тц. Гордостта ми отече в канала, а надеждите по вятъра. :ufff: Сега мине се не мине и почвам да чета за Wi-Fi.
Илиянски, не става само с четене. ;) Но правилно си се ориентирал към WIFI... тази графика която споделих е от оранжерии във Варна, Пловдив, някъде из Софийско и Балабанското. :) Важно е техниката да е защитена от директно слънце и влага. Важно е да има аналитичност, тоест тези термометри да предават данни които да се систематизират и архивират на отдалечен сървър. За да може да ги разглеждаш по всяко време и от всяка точка на Земята дето има интернет ;)
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11820
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от johnstalker »

Shami написа: Апр 23, '24, 22:07
diado-ilian написа: Апр 23, '24, 21:52 Пепи, Шами, всички термометри (метео станция е термометър с още нещо), като ги пипне слънцето (влагата за повечето дигитални) и рано или късно почват да послъгват. Трябва да го(ги) поприкриеш на сухо, сенчесто и проветриво място, тогава вече може да им им вярваш истински. Нещо като кашонче отворено отдолу и отгоре върши работа.

Аз много се закефих когато взех безкабелния (от типа като на хортензия, ако не е и същия). И в къщи и в офиса го тествах, като го изнасях отвън на прозореца. Гооооооолям кеф. Чувствах се доволен и щастлив. Гордо го занесох и показах на село при майка и парника. Мечтаех как тя ще си седи на топло в къщи през студената зима и пролет и ще знае какво става в парника. И аз ще се обаждам през двайсет минути: Как е? Колко стана сега? ..... Ииии нъц! До парника не можа да хвърли. Както и през две стени не може да се справи. През една донякъде, през две тц. Гордостта ми отече в канала, а надеждите по вятъра. :ufff: Сега мине се не мине и почвам да чета за Wi-Fi.
Искаш да кажеш че няма смисъл ли?
На мен парника не ми е съвсем близо до къщата,хич даже. :hmmm:
Кабел е абсурдно да се пусне до там.Даже допълнително маркуч взехме и ще снаждаме два в един,това за да стигне вода до парника и да мога да поливам.
ММ викаше да купим два съвсем обикновенни термометри и да сложим един вътре и един вън.Но мен ме загложди това за влажността.
До 50-60 метра от рутера няма проблеми дори и в Троянския Балкан. ;) Няма нужда от кабели.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11820
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от johnstalker »

Намерих линка към темата: viewtopic.php?t=8994
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

pepelqshka71 написа: Апр 23, '24, 21:05 Ходих преди час в оранжерията и погледнах температурата. В момента 18градуса, мин 5, мах 46. Не знам колко е вярна тази максимална. Днес цял ден вали и е мрачно. Външната температура беше 17градуса. От къде се взеха тези 46 :hmmm: . В малката максималната е била 38, но тя е засенчена. Странна работа. Иначе махнах термохигрометъра от металното колче и го закачих на пиронче на дървено колче. На около 30 см над доматите е. Влажността и в двете показваше 99%.
Пепеляш,при мене термометра също отчита такива високи температури ,а още не е лято.
И ние се чудехме дали отчита вярно.
Взех да се панирам нещо ,незнам какво ще става летните месеци :hmmm:
То като сауна става вътре.
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 635
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 34 пъти
Получил благодарност: 85 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от diado-ilian »

johnstalker написа: Апр 23, '24, 22:20

Илиянски, не става само с четене. ;) Но правилно си се ориентирал към WIFI... тази графика която споделих е от оранжерии във Варна, Пловдив, някъде из Софийско и Балабанското. :) Важно е техниката да е защитена от директно слънце и влага. Важно е да има аналитичност, тоест тези термометри да предават данни които да се систематизират и архивират на отдалечен сървър. За да може да ги разглеждаш по всяко време и от всяка точка на Земята дето има интернет ;)
Да Брат! Ма са ме натиснали спешни три големи обекта, няколко по-малки и купчина дребосъци, които само ти пилеят времето и не се справям. Даже оранжерията не завърших, стои без прозорци, нали беше топло. Каквото и да правя ще е юни-юли. Като казвам че се зачитам имам в предвид, че се замечтавам. :) За рутер в момента срещам известно неодобрение от местното население.
Спойлер
Покажи
синята графика нали не твоята?
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 215 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Имам един въпрос относно свързване на лампа.Преди 2 дена намерих 2 лампи,но са срязали някой кабели .Ако може някой да ми помогни, как трябва да бъдат свързани.Или схема на свързване .
Лампата е този модел.Всъщност всяка лампа е с две пури.Освен дросел има и още по една част за всяка пура. Не знам ,освен дросел, мисля,че има кондензатор ,но не знам другото кръгло какво е?При старите луминесцентни лампи , знам ,че има дросел и стартерчета.А тук има още една част,която не знам как се нарича .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”