От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

А за какво ми трябват още два ? :hmmm:
Охо,мисля,че схванах идеята.
Основния термометър си го държа в къщи.Сензорите, мога да си разполагам отвън в парника или в други помещения да следя температурата и влажноста навсякъде.
Ако съм разбрала правилно де,това е много добър вариант.Така и без да ида в парника ще знам колко е топло и влажно там.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1010
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 133 пъти
Получил благодарност: 143 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от хортензия »

Да Шами точно си разбрала :daaa: Този модел се продава с + една станция ,но може да си свържеш още,много е удобно.Аз съм го закачила на високо така че любимците ти няма да го стигат :dovolen:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

Непременно ще си взема и аз :daaa:
Благодаря ви много на всички за съветите, снимките и линковете. :liubov:
Много неща научавам тепърва,интересно ми е и ме вълнува. :daaa:
Намеря ли си термометър и за почвата ще си взема и такъв.
Ето колко неща излезнаха свързани със един парник.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7684
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2322 пъти
Получил благодарност: 1278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

Пратката ни е в България
https://parcelsapp.com/en/tracking/RA709064529RU
Алис :liubov:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1704
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 52 пъти
Получил благодарност: 313 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от penkeler »

Shami написа: Апр 23, '24, 13:26 Основния термометър си го държа в къщи.Сензорите, мога да си разполагам отвън в парника или в други помещения да следя температурата и влажноста навсякъде.
Всъщност възможността за дистанционен контрол зависи от някои фактори или по точно каква е връзката на самите сензори с термометъра. Ако сензора е с кабел разстоянието ще се ограничи според дължината на кабелите, а ако е безжично ще има указана максимална дистанция в описанието, но тя обикновено е условна в зависимост през какви препятствия ще трябва да премине сигнала.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6042
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2128 пъти
Получил благодарност: 1232 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

pepelqshka71 написа: Апр 23, '24, 19:50 Пратката ни е в България
https://parcelsapp.com/en/tracking/RA709064529RU
Алис :liubov:
Супееер! Пепеляш, благодаря за това, че следиш. То и аз следя, но ти ме изпревари, :tzeluvka: .
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6042
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2128 пъти
Получил благодарност: 1232 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Шами, аз съм с тези термометри
https://tfa.bg/product/98/termometar-za ... -1039.html
Вечер рестартирам (ако не забравя). Имам няколко. Влажността меря с развалени комбинирани термометър с хигрометър, имам два, но термометрите им вече не работят https://tfa.bg/product/863/exacto-digit ... 47-54.html
Хигрометърът на единия работи и го поглеждам понякога. Но като е дъждовно, нищо не можеш да направиш, влажността е висока, около 90%. Така че само термометър е напълно достатъчен. И да мери максимална и минимална температура. Имаме и метеостанция, но нея я ползваме вкъщи, като конзолата е извън къщата. Тя не става за ползване в оранжерия. Мери вятър, температури, валежи и т.н, прогнозира времето след 12 (до 24) часа. Доста се заиграхме с тези термометри и подобни, но е удобно. В оранжерията в момента имам три термометъра :sgiggle: . Еденият е закачен на едно колче на около 80 см над земята. Другите два са при разсадите на ниво почва. Отделно при къщата имаме един, забит с пиронче на едно дърво. Като насадя в двата парника и оранжерията, слагам по един термометър на нивото на доматите.
Jana_52
Двойно кафе
Мнения: 165
Регистриран на: Апр 6, '19, 20:59
Местоположение: Варненско
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 19 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Jana_52 »

Ето и моите домати,които засях в оранжерията на 26 март.
Изображение

Изображение
Другата ми оранжерия е засята по-късно. Ще гледам дали ще се настигнат.Всичко,което пишете е интересно. Когато имам време чета
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7684
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2322 пъти
Получил благодарност: 1278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

Ходих преди час в оранжерията и погледнах температурата. В момента 18градуса, мин 5, мах 46. Не знам колко е вярна тази максимална. Днес цял ден вали и е мрачно. Външната температура беше 17градуса. От къде се взеха тези 46 :hmmm: . В малката максималната е била 38, но тя е засенчена. Странна работа. Иначе махнах термохигрометъра от металното колче и го закачих на пиронче на дървено колче. На около 30 см над доматите е. Влажността и в двете показваше 99%.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6042
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2128 пъти
Получил благодарност: 1232 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Пепеляш, твоите термометри автоматично ли се рестартират (нулират)?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”