От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 638
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 35 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от diado-ilian »

bongibo написа: Апр 30, '24, 11:38
Разглеждам и за капково. Харесах това ( два броя мисля, че ще покрият 5те ми лехи), но не мога да разбера, дали е за един сезон :hmmm:. Нагоре в сайта има скъп вариант в който пише, комплект за няколко сезона
https://shop.agrodrip-zahara.com/komple ... poyavane-2
Като го вземеш, пиши дали наистина водещата тръба е ф20, че на снимката не изглежда така.
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1448
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Да прав си,че трябва добре да се гледа.Например преди години си поръчах едно капково от ebay , но не бешетова, което си мислех.А се оказа,че е едно тънко маркуче , капково за цветя.Беше толкова тясно,че направо го хвърлих.Понякога не може да се определят нещата визуално.
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 638
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 35 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от diado-ilian »

Не знам как е било предния ти път, но тук снимките са доста объркващи. Може да са само снимките, а иначе всичко да си е наред. Фитингите за твърдия маркуч на снимките са определено 16-ки.Муфите 16/17ки. Капковия маркуч определено е мек с две зелени (залагам на 17-ка.), а на снимката е показан затапител за твърд маркуч. Тройници са записани като муфи. Когато го правиш така - 5 линии ти трябват 4 тройника и едно коляно, а не 5 тройника, пак тръба и накрая отделно тапа. Което не е задължително да е грешка- такъв вариант предполага се че може да продължиш системата. ..... все пак вземи си едно и виж как е и ще разправяш..... пожелавам ти успех!
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 644
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 444 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Misi »

bongibo написа: Апр 30, '24, 11:38 За търпение при мен изобщо не може дума да става и сутринта боднах един гном :twisted: (гном «Десперадо Отчаянный», няма такова име). Доколкото прочетох, не се колтучи и расте до 70 см. Ще опитам да го отгледам в контейнер на терасата.
Изображение
Адашките също ги мислех, но ще останат за другата година.Иначе засадих в саксия единствения Лабрадор, който ми поникна (той е от поизмръзналите) и видях, че крие бутончета. Дано ги запази :angel2:
Разглеждам и за капково. Харесах това ( два броя мисля, че ще покрият 5те ми лехи), но не мога да разбера, дали е за един сезон :hmmm:. Нагоре в сайта има скъп вариант в който пише, комплект за няколко сезона
https://shop.agrodrip-zahara.com/komple ... poyavane-2
Ще прибираш ли капковото на есен?
От това зависи, колко ще изкара лентовия капков маркуч. Аз не го прибирах и изкара 5 години. Разбира се, тук-таме се пробиваше, но има съединители- срязваш и слагаш съединителя. Прибираш ли го ще се пробива, за това го водят едносезонен.
Защо не разчертаеш на лист лехите с размерите им, както и метрите до чешмата и ще ти сметнеме, какво да си купиш за всесезонен маркуч. Аз и него не го прибирам зимата. Фитингите са различни за двата вида, ако решиш да го сменяш после.
Точно този лентов не е хубав, защото е 17-ка, а фитингите са 16-ки и си капят.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10126
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1086 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от МГХ »

И аз благодаря, Алис, за семенцата! :liubov:
breaker
Kъсо кафе
Мнения: 56
Регистриран на: Окт 29, '20, 13:26
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от breaker »

Bongibo,разгледай сайта на "поливалник" https://polivalnik.com/, и си сметни за 30лв. колко повече неща ще купиш.Аз съм с твърда тръба Ф20 навсякъде,през есента махам почти всичко.
Аватар
ch.petrov
Кафе с мляко
Мнения: 225
Регистриран на: Фев 12, '20, 01:10
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 411 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ch.petrov »

Черита на Витошки теферич 820 мнв

Изображение
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1060
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 361 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от belika »



Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2935
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1566 пъти
Получил благодарност: 1613 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Клеър »

Безкрайно благодаря на Алис за доставената радост и за подаръка изненада ! :tzeluvka:
Благодаря , че въпреки всички пречки и трудности не се предаде и изпълни мисията до край ! :gush:
Бъди жива и здрава , ти и твоите обичани хора ! :dovolen:
:liubov: :angelche: :ieeee: :angel2: :mrgreen: :liubov2: :liubov:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8542
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 914 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

alys написа: Апр 29, '24, 23:34 Към руската поръчка имаше няколко пакетчета бонус, (с 1 по-малко от участниците), затова имаме по едно допълнително пакетче със семена. Ботан като джентълмен се отказа от бонуса. :)

Шами, и твоите семена са пристигнали. Надявам се, че си получила sms. Пиша за всеки случай.
Днес ги взех Алисче,забавих ги с един ден защото и без това трябваше да взимам доматите от Мечтица и реших да не се разкарвам в два поредни дни,а на един път и двете пратки да взема.Сега в момента ги разглеждам.
Видях си и бонуса.На всички ли са ни еднакви сортове бонусите или са различни?
При мен е Черешенка.
Много им се радвам :wooow2: и нямам търпение да ги видя като зрели домати :zazaazaz:
Сърдечни благодарности за поръчката и за това,че се зае със нашите мечталки :tzeluvka: :worship:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”