От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4842
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 584 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ivko69 »

:hmmm: Гадна работа...Има бонус,ма на всички ли е еднакъв?Ми ако сме прецакани с бонуса?Виждам няколко безсънни нощи прекарани в размисли.... :twisted:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6078
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2213 пъти
Получил благодарност: 1280 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

ivko69 написа: Апр 30, '24, 20:46 :hmmm: Гадна работа...Има бонус,ма на всички ли е еднакъв?Ми ако сме прецакани с бонуса?Виждам няколко безсънни нощи прекарани в размисли.... :twisted:
:liubov2:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8542
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 914 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

Питам за да разменяме после.Мисля,че не е лошо.
Винаги позитивно.
Ама ето,че всеки мисли различно.
Днеска еконта при нас беше пълен със пратки на домати.
Служителите бяха очаровани направо :lol:
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 787
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Получил благодарност: 30 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Taalgard »

ivko69 написа: Апр 30, '24, 20:46 :hmmm: Гадна работа...Има бонус,ма на всички ли е еднакъв?Ми ако сме прецакани с бонуса?Виждам няколко безсънни нощи прекарани в размисли.... :twisted:
Лош , лош Ивко ! :D :D :D
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4842
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 45 пъти
Получил благодарност: 584 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ivko69 »

Shami написа: Апр 30, '24, 21:04 Питам за да разменяме после.Мисля,че не е лошо.
Винаги позитивно.
Ама ето,че всеки мисли различно.
Днеска еконта при нас беше пълен със пратки на домати.
Служителите бяха очаровани направо :lol:
Е кво да разменяш... :hmmm: На теб постоянно разсада ти е проблемен....или си го обърнала и етикетите са се измешали,или ти е измръзнал,или семената не са покълнили,или Мечо нещо е направил.....От къде намираш разсад за размяна,не мога да си обясня...Ма па от друга страна имаш много сортове домати..Как стават тия работи хич не разбирам ... :hmmm:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6078
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2213 пъти
Получил благодарност: 1280 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Различни са бонусите. При мене остана Розовая клубника.
Нека да изпробваме сортовете. Ако ми хареса нещо, ще го споделя.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7741
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2458 пъти
Получил благодарност: 1371 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

При мен е Козула 224. Изглежда обещаващ, но аз вече писах, че при мен е късно тепърва да засявам семена, а и оранжерията вече е пълна. Пожелавам на всички успешен сезон, а догодина живот и здраве ще пробвам новичките. Днес подарих останалите пикирани 36 бр доматки на колега на ММ. При мен останаха две кофички с по един вкоренен връх (единия е напъпил) и едно саморасло семеначе, които утре ще насадя в малката оранжерия.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
eli
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Мар 19, '24, 14:16
Местоположение: Близо до Варна
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от eli »

При мен е Даттерини бонуса :) Много обещаващо изглежда по описание вкус и китките му са муцка, освен това можели да се провесят на сухо, хладно и така цяла зима да си стоят. Обаче връщам назад и не мога да намеря сайта, от който ги поръча....Заради Antho beef. Навсякъде го намирам със скоби до името /без анто/, плода на цвят оранжев с ивици, а не помня на снимката как изглеждаше, защото го харесах заради листата и оранжевия цвят в който съм сигурна. Сега ми се ще да имам късмет и в тези семена да се е запазила сортовата особеност + анто не само в името....
И да използвам поста да попитам някой има ли семена или разсад за тези оранжеви удължени домати или ако може да разпознае сорта...
Изображение

Изображение
Купувани са от "Градина Вискяр" за жълто чери преди 11 години, но излезе това, което е много вкусно, но не успях да запазя семената. За изравнени плодове не може да става дума обаче, за това ми е трудно определяне на сорта. Ще покажа снимка на още зелени и снимка на това какво е изравнени по форма и размер, които пък отидоха само за зимнина- никакъв впечатляващ вкус.
Изображение

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6078
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2213 пъти
Получил благодарност: 1280 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6078
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2213 пъти
Получил благодарност: 1280 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Няколко от поръчаните сортове бяха по 2-3 броя, но сложени в едно пакетче (не микс, разбира се). Тези, на които се е паднало пакетче без листче с кратко описание, моля препишете го оттук https://photos.app.goo.gl/uMEzdB1Ht8xrM5Xj9

Шами, за твоя бонус пише, че е ултраранно чери, което може да се отглежда в саксия.
Последно промяна от alys на Апр 30, '24, 23:11, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”