Наследство

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Наследство

Мнение от радост-31 »

Много се чудих как да я кръстят тази тема. Цяла нощ не спах по тази причина. Избрах си думата наследство. Вложих в нея смисъла на приемствеността от предишните поколения и труда, който полагаме за следващите. Наследството под формата на спомени и усещания, наследството под формата на пример за подражание и начин на живот, наследството от философска гледна точка.
Е, направих това лирическо уточнение като предначало. Време е за разказване.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Наследство

Мнение от радост-31 »

Когато бях малка ми водеха (много рядко) на гости на моите прабаба и прадядо на село. За мен там беше съкровищница- имаше много цветя, животни, съседи, вечно ходехме на гости и ме черпеха с вкусни неща. А по къщите на хората имаще още повече цветя, и още повече животни, и пясък, и кал... Свобода! Рай за всяко дете.
Мина детството, мина тийнейджъството и влязох в света на възрастните. Първо си отиде прадядо Видол, после прабаба Ивана, после мама Катя, след нея и баба Иванка... За мен останаха две папки документи и една мечта за сбъдване, завещана от мама и почувствана със сърцето и повика на кръвта- да се прибера на родна земя.
Преди 2 години заварих къщата в този вид. Беше топъл ноември. Странното е, че гледката не ме порази, а ме вдъхнови да се боря с документите, с шипките и дивите сливи.

Изображение

Изображение

Изображение

И от улицата не изглеждаше по-различно.

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Наследство

Мнение от радост-31 »

Преди година и половина направихме едно грубо разчистване, за да може да направим геодезическо заснемане. Всъщност и толкова време ми отне, за да стана собственик на половината къща и четвъртика от съседния двор.

По принцип нормалните хора на 23 декември правят финални покупки, готвят, събират се с роднини и приятели, пътуват...

Аз посветих деня си на шипкотерапия!

През петдесетте километра ни огря топло слънце, валя ни пролетен дъжд и два пъти изгрява дъга, под която ние минавахме. Третата дъга беше като цветно кълбо над средногорските хълмове.

Снимки няма, остана просто спомен и усещането, че съм на прав път.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Наследство

Мнение от радост-31 »

Пристигнахме. Както и очаквах, къщата не се беше преместила, само природата беше танцувала из двора и по керемидите на къщата.

Изображение

Изображение

След кратко подрязване положението изглеждаше така.

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Наследство

Мнение от Lalel4e »

Нова темааааааааааааааа :ieeee: :ieeemyzh: :wooow2:
Начиии, издигна ми са в очите :mrgreen: На 23-ти декември да чистиш трънье! :gush:
И аз не съм била по покупки, малейй, вкъщи сме все едно четирима мъже - това украси, подаръци... ъ ъ :oops: Гледам барем да има готвено и чакам да мине 25-ти, че да ходя да си донасадя лалетата :D

Ауу, ква тръпка ти е, много се радвам! Ама що половината къща? :|
Обясни малко повече - как е вътре? В смисъл, реална половина получаваш, предполагам - какви стаи? Кухнята в коя половина остава :mrgreen:
Отвънка ясно - скоро ще видим разчистено и напролет - китки.
Малко ти завиждам, че е толкова близо, моята като на 300 км... :helllp: Ама и това си има тръпка и очарование де, не рева чак толкова много..
Кое село е тайна ли е? :P

И другия път да снимаш дъгите! :svekurva:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Наследство

Мнение от ljuboznatelna »

Много красиво разказваш, Радост. Чудна е къщичката! Пожелавам ти да се разберете без проблеми и за другата половина! Къщичката и мен ме грабва дори и от снимка.
Нямаш ли някакъв албум, от който да постраш тук снимките? Така няма опасност да изчезнат след време, освен ако ти не поискаш. А и няма да са кибритени кутийки, върху които да трябва да се цъка :D
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Наследство

Мнение от радост-31 »

Lalel4e, днес ми е ден за готвене. Имам още малко снимки материал и разказ, но ... сармите са с предимство днес. Все още не е официално делена, но водя преговори за откупуването на другата половина, както и на трите четвърти от съседния двор с къщичка. Така ще стане направо родово имение със скромните размери от 1150 кв.м. Селото не е тайна. Казва се Паничери.
Люб, албум в гугъл ще стане ли?
Довечера разказът ще продължи. Това е тръпката на форума.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Наследство

Мнение от Lalel4e »

Ее, успех с придобиването на цялото имение!! То и моето в Костанденец е там някъде - по стария нот. акт е 1300, по новия 1100 :x Пък промени не са правени, не знам откъде идва разликата, според мен е "хартиена" - имотът си е толкова, колкото винаги е бил! Мисълта ми е, че имам престава за размера, според мен е супер :daaa:
Сармите са с предимство, ние ще почакаме :zazaazaz:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Наследство

Мнение от ljuboznatelna »

радост-31 написа: Дек 24, '23, 12:44
Люб, албум в гугъл ще стане ли?
Да, аз от там ги качвам. Не зная директно в Снимки качва ли ти, или искаш от компютър да качваш. Ако вече са ти там, ги маркираш, и с плюса (+) ги качваш в някакъв албум, или създаваш такъв.
За да ги видим ние обаче, трябва да стане публичен албум.
Аз ще обясня как става от компютър, защото не зная правила ли си го или не. Ако знаеш вече как става, или го правиш от телефон, пропусни :)
Та като си влезеш в албума, от трите точки горе вдясно ти се пуска едно меню, и избираш "опции". Пуска ти се меню, аз там маркирам само Споделяне. Така вече под името на отворения албум трябва да пише Споделени.
Цъкаш си на снимката, копираш адреса на изображението (десен бутон на мишката) и го слагаш тук между таговете за изображение.

Много е важно от "Снимки" да не махнеш някоя снимка, защото така се изгубва и в албума.
Светли празници ви желая, здраве и плодородие!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Наследство

Мнение от радост-31 »

Привет!
Сега ще се пробвам да кача снимка по другия начин.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”