Приказки под шипковия храст.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Тутти написа: Мар 11, '24, 14:33 Не отслабваш, защото организма си поддържа натрупвания.
Тутти,не можах да разбера първото изречение :hmmm:
Опитвам се да променя храненето си,но е много трудно,много.
Ето снощи например правих за себе си и големия младеж почти стандартно гюведже със сирене.Сложих лук,чушки,домати ,плочки сирене и кашкавал наръсих.Под кашкавала сложих нярязана запечена предварително наденица и филе.Отгоре чукнах две яйца.Детето яде вечерта.Аз вечерях обаче бюрек ,че нещо ме сви корема и реших да не го дразня с гювеча.На ММ приготвих един тиган с пръжки и доматена салата със сирене и лук .Събраха се със съседа на по чашка и са излапали всичко заедно.За малкия ми младеж пекох наденица като той си избра като гарнитура да е снежанка.Днес на обед реших да пробвам гювеча от вчера,гледам и ММ се нареди на софрата и го подгрях.Леле,като сипах ми то отров солено.
А сол изобщо не съм слагала.ММ го яде обаче.Аз се отказах и си сипах боб,откъснах няколко глави лук и това обядвах.
Последно промяна от Shami на Мар 11, '24, 15:54, променено общо 1 път.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Много се ядосах за гюведжето,защото се зачудих как така се получи изобщо като грам сол не съм добавила.
Отварям хладилника за ревизия.Всичко в него като продукт има сол.Е без месото в камерата.
Млякото също изключвам.Сега съм решила да си направя списък на храни без съдържание на добавена захар и сол.
Сложих във фурната тиквички лодки,напълних ги със запържени гъби и тиквички,наръсих с кашкавал.
Може би това ще вечерям аз.
Трудно ми е защото мразя месо,било пилешко или друго.Мога по съвсем малко да ям и то насила.
Не искам да се връщам към старата консумация на сладко,но искам да изключа и солта колкото ми е възможно.
Затова всяка информация и съвет би ми била от полза.
Сподели моля и за млякото,на коя марка да обърна внимание.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

И от всички опити да намеря правилните продукти за себе си стигнах до следния извод.
По добре да ползвам продукта майка,но в съвсем ограничено количество ,отколкото продукт заместител.
Примерно предпочитам ,ако консумирам захар да е истинска натурална захар,а не кафява,стевия или друг заместител като мед например.
Сиренето,бре утрепах се да му търся заместител.Какво ли не пробвах вече.И не мога да си намеря точно моята марка.Минах през извари моцарели,рикоти и какво ли не.И се върнах пак на първоначална позиция.
Може би трябва да търся още.
Със кашкавала е същата работа.
И при маслините е така.
С маслото също съм в дилема,то е много скъпо и взимам това което е на промоция.
Опитвам да си намеря и подходяща шунка.
Струва ми се,че попадна ли на подходящите продукти вече ще ми се наредят нещата.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

От толкова писания забравих да питам вие дали имате някакви успехи при отслабването?
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Emilly1212 »

Шами, важно е да не се ядат преработени храни, шунката е такава храна. Наденици, салами, кренвирши и всичко подобно е преработена храна, знаеш го. По-добре яж месо-има много начини да се приготви вкусно. Яж риба-филе, щом се страхуваш от костите.
Няма значение каква захар ще избереш - една и съща е. Сушените плодове съдържат много повече концентрирано количество захар, затова е по-добре да се ядат сурови плодове. Чета една книга в момента, в нея се набляга най-много на това, че храненето не трябва да води до глюкозни пикове. Много е важно храните да се приемат в правилен ред - първо зеленчуци, после протеини и мазнини и накрая въглехидрати. В книгата има много съвети и аз лично съм доволна от това, което намирам в нея. Необходимо е и движение след хранене.
При правилен режим на хранене и движение се постига и отслабване.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Еми,ти премина ли към разделното хранене или още не си?
Благодаря за това което споделяш.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Emilly1212 »

Разделното хранене не ми понесе. Раздразних си гастрита и реших, че това не е моят начин на хранене. Прочетох и доста мнения против разделното хранене. Намерих моят начин, който сега обогатявам с прочетеното от книгата. Нямам проблеми с килограмите. Искам доколкото е възможно да избягвам лошите храни, макар нищо вече да не е истинско като едно време, но поне да не приемам неща, за които категорично знам, че са вредни.
Една блогърка, която следвам казва, че за жената на една възраст 45+ не е нормално да е на килограмите на които е била на 20-30 години, т.е. приемат се едни килограми в плюс.
И както Тутти ти беше писала, дори и да хапнеш някога нещо сладко, то поне гледай да е домашно приготвено, а да не са вафли, бисквити и подобни. И ако се яде сладко, задължително да е като десерт, а не като отделно хранене.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Дааа,всеки трябва да намери своята си златна среда.
Браво Еми! :tzeluvka:
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 384 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от bongibo »

За любителите на сладичко, полезни са доста някои от тъй наречените сурови кейкове. Последно хапнах такъв и ми хареса изключително много. .. Като човек който има проблеми със захарта и почти постоянно следя какво ям, мога да кажа, че в масовите храни като вредни съставки блъскат и захар и сол в количества, които си решат. Хубаво е, до колкото може човек сам да си приготвя храната и ако може да не седи гладен. Въпреки, че отслабването и напълняването могат да зависят и от хормонални проблеми и колебания. И накрая да се фукна с едно проведено лечение на пролетна депресия. Днес сутринта хукнах и си взех тенджера и касеролка от Кауфланд. Доста читави изглеждат. Заплюх си и два тигана+ ножовете от промоцията. :angelche:
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от pepelqshka71 »

Честити придобивки Боги. Аз имам малко тиганче на тази марка купувано от пепко и съм много доволна. Не залепва и може да се избърше със салфетка.
За суров кейк сега чувам, така, че ще потърся рецепти в гуглето да пробвам.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”