Приказки под шипковия храст.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Добре дошъл е всеки които желае да сподели нещо за себе си,за деня,за момента,за живота,абе за всичко.Нека просто свободно си поприказваме.
Не знаех как да кръстя темата и изведнъж ми изплуваха спомени за това мое любимо детско анимационно филмче и реших ,че може би ще се съберем тук всички като в дядовата ръкавичка :D И без това останахме една шепа хора.
Като първа влизаща в нея нека започна аз.
Днес е деня преди Бъдни вечер и ще трябва да се пазарува.Чака си ме много домакинска работа,нищо ново под слънцето.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alys »

Шами, благодаря за темата! Тези дни са най-натоварени откъм готвене. Вчера направих боб, ошав, тиквеник и меденки. Днес ще правя сармички в манголд и ореховки. За утре ще остане содената питка. А иначе съм наготвила (съвсем не е постно) ядене, което да ни стигне поне до утре. Не е тайна какво е :) - пиле с картофи и зелен фасул яхния и към всяка порция добавям малко задушени гъби. Утре около обяд трябва да съм готова с всичко, защото внучето с мама и тати ще дойдат около обяд. Трудно е да се спазят всички "правила", така че ще е нещо средно между възможности и традиции. Ааа, и елхичката май пак аз ще украся. Внукът е на годинка и малко и щъка много бързо навсякъде, но не става без надзор. Още не говори, но комуникира чудесно. Щом ме види, се усмихва и иска да го гушна, после се разхождаме, та няма да има време за недовършени неща.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Дааа,права си Алисче,тези дни ще готвиме доста.Ти хубаво си си започнала от по-рано подготвката.Аз готвя в самия ден винаги всичко и ми идва изнанагорно. Толкова е хубаво,че ще се съберете за празниците със младите и ще нагушкаш внучето. :sbear: Завид малко за него,ама засега е малко завиждането все още.Първо снаха си нямаме ,без нея няма как да стане та ща не ща трябва си ни. :lol: А свеки не ще,дебне като 80 годишен орел ,не пускай вика децата,че ще ги отмъкне някоя :chokof:
Големия ми младеж зачести нещо ходенията си в Пловдив,преди беше зачестил пък към то Бургас.Ние с ММ хвърляме боб вече откъде ще се пръкне изгората.Софиянка искам пък аз да си е. :D Не,че мен ще ме пита някой ,ама тайничко си стискам палци. :stiskam:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Daniela Pargu »

Шами,отлична хрумка !
Включвам се да поздравя всички приятелчета !
Липсвахте мии ! :liubov: :tzeluvka:
И да се похваля,че съм тук !
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Дани,така ме зарадва! :tzeluvka: :liubov:
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alina »

alys написа: Дек 23, '23, 07:42 Шами, благодаря за темата! Тези дни са най-натоварени откъм готвене. Вчера направих боб, ошав, тиквеник и меденки. Днес ще правя сармички в манголд и ореховки. За утре ще остане содената питка. А иначе съм наготвила (съвсем не е постно) ядене, което да ни стигне поне до утре. Не е тайна какво е :) - пиле с картофи и зелен фасул яхния и към всяка порция добавям малко задушени гъби. Утре около обяд трябва да съм готова с всичко, защото внучето с мама и тати ще дойдат около обяд. Трудно е да се спазят всички "правила", така че ще е нещо средно между възможности и традиции. Ааа, и елхичката май пак аз ще украся. Внукът е на годинка и малко и щъка много бързо навсякъде, но не става без надзор. Още не говори, но комуникира чудесно. Щом ме види, се усмихва и иска да го гушна, после се разхождаме, та няма да има време за недовършени неща.
:wooow2:
Usmivka
Kафенце
Мнения: 34
Регистриран на: Сеп 27, '23, 18:28
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 31 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Usmivka »

Добра вечер на всички!
Ако приемате нови гости,дърпам лявото клонче,закачвам му една усмихната играчка и сядам на раздумка.
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alina »

Вчера иранцы номадс празнували празник Ялда, ноща на Ялда, слънцестояне. Постяваяли свещички, правили гощавки, молли за удача, благодарили за всичко хубаво.И аз поставих свещичка, но не за Ялда, за племеника ми. Загина нелепо, внезапно.Миналата година завърши юридическо, получи диплома, отпразнува рожден ден преди няколко дена тази година..
Споделих тук..аз го гледах, когато беше дете, сменях и перях неговите гащеризончета,сменях му памперсите.. като бебе. Първите дни на смъртта му не вярвах, че го няма.Осъзнанието дойде по-късно. Даже дете не остави след себе си..толкова нелепа гибелта му, толкова ненужна .Извинявай, Шами..разтоварих душата си тук. Горко е, когато млади отиват.
Сори, ...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Lalel4e »

Алинкаааа, много тъжно :snif:
Съжалявам за загубата, не знам какво да кажа :cry:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alys »

Алина, съболезнования! :sheart: :sheart: :sheart: Няма утешителни думи, не съществуват. :cry: :eeeh: :( :tzeluvka:

Малко по-късно ще покажа късметите, които слагам в содената питка. Традицията е да се сложи само паричка, но ние слагаме различни късмети и ги разпределям така, че да има за всеки.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”