Древните каменни загадки

Модератор: scleri

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Миша »

Яяяя....някой отворил любимата ми тема :shock: :ieeee: А аз си мислех,че съм единствената,която си пада по камъни :lol:

Гео,гъбите съвесм естествено са си произведение на друг творец :dovolen: ,Майката природа,но са много интересни с нишите в тях.След толкова четене така и не успях да стигна до някакво логично заключение,поне за мен,за произхода на тези ниши :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
svetla radulova
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Мар 4, '11, 21:14

Re: Древните каменни загадки

Мнение от svetla radulova »

Не можах да пратя лично съобщение на Миша и за това й благодаря тук!
Имам сбъдната мечта - занимавам се с археология, въпреки че по професия съм архитект.
България трябва само да развие културния си туризъм, за да върви напред. Буквално на всеки километър има археологически обект, който с малко пътища до него и достатъчен медиен и рекламен шум може да се превърне в както се казва " привлекателна туристическа дестинация" !
Понякога може да чуете следната фраза : " Да сложим телена ограда по билото на Стара планина, защото южна България е друга държава". Това е вярно и в археологически аспект, но не докрай - наистина нямаме Долина на царете и скални светилища, но тук по р.Дунав е била границата на Римската империя! Всяко малко и забравено от Бога село край Дунава има римско име, кастел или военна крепост и път край него! Говоря за Плевенска област - ако някой е чувал например за с. Сомовит, ето и римското му име - Луцернария бургон! И разбира се тук, в с. Гиген, се намира изключителния римски град Колония Улпия Ескус - един от петте града в България с най-висок статут в римските провинции - градоначалника му е бил пряко подчинен на римския император, а не на управителя на провинцията. Когато го разгледат, чужденците са потресени от две неща - как може да имаме такова съкровище и как може да не печелим от него! Да няма кой да им вземе 10 евро за вход, да им продаде книжка и да няма къде да поседнат, за да им дойде сърце на място след толкова красота !
Спирам до тук, защото май прекалих с приказките!
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Древните каменни загадки

Мнение от ZAPLESKA »

ауу че интересна тема
къде я бяхте скрили :hmmm:
искам още :ieeee:
и за каменните костенурки ако може :angel2:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Мария Николова »

Светле, благодаря, че побутна темата. :ieeee: Тук съм само благодарно и изпълнено с респект присъствие. Радвам се още и на свежите гласове на Графинята и Руми. :mrgreen: :gush: :tzeluvka: Миша, четата ви се разрастна :sdance: :sbear: :syes: !
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
svetla radulova
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Мар 4, '11, 21:14

Re: Древните каменни загадки

Мнение от svetla radulova »

Много се радвам, че ви се вижда интересно, но рискувате да продължа да пиша за тази археология, дето ми е на сърцето и да стане един монолог...страхотия!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Миша »

Гео,Светле,радвам с,че сте тук! :ieeee: :liubov: Аз ще пиша откъм приказната страна,вие,с дълбокия авторитет на учени глави :mrgreen: :tzvetentze:
Светле,пиши,нищо,че ще бъде мотолог,тук има доста хора,които обичат да четат,макар да не пишат в тези теми.Поне така твърдят на ЛС :twisted:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
svetla radulova
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Мар 4, '11, 21:14

Re: Древните каменни загадки

Мнение от svetla radulova »

Добре.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Мария Николова »

svetla radulova написа:Много се радвам, че ви се вижда интересно, но рискувате да продължа да пиша за тази археология, дето ми е на сърцето и да стане един монолог...страхотия!
Ще видиш как трите момичета ще ти разкъсват монолога, не бой се. ;)
Няма да стане страхотия :twisted: , а страхотия!!! :ieeee: :liubov2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Гео, граф »

svetla radulova написа: ... България трябва само да развие културния си туризъм, за да върви напред ...
В Кипър има едно нищо и никакво заливче, за което местните са решили, че е мястото, където нали се била родила Афродита, богинята ( излиза, че една богиня е реално съществуващо лице :sgiggle: ) и даже си личало де си е положила божественото дупе. А в друг един залив пък е къпалнята на Адонис, моля ви, любимия на нашта богиня. За да видят тези места ( където всъщност няма какво да се види :hmmm: ) туристите плащат и то не малко :!:

Не знам кой персонално или коя институция конкретно са виновни за безхаберното бездействие по въпроса, който повдигна Светла, тъй като това би могло да бъде сериозен лост не само за излизане на българската икономика от кризата, но и чудесен начин за развитие на местния бизнес. Вместо хората да търсят препитание в големите градове и да си зарязват домовете ... :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Древните каменни загадки

Мнение от Миша »

Гео,никой няма изгода да се развива този род бизнес,това означава хората да добият самочувствие,а на нашите управляващи им трябват стъпкани хорица,стъпкани духовно и материално. :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “История и археология”