Моето предизвикателство!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2983
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1905 пъти
Получил благодарност: 1816 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Клеър »

За тези които не са внимавали , да кажа , оранжериите са две :hihihi:

Пепеляш всичко ти е прекрасно и много ми харесва как на почти всяка снимка , двете бели другарчета позират . За зеленчуковия сектор , направо си затварям очите и нищо няма да кажа :chchaa:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7842
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2869 пъти
Получил благодарност: 1650 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Момичета, благодаря, че наминахте. За хвалене не съм чак толкова, че втора година цветята са на втори план и ми показаха, че така няма да я бъде. Имам умряла роза (представяте ли си - роза - това дето никога не мре), 1/3 от хостите и хойхерите и те заминаха в цветния рай. Може би сухото лято миналата година (поливах много оскъдно) и сухата зима си казаха думата. Но каквото, такова. Пуснах си отпуска за да обгрижа останалото, че е за срамота. За да стигнеш до зеленчуците, трябва да минеш през тревясалите цветни петна.
Тути, не знам коя е червената балерина. Ако е тази, тя влиза у нас от комшииката. Насадила я е до оградата, а слънцето и идва от към нас. Така се сдобивам с два храста прелест. аз само пръскам.

Изображение

Кученцата... не ме оставят и за секунда каквото и да правя, затова винаги има някой ( или част от някой :D ) в обектива. Лейди беше бременна, но за съжаление абортира. Наблюдавам я, за сега е добре. Лейди е по едричката, Нерон е по дребния. Не, че е малък, достигна си големината ( вече е на почти година), просто е друг тип чихуа. Чарити пинчерката почина... на почти 16 години. Радва ни много за тези години и ми е тежко, независимо, че още две щъкат у нас.Тя беше кучето, което научи децата на любов към животните, на отговорност и грижа. И така... живот.

Ей ги палавниците
След няколко опита да ги запознаем с големите и да ги пускаме заедно в двора- всичко се оказа неуспешно. Кафявият голям (Арон) е малък (няма година) бесен, тежък и леко лош. Скача върху тях и ни е страх да не ги прекърши, а те се убиват да го лаят и хапят. За това разходките са по отделно. Пускаме малките, играят, разхождат се и се прибират. После пускаме големите. Винаги едните са затворени. Тръгна ли по двора малките отиват пред Арон и лаят неистово. Да не кажа, че понякога стъпват в мизерията от пред и ... :svekurva:
Изображение

Не стоят кротки за снимка
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7842
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2869 пъти
Получил благодарност: 1650 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Такааа...понеже съм отпуска, да не губя ценно време докато навън вали или пече неистово, реших да мацна една боя на спалнята си. Отне ми два следобеда ( и то щото до обяд спя)
Преди:
Изображение

След: цветовете са 2. Стената с климатика е 2 тона по тъмна от останалата част на стаята. На снимката не излизат точните резедави цветове, но... Харесвам си я много така. (сдобих се и с два рафта за книги-вдясно)
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7445
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от ljuboznatelna »

Всяко обновление носи удовлетворение и хубави емоции! Честита нова спалня! :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11924
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от johnstalker »

Старата спалня ми е някак си по-топла. ;) Ама то иде лято! :)
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 436 пъти
Получил благодарност: 295 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от belika »

Много е красиво, Пепеляшке. Поздравления 🌹

Би ли казала от къде и какви точно са рафтовете, че това ми е болна тема, а твоите ми харесаха.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5791
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2157 пъти
Получил благодарност: 2528 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Тутти »

Пепеляшче, много хубава е станала спалнята. Цветовете се сещам какви са, защото на снимка излиза различно. Онзи цвят, на който казват мента трудно се показа с фотото. Чудесно е станало. Аз съм очарована от този цвят, всичко в дневната се преобрази след боядисването с тази мента и стана визуално по-широко. Много успокояващ и нежен цвят си направила, и си майстор, браво.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7842
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2869 пъти
Получил благодарност: 1650 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Благодаря, че наминахте, а и друго си е като те похвали някой :nod:
Джони, старата боя беше една идея жълтеникава ( не е излязло на снимките) и ми беше омръзнала до крайност. За сега ще е резедаво ( прав си че е по студен цвят), но ми трябваше някаква промяна. Двуумих се между резеда и розово, но резедата надделя. Аз пребоядисвам често, та не се знае до края на годината дали няма да пребоядисам. Миналата година пребоядисах два пъти трапезарията, щото първия цвят не ми хареса как стоеше на погледа ми... та така. Луд умора няма.

Беличе, рафтовете са със скрит монтаж. Имаше два размера. Идват си със всичко, но дюбелите и винтовете са много малки, та купихме по яки ( нали книги ще държи)
https://praktiker.bg/bg/Etazherki-i-raf ... B/p/490298
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 436 пъти
Получил благодарност: 295 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от belika »

Благодаря, Пепеляшка 🌹

Не ги бях виждала. Само икейските, които са много по-скъпи и дебели някак.

Ще отида да ги видя и на живо в магазина.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1963 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Гео, граф »

Само една нищо и никаква смяна на цвят, а стаята грейва :sheart: ! Бравос, Пепеляш, новия цвят е идеален :daaa: !

Много уважавам хора, които не чакат някой да им направи хубавото, а се запретват и си го създават сами. Имах една позната, която на 3-4-5 месеца си пребоядисваше по някоя стая. Хванат я лудите, отбега до близката железария за една бака боя и до вечерта има нова стая. Страшно ми хареса тая работа и аз също пребоядисвам, но не чак толкова често.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”