Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Недялков »

penkeler написа: Юни 7, '20, 16:56 Аз пък, мисля да сея от тези.

Изображение

Изображение
Ти хубаво мислиш да сееш от тези,втората снимка как я мислиш,ягодата ли е голяма или домата е малък,тези семена ги продават едни специалисти в OLX и неин вярвай много.Най големите ягоди се произвеждат в Япония но непомня в кой район,сорта мисля се казва Хиаоми но несъм сигурен, ако намериш семена или расад от този сорт ще те почерпя.В Япония било модерно да си подаряват такива ягоди за празници.Ако намериш такова нещо участвам и аЗ
^elle^
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Мар 11, '20, 13:26

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ^elle^ »

Здравейте,
Потърсих из форума, но открих само стари постове. Моля за извинение, ако някъде има актуална информация.
Ще помоля, ако някой има опит, да ме посъветва от къде да си поръчам тайбери и американска боровинка.
Благодаря предварително.
Недялков
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Яну 18, '19, 18:23

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Недялков »

^elle^ написа: Юни 8, '20, 16:08 Здравейте,
Потърсих из форума, но открих само стари постове. Моля за извинение, ако някъде има актуална информация.
Ще помоля, ако някой има опит, да ме посъветва от къде да си поръчам тайбери и американска боровинка.
Благодаря предварително.
Сега е никое време за тези работи,провери по расадници ако имат в по големи саксии ,ако не на есен след като им опадат листата
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1744
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 58 пъти
Получил благодарност: 356 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от penkeler »

^elle^ написа: Юни 8, '20, 16:08 ... от къде да си поръчам тайбери и американска боровинка...
Ами не знам къде си търсил, но аз на първо четене намирам това само с помощта на google:
https://razsadnik-elit.com/bg/ovoshten- ... edana.html
https://razsadnik-elit.com/bg/4ervena-a ... vinka.html
https://razsadnik-elit.com/bg/sinq-amer ... vinka.html
Недялков написа: Юни 8, '20, 14:46 Ти хубаво мислиш да сееш от тези,втората снимка как я мислиш,ягодата ли е голяма или домата е малък,тези семена ги продават едни специалисти в OLX и неин вярвай много.Най големите ягоди се произвеждат в Япония но непомня в кой район,сорта мисля се казва Хиаоми но несъм сигурен, ако намериш семена или расад от този сорт ще те почерпя.В Япония било модерно да си подаряват такива ягоди за празници.Ако намериш такова нещо участвам и аЗ
Не го взимай толкова на сериозно! Такова нещо и да ми го подарят е съмнително дали ще го опитам на вкус, освен от чисто любопитство. По мое мнение, всичко което природата не е създала по естествен път е с качества и вкус мноо...оого далеч от естествените. Достатъчни са ни ГМО-тата от вноса на семена и готова продукция (прясна или преработена) макар, че никой няма да го признае защото по закон е забранено.
Допадат ми екзотиките и имам лимони в контейнер, а засети навън от много години дафинов лист и нар. В момента се опитвам да вкореня маслина от резница взета от Варна през декември и все още изглежда, че има надежда.
Тези ягоди обаче, американските пуйки с бутове по големи от свински или лука им, с големина на диня, не ми допадат.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5300
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Daniela Pargu »

Поли, благодаря ,мила :tzvetentze:
Ще пръскам, първо ще ги обера узрелите и така :stiskam:
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1796
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 256 пъти
Получил благодарност: 211 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от dung »

Дъждовете се отразиха добре на малините ми

Изображение

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivko69 »

Дали че е първа година на мойте ягодки София,дали че ги тормозя да ги размножавам,но чак сега откъснах две плодчета...Дребни,безформени и узряли неравномерно,но пък много ми харесаха на вкус и аромат...Не търся добиви,така че съм впечатлен...Дано другата година да имат и визия...От десет корена тази пролет ги направих тридесет и шест,всичките вкоренени и вече големи растения...Ще пусна още десет ластуни с по една розетка и стига толкова....за тази година... ;)
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6106
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2369 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от alys »

Моите софиянки не са безформени. :mrgreen: Обаче две бяха нахапани и това беше основателна причина да ги опитам. Интересен вкус и аромат. :) Следващите плодчета ще чакам да узреят с една идея повече.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6106
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2369 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от alys »

Ягодки София :)

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivko69 »

Те такава големина са и моите,само че са като домат болен от котешко лице...Ма пък са вкусни,ти пробвА ли ги?Особено като ги оставиш да потъмнеят са невероятни...Същото се отнася и за тия целогодишните които ми прати,и те са ароматни и много приятни...Даже взеха да стават едрички,сигурно им понася добре зеленият тор и био препаратите... ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”