Зимоустойчивост на розите

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10093
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 731 пъти
Получил благодарност: 1265 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от greeneyed »

Аз имам 3 рози, които са еднократно цъфтящи : Екселса,Вариегата ди Болоня и Хорниш плот. Колкото и да им е обилен цъфтежът, а то наистина е топка цвят, пак не ми стига само веднъж да се изявяват. И трите са устойчиви - нито мръзнат, нито се петносват, пробивач там няма, е ми не са ми любими. Това е положението. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
bell

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от bell »

Що бе Грийни, що ги порица така? Сакън как ги прати на резервната скамейка тези стари красавици :svekurva: Когато те цъфтят само около тях трябва да си с фотото и кафето, а ароматите им....ммм :angelche: Еденът е Еден, но водопадите ти на Екселсата не отстъпват по красота!
То, защото лалетата, нарцисите, ирисите, лилиумите, астрите, хризантемите цъфтят цяло лято, та затова :lol:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5091
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 312 пъти
Получил благодарност: 1410 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Lilly »

Bell, аз се запалих по розите от чист мързел :lol: / работата ми е на бюро, не пуша, пия си кафето пред компютъра и си пускам картинки с градини, като не ми се работи :lol: :lol: /
Но хамалогията от тая година ме отчая. И тя беше абсолютно безрезултатна - имах целия спектър от проблеми по розите, дето може да се сети човек. Аз не се радвам на безкрайните серии от снимчици на по едно цветче в този форум -малийййй, сигурно ще ми отнемат регистрацията :lol:
Радва ме цялостния облик на градината, хармонията, здравите хубави растения / дори и едно цветче да няма. Една от най-прекрасните гледки в моята градина беше веднъж, когато на прясно окосената ливада дойде на разходка лисица, която беше толкова красива , и спокойна, и любопитна..все едно беше дошла на кафе при мен :ssun: :ssun: :ssun: . Или катеричките , които търчат около мен ...За мен това е градината.
От старите рози тая година си оставих само една/другите извадих/ и това е роза , на която я видя 3-4 цветчета през лятото, я - не. Но е един прекрасен храст, пищна, симетрична, не боледува /за разлика от останалите кипри/ - ако я видя цъфнала- бонус, ако не - винаги й се радвам , защото е красиво растение.
Така че нямам отношението към това цвете, което всички тук показват.
Ако казваш , че и това е селекция /цъфналите рози / - сигурно си права. Като чета какво казваш - си признавам, че не съм на твоето ниво на компетентност.
Но пък винаги обичам да чета какво казват знаещите хора :tzvetentze:
bell

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от bell »

Lilly написа: Аз не се радвам на безкрайните серии от снимчици на по едно цветче в този форум -малийййй, сигурно ще ми отнемат регистрацията :lol:
:lol: Няма, няма никои да те гони, но бягай докато е време от нас :hihihi: щот така се почва!
Късметлийка си ти, лисица ти е била на гости, а при мен това лято само една грачеща токачка, ама такъв ми бил късмета.
Страхотно е да градиш градина за душата си, такава каквато я усещаш. Всеки от нас е така и дано не звучим налудничаво с тез тичинки и бодли :sthinking:
Знаеща не съм, само се забавляваме :liubov2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от calico »

И божурите, Белисима, и божурите - 10 дена в годината, пък прехласване по тях неземно.
И даже ги купуват неистово, макар че са еднократно цъфтящи :lol:
Към розите обаче очакванията са да цъфти непрекъснато, обилно, от май до октомври поне, да не боледува, да няма много грижи. Добре поне че не са като лалетата - да ги вадим и садим по два пъти в годината, че щяхме да се обезрозим :angelche:

п.п. Дамасценчетата няма да ги повивам, щом при теб са устискали на студа, тук ще им е като средиземноморието
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10093
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 731 пъти
Получил благодарност: 1265 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от greeneyed »

Ами, bell, сега както е осиротяла градината, как да не се радваш на първите кокичета,после нарциси, лалета и т.н. Затова ги тачим тези пратеници на събудената за живот градина. Иначе колко цъфтят ? Имам едни минзухари,които на едната неделя не са цъфнали, а на другата вече са прецъфтяли! 8-) Аз насвятках използваемата част с рози, а сега ми харесват иглолистни, тревички, гаури, вероники... ;) Едвам наместих 2 рози от холанската поръчка и 1 казанлъшка роза. И то с цената големи компромиси - нагъчкаха се пак, да му се не види)))))))))))) :svekurva:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5091
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 312 пъти
Получил благодарност: 1410 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Lilly »

Всеки от нас е така и дано не звучим налудничаво с тез тичинки и бодли :sthinking:

Аз не съм такава оптимистка и със сигурност зная, че звучим налудничаво :ieeee: за повечето хора :D
Нямам проблем с това. Лисиците, пилетата и катеричките са ми достатъчни, което си е доста асоциално поведение, като се замисли човек :lol: ,но единствените познати/непознати градинарки сте вие във форума.
bell

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от bell »

Lilly написа: ,но единствените познати/непознати градинарки сте вие във форума.
О, а това е цяла орда от социален живот, добре дошла в отбора! Кълбото от енергия тук е повече от всяка лудница на централна улица :lol:

Грийни, какви иглолистни, тревички, гаури, вероники... те само обикалят Хорниш плот :hihihi: А, божури колко имаш? Калико ме подсети - 10 дни в годината!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от calico »

Грийни, хич и да не мърмориш срещу хубавата си градина :nod:

Лили, верно добре си дошла в ордата на налудните :ieeee: . Ние си се знаем. Но пред хората се дръж. :mrgreen: Да не забелязват нищо. Там лисици, катерички, рози или божури - това е твоя свят, няма нужда някой друг освен нас, да знае за него. Нали прочете съветите на Тутти към Лаленце за розата Дарби? Е, там имало едни страничен нормален човек, дето гредал като цапнат. Не бива така, хората трябва да се пазят, ще превъртят
Последно промяна от calico на Дек 4, '16, 21:36, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10093
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 731 пъти
Получил благодарност: 1265 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от greeneyed »

Че как без божури? :lol: Имам повече, отколкото позволява градината! Даже 2 от дървовидните са изкривени от сняг предните зими и сега им прилагам изправителна гимнастика, че са неестествено огънати. :angel2: За тях не съжалявам, те ще цъфтят повече от една седмица, нека да пораснат.
И не ми закачай Хорниш плота- и той има достойнства- например това е най-ароматната роза в градината.
А за повече иглолистни просто не става- няма място;те са аристократи , не можеш да ги слагаш къде да е. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”