Есенна флора :)

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1964 пъти

Re: Есенна флора :)

Мнение от Гео, граф »

Ще си призная обаче - аз се върнах пак и обиколих отново и си купих един амарилис, ми то сърце не трае :potekoha: ... Ето, признах си, олекна ми :swhew: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
denitsavm

Re: Есенна флора :)

Мнение от denitsavm »

Аз пък си взех бяло платикодонче :nod: , ще го метна до синичкото някъде да краси дънера :nod: , а мъника заспа кат го сложих в колата и на мига ;)
Аватар
selena
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Яну 30, '10, 19:32
Местоположение: Sofia

Re: Есенна флора :)

Мнение от selena »

Наистина весели бяха групичките ви.Радвам се че видях Блеки усмихната.Аз удържах пред щанда на Тоскана въпреки че там имаше много орхита.Ноо на друго място не можах и грабнах два орхидеени зародиша-голямо предизвикателство са ми.А основно бях заето да гоня малката и явно това помогна да не издъхне джоба ми.Дано не се изкуша да отида още веднъж.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Есенна флора :)

Мнение от nel4o »

Така! Равносметката :twisted: Никакви луковици. Една саксия с долнобански бамбук :ieeee: , три лавандули от щанда на Ботаническата и семена. Лилата изрече мантрата "Ти семена не сееш, ти семена не сееш и така до припадък". Не подейства :ufff: Та общо пет пакетчета едногодишни секви, миксове и прочие. Пакет еделвайс и лавандула. Ще се пробвам. Това е. После кафета с много дъра бъра и с Лилата и Блеки прецапахме Южния парк, да нагледаме секвоите и успешно пикирахме в къщи :ieeee: :ieeee: :ieeee: Прекрасен ден :ieeemyzh: :liubov:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

Re: Есенна флора :)

Мнение от батко ви Санди »

Някой не си ли купи от земните орхидеи?
От 7 години не пия кафе... :)
libra
Наркоман
Мнения: 11647
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Есенна флора :)

Мнение от libra »

Освен обичайните щуротии,този път се сдобих със стевия-на щанда на пловдивския институт с гроздетата и другите храсталаци-в ляво на първия етаж.Друго ,което мен ме развълнува-няколко вида градински хибискус:розов -кичест,розов-обикновен,но с едри цветове,син ,бял кичест и един шарен.Също люляк-жълт с избеляващ цвят ,бял-кичест.Това по 9 лв.От луците -едър кичест минзухар-към 7-9 см цвят,по 8 излизали от луковица /която е 5 лв/Днес нямаше от тях,но щяло да има.
Да си признава който е изкупил орхидеите,дендробиуми били,от ботаническата.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Есенна флора :)

Мнение от Denis »

libra написа:Освен обичайните щуротии,този път се сдобих със стевия-на щанда на пловдивския институт с гроздетата и другите храсталаци-в ляво на първия етаж.Друго ,което мен ме развълнува-няколко вида градински хибискус:розов -кичест,розов-обикновен,но с едри цветове,син ,бял кичест и един шарен.Също люляк-жълт с избеляващ цвят ,бял-кичест.Това по 9 лв.
От тези "кичести" хибискуси си купих 2 различни цвята от миналата Флора /бяха от Фидус/ - цъфнаха от най-простите светло-лилави, дето и без това си ги имам :o
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Есенна флора :)

Мнение от vodo-leika »

За есенен минзухар може би става дума? :hmmm:
Аватар
djidjo
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Дек 29, '09, 00:57

Re: Есенна флора :)

Мнение от djidjo »

Аз за съжаление закъснях малко и не можах да се запозная с никой :snif: ...но надявам се да има и следващ път :tzvetentze:
Сега ме е яд и че не съм видяла орхитата от Ботаническата. Видях само тези от ляво на входа. Иначе си купих луковици на лалета и една лозичка.
dal

Re: Есенна флора :)

Мнение от dal »

libra написа:Освен обичайните щуротии,този път се сдобих със стевия-на щанда на пловдивския институт с гроздетата и другите храсталаци-в ляво на първия етаж.Друго ,което мен ме развълнува-няколко вида градински хибискус:розов -кичест,розов-обикновен,но с едри цветове,син ,бял кичест и един шарен.Също люляк-жълт с избеляващ цвят ,бял-кичест.Това по 9 лв.От луците -едър кичест минзухар-към 7-9 см цвят,по 8 излизали от луковица /която е 5 лв/Днес нямаше от тях,но щяло да има.
Да си признава който е изкупил орхидеите,дендробиуми били,от ботаническата.
не знам , но онзи ден от павликени си взех градински хибискуси по 80 стотинки високи по две педи- бял кичест и розов кичест , белият май е сорт жана дарк , а розовия дали не беше минерва ? съжалявам че не взех повече...
люляците да не са красавица москва и мадам лемонито?
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”