Моето предизвикателство!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7798
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2704 пъти
Получил благодарност: 1531 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Момичета, благодаря за хубавите думи и че ми бяхте на гости. Семенцата от просото ще ги събера всичките като узреят ( стига косовете да не ги изкълват преди това, че се оказаха голяма напаст)
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7798
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2704 пъти
Получил благодарност: 1531 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Отдавна не съм влизала в моята тема, но тази година ми беше натоварена и нямаше време за снимки. Достройхме къщата, като остана да се сложи мазилка на новата част, но това го оставихме за напролет. Вътре е готово и ММ си има собствена спалня с гардеробна (7 на 5) на фона на моята спалня 4 на 4 :lol: . Оказа се, че не страдам от размерите и не пожелах да си ги разменим. Доволна съм много. ЗОра беше голям, но всичко свърши. Със строежите приключих. Може би като се пенсионирам ( да сме живи и здрави) да направим един кокошарник, но това е в бъдещи планове.
Лявата ниска част е новото.
Изображение

Разходих се и в двора. Не всичко е замряло предзимно. Все още има тук там рози
Изображение

и хризантеми
Изображение

и малко зеленичко
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4911
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 374 пъти
Получил благодарност: 319 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Di_Va »

Браво, Пепеляшче, чудесна ви е къщата! Живи и здрави да си я ползвате! Вие сте сговорна дружина и твоите момчета са велики строители, (мъничко ти завиждам за което). Радвайте се на направеното!
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Клеър »

Честито , със здраве да се ширите в спалните си . Много е хубаво всеки човек да си има своето лично пространство . Много хубава и спретната бяла къща . И навеса колко е хубаво , че зимно време може да се затваря .
Сега като гледам вашата къща Пепеляш и ми идва да сринем със земята нашата . Това сигурно никой няма да ми го угоди , но всъщност е най- правилното решение. Нито ще я съборим , нито ще я оправим . Единственото утешение , че ще има къде да сея домати и къде да внасяме саксии :lol: :lol: и на това съм доволна . Можеше и това да го няма .
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от polyabs »

Вили прекрасна къща много кокетна и градина расте и хубавее :) Но най важното е че ти се чувстваш удовлетворена и щастлива :) Трудната част е свършила, сега остава само приятната :) Пожелавам ви весели празници и само приятни моменти в тази къща :) :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31836
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1189 пъти
Получил благодарност: 2942 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Спах в първата малка част на тази къща! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :gush:

Тогава беше ето така.

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7798
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2704 пъти
Получил благодарност: 1531 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Благодаря ви, че се отбихте на гости. Много, много ми е приятно. Мери, да сме живи и здрави, ще спиш и в новата пристройка. Останаха ми два климатика да взема - един за спалнята на ММ и един за втория етаж и съм готовааа :angelche: . Сега се отдавам на цветята и доматите. Вече започнаха да ме сърбят ръцете за семената на доматите, но ще стискам до средата на янури. Утре чакам луковици нарциси от dutch-bulbs, за чиято поръчка огромно благодаря на Лили. Лилко :gush: :gush: :gush: . Та точно преди големите студове ще насадя последните луковици за тази година. И така... да покажа украсата :angelche: Предварително се извинявам за натурийте дето се виждат, но утре по светло ще доразчиствам.

Изображение

Това е на ММ тазвечерната украса
Изображение

И да кажа с големи цифри. Днес сме 09.12.2022година, а това новозагорче още цъфти. Отвори втора пъпка, макар сутрин да има страшна слана
Изображение Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Lalel4e »

Честито, Пепеляш!
Ейй, то като ново, бе! :lol:
Само здраве и мир пожелавам да има в този дом!

Чудно е и новозагорчето, и подкововидните новогодишни украси са супер! :daaa: :D
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Margaritenia »

Пепеляшче, супер е станало! Новата пристроена част изобщо не си личи, че е нова и пристроена, сякаш винаги си е била там! Големи мераклии сте, голям труд и много хубав резултат!:))))
Само звънлив смях да има в тази прекрасна къща!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7798
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2704 пъти
Получил благодарност: 1531 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

МММ дааа. Не съм писала отдавна, но няма и какво. Валя 1 ден сняг и се стопи. Сега е кално, мрачно и грозно. Има престрашили се цъфнали кокичета и едно кукуряче, но... абе чакам си пролетта.
Само подаръчето от Данеда гордо се е разперило. Не му пука от гадното време.
Изображение

И с чакането на пролетта се наврях във всички поръчки. То няма място за сегашните, а аз... :oops: . Но пък започнах да мисля за преустройство на кътчетата за да не ми е скучно като се изпролетее :D
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”